Sararan Klozetler İçin Temizlik Önerileri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Sararan Klozetler İçin Temizlik Önerileri
Hemen hemen birçok evin banyosun da bulunan klozetler aslın da kullanımı rahat olmasına karşın temizliği de bir o kadar zor ve uğraştırıcıdır. Zamanla klozetler de sararmalar meydana gelir ve bu durum tüm bayanların canını sıkmaktadır.
Yüzeysel olarak klozetinizi temizlediğinizi düşünseniz de iç kısımlar da biriken kirler çıkmak da zorluk yaşatır. Sizler için bu yazım da sararan klozetleri temizlemenen püf noktaları ile ilgili pratik temizlik bilgilerini paylaşıyorum. Bu bilgiler ile bilinçli olarak klozetinizi derinlemesine temizleyebilir ve gönül rahatlığı ile hijyenini sağlayabilirsiniz.
iStock_000056958670_Large-001.jpg


Klozetleri temizlerken elinize eldiven geçirmeli ve ağzınıza maske takmalısınız. Çünkü klozeti %100 temizlemek istiyorsanız klozetin kıvrımlı olan kısmına ulaşmanız gereklidir. Bu kısma ulaşmak için harcadığınız çaba sırasında ilk önce kendi sağlığınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Klozetin kıvrımlı olan kısımlarını temizlerden spreyli yüzey temizleyicilerini tercih etmelisiniz. Böylece temizleyicinin spreyli ucu ile ulaşılması en zor klozet kısımlarına da ulaşabilirsiniz.

Klozeti temizlerken tam olarak sarılığını gidermek istiyorsanız ilk önce klozetin en az yarım saat ya da bir saat kadar kullanılmayacağından emin olun. Daha sonra ilk önce sıvı amonyaklı cifi klozet üzerine bolca dökün. Sonrasında sıvı cifin üzerine kaliteli bir miktar çamaşır suyu dökün. Çamaşır suyunu sıvı cifin üzerine döktükten sonra en az 10 dakika bekleyin ve sonrasında klozeti sıcak su ile ovarak yıkayın.

İyice ovarak durulama işlemini çok iyi bir şekilde yapın. Sıcak su ile klozeti ovup yıkadıktan sonra bu sefer klozeti soğuk su ile iyice yıkayın. Sonrasında ise klozeti temiz kâğıt havlular ile iyice kurutun.

Bu işlemleri yaparken daha önce söylediğimiz gibi mutlaka eldiven ile maske takın. Bu işlem oldukça güçlü kimyasallar içerdiği için kesinlikle teniniz ile temas ettirmeyin ya da kimyasalları solumayın.

Ayrıca bu temizlik ve renk açma işlemlerinden sonra banyonun, odanın kapısını ya da penceresini iyice açın ve banyo da çamaşır suyu kokusunun kalmamsını sağlayın.
Yine klozet renk açma yani ağır temizliği yapılırken çocuklarınızın okulda olduklarından emin olun. Çünkü özellikle bebek ve çocuklar çamaşır suyu ile sıvı cif karışımından meydana gelecek olan kimyasal kokuyu solumamalıdırlar.

Unutmayın!
Bu klozet temizliği yöntemi sert yüzeye sahip olan klozetler için uygulanmalıdı
 
Üst