Sarılmayı kadınlar seviyor

  • Konbuyu başlatan FiRaRi_MeLeK
  • Başlangıç tarihi
FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
Sarılmayı kadınlar seviyor
kadına özgü davranışlar, kadınca duygular, kadın sarılır, sarılmayı sadece kadınlar seviyor detaylar için konumuza göz ata bilirsiniz.Bir Amerikan üniversitesinin araştırmasına göre kadınlar birleşmenin ardından yakınlaşmayı tercih ederken erkekler içki ya da sigara içmeyi tercih ediyor. Söz konusu insanın üremesi olduğu zaman beraberlik sonrasında yaşananlar da önem kazanıyor. Albright College'ın sonrası insan davranışlarını inceleyen araştırması bu davranışların cinsiyetlere farklılık gösterdiğini söylüyor.

369164d39f561dec0a.gifİster uzun ister kısa süreli bir ilişki olsun, ilişkinin ardından kadınlar erkeklere göre daha çok yakın olmak istiyor ve bağlanma isteği duyan davranışlar sergiliyor. Katılımcılarının çoğunun gençler olduğu 170 erişkine uygulanan online anket erkeklerinse daha çok birlikteliğin tekrarına yönelik hareketlerde bulunduğunu gösteriyor.


Ayrıca erkekler daha çok beraberliğin öncesinde öpüşmeyi severken kadınlarsa beraberliğin sonrasında öpüşmekten hoşlanıyor. Uzun süreli ilişkilerdekiler birliktelikten sonra duş almayı pek tercih etmiyor.


Kadın ve erkek arasındaki en benzer davranışsa uzun süredir birlikte olan çiftlerin in ardından birbirlerine "Seni seviyorum." denmesine verdikleri önem.


Araştırmayı yapan psikolog Susan Hughes, erkeklerin daha fazla üreyebilme potansiyelleri yüzünden doğaları gereği kısa süreli ilişkilere daha yatkın olduklarını, kadınlarınsa çocuk için iyi ebeveyn olabilecek uzun süreli bir partner aradığını söylüyor ancak bir çifti birlikte tutan başka birçok güdü olduğunu da belirtiyor.
 

Benzer İçerikler

orjinal-catlaq
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
orjinal-catlaq
orjinal-catlaq
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
12K
seerose
seerose
*MeleK*
Cevaplar
17
Görüntüleme
8K
Kayıtsız Üye
K
Gül Hanım
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Gül Hanım
Gül Hanım
Üst