Şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir?

Uzman SühaN

Administrator
Şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir?
Bebek sahibi olmaya aday çiftlerin üzerinde en çok durduğu konulardan biri bebeğin ismi olmaktadır. Her anne baba bebeğine daha dünyaya gelmeden çeşitli isimler bulmakta ve bunlar arasında seçim yaparak birini vermeye çalışmaktadır. Bu duruma çoğu zaman aile büyüklerinin de karışması bebeğe verilecek ismin daha zor bir şekilde seçilmesine zemin hazırlamaktadır. Ancak son zamanlarda bebek sahibi olmaya aday anne ve baba şanslı ve uğurlu bebek isimleri arasından birini seçmeye özen göstermektedir. Günümüzde bazı isimlerin bebeğe şans getirdiği belirtilmekte ve birçok anne baba bu isimlerden birini tercih ederek bebeğini adlandırmaktadır.


1029186_620x413.jpg


Şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir?
Aslında bu konuda pek çok örnek vermek mümkündür. Çünkü hayatın akışı içerisinde ön plana çıkan insanlar, şanslı isimlerin hangileri olduğunun belirlenmesine olanak sağlamaktadır. Örneğin eğitim, iş ve aile hayatında parmakla gösterilecek kişilerin benzer isimlere sahip olması, anne ve babanın bu isimlerden birine yönelmesini sağlamaktadır. Hayatının her alanında önemli başarılara imza atan kişiler ebeveynlere örnek teşkil etmekte ve bebek sahibi olmaya yaklaştıklarında bu kişilerin isimlerinden birini vermek istemelerine neden olmaktadır.


Diğer yandan her ismin kendine ait bir anlamı bulunmaktadır. Bebeklere isim verme konusunda önemli bir kriter olan isimlerin anlamları, bebek doğmadan önce detaylı bir şekilde araştırılmakta, ardından anne ve baba istediği tarzda bir ismi anlamını da baz alarak bebeğine vermektedir.


Şanslı ve Uğurlu Kız Bebek İsimleri
Herkes bebeğine en sevdiği ve onu iyi ifade edecek bir isim koymak ister. Ancak baz aileler sadece sevdikleri isimleri değil, aynı zamanda şanslı ve uğurlu gelen isimleri koymayı tercih etmektedir. Günümüzde binlerce farklı isim alternatifi bulunmaktadır. Fakat bu kadar ismin arasından en doğrusunu seçmek ya da en iyisini bulmak pek de kolay değildir. Bu nedenle aileler genelde şanslı ve uğurlu bebek isimleri üzerinden yol almaktadır. Peki, şanslı ve uğurlu bebek isimleri nelerdir? delin yakından bakalım.Şanslı ve uğurlu bebek isimleri hangileridir?
Bebeğe isim koymak özellikle yeni bebek sahibi olacak çiftlerin zorlandığı durumlardan biridir. Bebeklerine nasıl bir isim koyacaklarını bilmeyen ve zorlanan çiftler, genelde şanslı ve uğurlu gördükleri isimlere yönelmektedir. Bu tür isimlere karar vermek için hayatın genel akışı içerisinde yer alan başarılı ve hayatında istediği yere gelmiş kişilere bakmak yeterlidir. Çünkü çiftler ya da çiftlerin yakınları genelde bu tür kriterlere bakarak bebeklerine isim koymaktadır.
Şanslı ve uğurlu olarak bilinen bazı isimlere örnek verecek olursak;
– Arda
– Mehmet Ali


– Merve
– Aylin
– Açelya
– Ceren
– Hakan
– Gökhan
gibi isimler karşımıza çıkar. Ailelerin bebeklerine hemen hemen bu tür isimler verdiğini söylemek mümkündür. Bebeklerine bu tür isimler veren aileler gelecekteki hayatlarında başarılı ve şanslı olacaklarını düşünmektir. Bu nedenle hayatlarında başarılı ve şanslı olmuş kişiler bebeklerine isim koyacak ailelere rehber niteliğinde olur.
 

liya

Üye
Üye
gerçekten bazı isimlerin ben daha şanslı ve uğurlu olduğuna inananlardanım Allah hepimizin evlatlarını bir ömür şanslı ve uğurlu eylesin ama bazı isimler varki en azından benim tanıdığım kime verilmişse o çocuk çok yaramaz oluyor hahaha daha o isimden uysal bir çocuk görmedim hani şu düz duvara tırmanan cinsten oluyorlar.D:D
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bende ismin kişinin kişiliğini ve geleceğini şekillendirdiğine inananlardanım. Bazı bölgelerde çok ağlayan bebeğin isminin ona gelmediğini söylüyorlar . Böyle bir inanış var. Bebeğe sonra farklı isim veriyorlar. Yeni isimlendirilen bebeğin huysuzluğu falan geçiyormuş. Birde isim analizi yapan bir şahıs vardı. Ünlüler ve zenginle bu şahsın kapısını aşındırıyormuş. Bu şahısın bebeklere verdiği isimler o kadar isabetliymişki çocukların hepsi işletmeci yönetici pozisyonundaymış.
 
Üst