1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir?

  Konu, 'Bebek İsimleri Anlamları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Bebek sahibi olmaya aday çiftlerin üzerinde en çok durduğu konulardan biri bebeğin ismi olmaktadır. Her anne baba bebeğine daha dünyaya gelmeden çeşitli isimler bulmakta ve bunlar arasında seçim yaparak birini vermeye çalışmaktadır. Bu duruma çoğu zaman aile büyüklerinin de karışması bebeğe verilecek ismin daha zor bir şekilde seçilmesine zemin hazırlamaktadır. Ancak son zamanlarda bebek sahibi olmaya aday anne ve baba şanslı ve uğurlu bebek isimleri arasından birini seçmeye özen göstermektedir. Günümüzde bazı isimlerin bebeğe şans getirdiği belirtilmekte ve birçok anne baba bu isimlerden birini tercih ederek bebeğini adlandırmaktadır.

  < Konu Resmi..>  Şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir? Aslında bu konuda pek çok örnek vermek mümkündür. Çünkü hayatın akışı içerisinde ön plana çıkan insanlar, şanslı isimlerin hangileri olduğunun belirlenmesine olanak sağlamaktadır. Örneğin eğitim, iş ve aile hayatında parmakla gösterilecek kişilerin benzer isimlere sahip olması, anne ve babanın bu isimlerden birine yönelmesini sağlamaktadır. Hayatının her alanında önemli başarılara imza atan kişiler ebeveynlere örnek teşkil etmekte ve bebek sahibi olmaya yaklaştıklarında bu kişilerin isimlerinden birini vermek istemelerine neden olmaktadır.


  Diğer yandan her ismin kendine ait bir anlamı bulunmaktadır. Bebeklere isim verme konusunda önemli bir kriter olan isimlerin anlamları, bebek doğmadan önce detaylı bir şekilde araştırılmakta, ardından anne ve baba istediği tarzda bir ismi anlamını da baz alarak bebeğine vermektedir.


  Şanslı ve Uğurlu Kız Bebek İsimleri
  Herkes bebeğine en sevdiği ve onu iyi ifade edecek bir isim koymak ister. Ancak baz aileler sadece sevdikleri isimleri değil, aynı zamanda şanslı ve uğurlu gelen isimleri koymayı tercih etmektedir. Günümüzde binlerce farklı isim alternatifi bulunmaktadır. Fakat bu kadar ismin arasından en doğrusunu seçmek ya da en iyisini bulmak pek de kolay değildir. Bu nedenle aileler genelde şanslı ve uğurlu bebek isimleri üzerinden yol almaktadır. Peki, şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir? delin yakından bakalım.  Şanslı ve uğurlu bebek isimleri hangileridir?
  Bebeğe isim koymak özellikle yeni bebek sahibi olacak çiftlerin zorlandığı durumlardan biridir. Bebeklerine nasıl bir isim koyacaklarını bilmeyen ve zorlanan çiftler, genelde şanslı ve uğurlu gördükleri isimlere yönelmektedir. Bu tür isimlere karar vermek için hayatın genel akışı içerisinde yer alan başarılı ve hayatında istediği yere gelmiş kişilere bakmak yeterlidir. Çünkü çiftler ya da çiftlerin yakınları genelde bu tür kriterlere bakarak bebeklerine isim koymaktadır.
  Şanslı ve uğurlu olarak bilinen bazı isimlere örnek verecek olursak;
  – Arda
  – Mehmet Ali


  – Merve
  – Aylin
  – Açelya
  – Ceren
  – Hakan
  – Gökhan
  gibi isimler karşımıza çıkar. Ailelerin bebeklerine hemen hemen bu tür isimler verdiğini söylemek mümkündür. Bebeklerine bu tür isimler veren aileler gelecekteki hayatlarında başarılı ve şanslı olacaklarını düşünmektir. Bu nedenle hayatlarında başarılı ve şanslı olmuş kişiler bebeklerine isim koyacak ailelere rehber niteliğinde olur.


   
 2. liya

  liya Üye Üye

  Kayıt:
  22 Nisan 2017
  Mesajlar:
  130
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  gerçekten bazı isimlerin ben daha şanslı ve uğurlu olduğuna inananlardanım Allah hepimizin evlatlarını bir ömür şanslı ve uğurlu eylesin ama bazı isimler varki en azından benim tanıdığım kime verilmişse o çocuk çok yaramaz oluyor hahaha daha o isimden uysal bir çocuk görmedim hani şu düz duvara tırmanan cinsten oluyorlar.D:D
   
 3. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.220
  Beğenilen Mesajlar:
  154
  Ödül Puanları:
  63
  Bende ismin kişinin kişiliğini ve geleceğini şekillendirdiğine inananlardanım. Bazı bölgelerde çok ağlayan bebeğin isminin ona gelmediğini söylüyorlar . Böyle bir inanış var. Bebeğe sonra farklı isim veriyorlar. Yeni isimlendirilen bebeğin huysuzluğu falan geçiyormuş. Birde isim analizi yapan bir şahıs vardı. Ünlüler ve zenginle bu şahsın kapısını aşındırıyormuş. Bu şahısın bebeklere verdiği isimler o kadar isabetliymişki çocukların hepsi işletmeci yönetici pozisyonundaymış.
   
Şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kuranda geçen kız ve erkek bebek isimleri ve anlamları

  kuranda geçen kız ve erkek bebek isimleri ve anlamları

  kuranda geçen erkek isimleri kuranda geçen kız isimleri kiz gecen bebek isimler Merhaba meleklerim, Çocuğumuz yakında doğacak ama ona isim bulmakta zorlanıyoruz, istiyoruz ki isim Kuranı Kerimden bir isim olsun, işte sizlere hem isimler hemde anlamları arkadaşlarım. Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları A ACAR : Cesur, becerikli ACER: HZ.İsmail'in annesi AFRA: Ayin...
 2. Melekler Mekanı Bebeklerinin İsimleri ve Anlamları

  Melekler Mekanı Bebeklerinin İsimleri ve Anlamları

  çift isimler çift isimler ve anlamları Hanımlar bebeklerimizin İsimlerini yazalım.. =1. Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu. 2. Sağ taraftaki. Eymen b. Hureym:. Sahabedendir. Mekke`nin alınışı sırasında müslüman oldu. Babası ve amcası Bedir şehitlerindendir. Hadis rivayctiylc ün kazandı. =bayram,şenlik ,mutlu gün
 3. bebek isimleri ve anlamları

  bebek isimleri ve anlamları

  barkın...seyyah,gezgin,sürekli gezip dolaşan baran...yağmur batu...güçlü kuvvetli berhan...han soyundan gelen berke... değnek sopa kamçı berkay ....gökte parıldayan ay burak...hz. muhammedin miraçta bindiği efsanevi atın adıdır berat ...izinli müsaadeli olmak
 4. Melekler isimleri ve görevleri nelerdir?

  Melekler isimleri ve görevleri nelerdir?

  Melekleri teker teker yazarsanız memnun olurum .Bu arada ilginizi çekerim 4 MELEK değil de geriye kalan 5 MELEĞİ de yazmanızı isterim .
 5. Bebeğime İsim Bulamadım Diyenlere Bebek İsimleri ve Anlamları

  Bebeğime İsim Bulamadım Diyenlere Bebek İsimleri ve Anlamları

  bebek isimleri ve anlamları, bebek isimleri, popüler bebek isimleri Bebeklere isim verme konusu en zor olaylardan biridir. Sonuç ta bebeğiniz o ismi sosyal bir kimlik olarak yaşadığı hayat boyunca tayşıyacağı için isim konusun da ayrıntılı bir şekilde düşünüp karar vermek gerekiyor. Bebeklere verilen bazı isimler küçükken güzel olabiliyor ama yaş ilerledikçe o isim çok hoş durmayabiliyor....

Sayfayı Paylaş