1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Satanizme hizmet eden şarkı ve şarkıcılar iddiası...

  Konu, 'Müzik Sohbet' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  satanist şarkıcılar satanist şarkıcı satanistler nasıl anlaşılır nasıl anlaşılır sanatçılar Arkadaşlar bende ilgimi çeken bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir çoğumuzun sevdiği bildiği tanıdığı müzik grupları ve şarkıları ile ilgili ilginç bir tespit de bulunulmuş. Sizlerle de paylaşmak istedim.
  Led Zeppelin… Michael Jackson… Beatles… Madonna… Metallica… Eagles… Rolling Stones… "Dikkatli" müzikseverler, her biri rock müzik tarihinde birer kilometre taşına dönüşmüş bütün bu solist ve grupların birçok sevilen parçasında son yıllarda ardarda "şeytana övgüler içeren bölümler" yakalıyorlar.
  Pekiyi, nasıl oluyor da sözleri görünüşte son derece anlaşılır ve masum olan, dahası yıllardır müzikseverler tarafından keyifle mırıldanılan bunca ünlü şarkıda "satanizm propagandası" yapılabiliyor? Cevap, tam da şeytani bir zekâya yaraşır cinsten: Satanist propaganda cümleleri bu tip şarkılar sadece geriye doğru çalındığında duyulabiliyor!
  Madonna'nın piyasaya ilk kez sürüldüğü 1987 yılında müzik listelerini altüst eden ve günümüzde de genç kuşaklarca hâlâ ilgiyle dinlenen kült parçası "Like a Prayer" (Bir Mümin Gibi) şu bildik cümleyle başlar: "Life is a mystery…" (Hayat bir sırdır).


  "E, ne var ki bunda haber olacak, şeytan bu cümlenin neresinde?" dediğinizi duyar gibi oluyoruz.

  Oysa şeytan, kendisine yakışacağı üzere, sözkonusu şarkının tam "tersinde" yerini almış durumda. Parçayı bir MP3 kaydı şeklinde edinip giriş bölümünü tersine okumayla dinlediğiniz zaman Madonna'nın âdeta yalvarır bir edâyla "O, hear our savior satan" (Kurtarıcımız şeytan, duy bizi!) dediğine dehşet içinde tanık oluyorsunuz.

  Diyelim ki bu yalnızca can sıkıcı bir tesadüf, İngilizce fonetiğinin Madonna'ya yaptığı bir azizlik… O hâlde, ondan çok daha ünlü bir başka örneğe, 30 yıldır dünyayı kırıp geçiren ve artık "damar romantizm"in simgesine dönüşmüş olan bir besteye, "Hotel California"ya geçelim hemen. Eagles grubunun dinleyenlerin bir türlü tadına doyamadıkları, geniş kitleleri her dem mest eden bu parçasının bir dizesi aynen şöyle: "There were voices down the corridor, thought I heard them say, welcome to the Hotel California." (Duyduğum sesler koridorun derinliklerinden geliyordu, onlara Hotel California'ya hoşgeldiniz de.) Oteline gelen konuklara güleryüzle hoşgeldin demek her işletmecinin en doğal görevi elbette, ancak bu bölümü tersten dinlediğinizde "Yeah Satan, he organized his own religion" (Yaşasın şeytan, o kendi dinini kurdu) diye başlayan ve şeytana bağlılığı yücelterek sürüp giden bir bölüm duyuyorsanız, o zaman işler bir parça değişecektir. Üstelik, "California"nın gerçekte bir otel falan değil Los Angeles'te büyük bir caddenin adı olduğunu ve yeryüzünün ilk resmî şeytan tapınağının da 1968 yılında satanistlerin lideri Anton Zsandor Lavey tarafından yine bu cadde üzerinde kurulduğunu biliyorsanız, huylanmalarınız daha da artacaktır. Çoğunluğu ABD'de ve İngiltere'de faaliyet gösteren bir dizi din adamı ile müzik araştırmacısı, içinde "satanist" propaganda cümleleri barındıran bu gibi kült mertebesine erişmiş parçaların sayısını günümüzde 50'ye kadar ulaştırmış durumdalar. Bu irkiltici listede Michael Jackson'dan Metallica'ya, Led Zeppelin'den Rolling Stones'a, AC/DC'den Beatles'a dek uzanan daha birçok ünlü solist ve grubun yer alması ise durumu daha da vahimleştiriyor.

  "Back-masking" tekniğinin uygulanışı

  Yeni Şafak muhabirinin internet üzerinden ulaşarak konuyla ilgili görüşlerine başvurduğu Amerikalı müzik araştırmacısı Jeff Milner, satanist inanç dalgasının rock grupları arasında özellikle 1960'ların sonları ile 1970'lerde büyük bir hızla yayıldığına dikkati çekerek, içinde bu tür mesajlar barındıran bestelerin de daha çok bu döneme ait olduğunu vurguladı. "Böyle yüzlerce parça yapıldığına inanıyorum, ama kesin olarak ortaya çıkartılanlar şimdilik birkaç düzine kadar" diyen Milner, geçmiş müzikal kayıtları ayrıntılı biçimde incelemeye olanak veren dijital stüdyo teknikleri geliştikçe her geçen gün yeni yeni örneklerin günışığına çıkacağını belirtmekte.

  Konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgiler veren Amerikalı araştırmacı, bir bestenin içine ters yönde dinlendiğinde ortaya çıkan mesajlar yerleştirmenin teknik yöntemini ise şöyle açıkladı:

  "Yapılan işe müzik endüstrisinde "back-masking" (arka planı perdeleme) deniliyor. Besteci önce asıl söylemek istediklerini aynen şarkı söyler gibi banda okur. Sonra bunları tam tersten tekrar tekrar dinleyerek, o gizli cümleleri elde edebilmek için ne tür bir güfte yazması gerektiğini tesbit eder. İstediği sesleri veren söz dizinlerini sabırla oluşturup okuduğunda ise parça artık geriye doğru her çalınışında bu tür propagandist bölümler içerecektir. Buradaki amaç mesajı geniş kitlelerle değil, yalnızca mürit düzeyine ulaşmış olan sıkı takipçilerle paylaşmaktır. Yani, tıpkı Ortaçağ'ın ürkütücü okültist grupları gibi fanatik hayranlarıyla bir tür tarikat ilişkisi içindeler. En sevdikleri arka plan nakaratı ise 'natas'tır. Yani, şeytanın İngilizce tersten yazılışı. Günümüzde böyle örneklere özellikle metal müzikte rastlıyoruz. Rock müzik tarihinde ise bu tür denemeleri en sık yapan müzisyenler Led Zeppelin'den Jimmy Page ve Robert Plant'tir. Bildiğiniz gibi, her ikisinin de sadık birer satanist olduğuna ilişkin iddialar son otuz yıldır dilden dile dolaşmakta. Ama onlar bunu sürekli reddettiler. Bunun dışında Rolling Stones'tan Mick Jagger'in, Michael Jackson'un ve Beatles üyelerinin de bu işlere meraklı olduğu yönünde bazı bulgular var. Bu sanatçıların hepsinin ünlü satanist lider Aleister Crowley'e karşı özel bir ilgisi vardı. Öyle ki Beatles, Crowley'in resimlerini albümlerinin kapaklarına kadar taşıdı."

  1875-1947 yılları arasında yaşamış olan İngiliz din düşmanı ve büyücüsü Crowley, müritlerine tersten konuşmanın "şeytanın dili" olduğunu anlatır ve onlara tersten konuşma sanatını mutlaka öğrenmelerini öğütlerdi.

  Gizli satanizm propagandası içerdiği ileri sürülen bazı ünlü şarkılar
  Kimler yok ki bu karanlık âlemde!

  1- The Eagles / "Hotel California", "This Far Down the Line"
  2- Madonna / "Like a Prayer"
  3- Michael Jackson / "Beat it", "Morphine",
  "Man in the Mirror"
  4- AC/DC / "Dirthy Deeds"
  5- Rolling Stones / "Tops"
  6- Metallica / "Am I Evil?"
  7- Beatles / "Sergeant Pepper's Lonely" albümü

  Felaketler dizisiyle sarsıldılar

  Albümlerinde elde ettikleri büyük müzikal başarılara karşın özel yaşamları kimi dönemlerde tiksinti verici türden yozluklara sahne olan Led Zeppelin üyeleri, zirveden hiç inmedikleri 1970'lerde ilk darbeyi grubun solisti Robert Plant'in küçük oğlunun 1978'de âni bir mide rahatsızlığı sonucu ölmesiyle aldılar. Bazı İngiliz yayın organları bunun rakip bir okültist grubun küçük çocuğa yaptığı ölüm büyüsü yüzünden gerçekleştiğini bile savundu. Çünkü hem grubun solisti Plant'in hem de gitarist Page'in yoğun olarak büyücülükle ilgilendikleri dedikoduları o günlerde ayyuka çıkmış durumdaydı. Grubun satanist olduğu yönündeki bu tür suçlamalar giderek arttı ve sonuçta batıdaki 40 büyük radyo istasyonu aldıkları ortak bir kararla Led Zeppelin albümlerini çalmayı reddettiler. Bu arada grup, şaibeli şarkı sözlerini ve konserlerindeki kışkırtıcı tutumlarını dikkatle izleyen kilisenin de aforoz tehdidiyle karşı karşıya kalacaktı.

  Yoğun biçimde uyuşturucu kullanıp Page'e ait gizemli şatolarda kara büyü toplantıları yapan Led Zeppelin'ciler son "ilahî darbe"yi ise 1980 yılında aldılar. Grubun belkemiği sayılan ve müzik tarihin gelmiş geçmiş en başarılı davulcusu olarak kabul edilen "Bonzo" lâkaplı John Bonham, bir konser öncesinde kaldıkları otelde genç yaşta hayatını kaybetti. Henüz 32 yaşında olan Bonham, aşırı alkolden dolayı komaya girdiği odasında ölü bulunduğunda, kendi kusmuğunun içinde boğulmuş bir durumdaydı. Led Zeppelin üyeleri bu olaydan sonra grubu bir daha biraraya gelmemek üzere dağıttılar.

  Led Zeppelin'den satanist şarkıların en azılısı:
  Stairway to Heaven (Cennete Uzanan Merdiven)


  Rock tarihinin Pink Floyd ile birlikte en karizmatik iki grubundan biri olarak kabul edilen Led Zeppelin, aynı zamanda "içine şeytanî mesajlar gizlenmiş besteler yapma" konusunda da sabıka dosyası en kabarık ekip… Grubun günümüzde artık bir efsaneye dönüşmüş durumdaki ünlü şarkısı "Stairway to Heaven" ise bu sinsi kamuflajın teknik başarı açısından zirveye ulaştığı çalışma oldu. Bir grup Batılı araştırmacının, toplam süresi 12 dakikayı bulan bu popüler şarkının ortalarında bir yerde yakaladığı tüyler ürpertici "back-masking" bölümü aynen şöyle:

  (Şarkının normal akış cümleleri / 04'20"-04'41" arası)

  "If there's a bustle in your hedgerow, don't be alone now,(Eğer bahçenizde bir karışıklık varsa, sakın ola hiç telaşa kapılmayın)

  It's just a spring clean for the May queen.(Bu sadece Mayıs kraliçesinin yaptığı bir bahar temizliğidir)

  Yes there are two paths you can go back,(Evet, iki patika yol mevcut izleyebileceğiniz)

  But in the long run there's still time to change the road you're on."(Fakat böylesine uzun bir koşuda üzerinde ilerlediğiniz yolu değiştirmek için hâlâ zamanınız var)

  Bu hâliyle en azından görünürde hiçbir satanik propaganda içermeyen şarkı, bir MP3 kaydından aynı hızla tam tersine çalındığında ise yukarıdaki cümleler şu biçimi alıyor:

  Here's my sweet satan / İşte benim sevimli şeytanım

  The one whose little path would make me sad whose power is satan / Bu küçük patikada ilerleyen beni hasta eden şey, şeytanın gücüdür

  He'll give you 666 / O sana (şeytanın İncil'deki simgesi olan) 666 sayısını verecek

  There was a little toolshed where he made us suffer, sad satan / Kederli şeytanın bize ızdırap verdiği bir malzeme kulübesi vardı (Burada geçen "malzeme kulübesi/toolshed" deyimi de bir başka şifre. Bu, grup üyelerinden Jimmy Page'in satanik ayinler düzenlemek üzere 1970'lerde satın aldığı tarihî bir evin adıydı.)

  Parçada ayrıca, "Your stairway lies on the whispering wind" (Merdivenin fısıldayan rüzgarın üzerinde uzanır) dizesi de tersten dinlendiğinde "Because I live for satan" (Çünkü şeytan için yaşıyorum) sonucunu veriyor.   
  renesme bunu beğendi.
 2. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  michael jackson ve madonna olduğunu zannetmiyorum inanclı olan biriside sarkıda uyum icin abuk sabuk cümleler kullanabilir.
  bunu yapan müslüman şarkıcılarda mevcut.
   
 3. toralei

  toralei Forum Okuru

  evet doğru ama
  evet doğru bunu yapan müslüman şarkıcılarda var ancak müslüman bir kişi metal rock pop gibi şarkı işletmeciliği yapmaz.zaten günah bir işle uğraşmaktalar.insanoğlundan herşey beklenir.birazdaha geniş düşündüğümüz taktirde müslüman kişiler gerçekten müslümansa şarkı ile uğraşmaz.diyelim uğraştı müslüman bir kişi.rock yapıyor.rockın içinde ölüm kan ruh gibi birçok olay var.onlara giyim tarzın niçin böyle diye sorasak garanti ediyorum ilgi çekmek için der.şarkılarınız neden böyle kan ruh ölüm gibi sözler içermekte diye sorarsak buda rock tarzı.ilgi çekiyor der.ancak bunu sorunca ne diyebilir bilemem.-sen kendine müslüman diyorsun neden bu tür işlerle uğraşıyorsun satanistler senin giyim şeklin satanizm sözler ayrı satanizm içeriyor.madem ilgi çektiğine inanıyorsun demekki sen satanizmi havalı buluyorsun ve havalı bulunan şeyler sevilir.sevilen şeyler özenilir.ee buna nediyorsun arkadaşım...
   
 4. toralei

  toralei Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2012
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  insanlardan beklenir.ama aklıma takılan birşey var.bende şarkı sözlerimde bu ve buna benzer sözleri oluşturmaya çalışıyorum.ama olmuyo nasıl becerebilirlerki ya makinenin azizliğine marus kaldılarsa ya günahlarını alıyorsak,mıcahel jacksonın müslüman olduğu ile ilgili rivayetler vardı ona noldu lütfen cevap yazın...:m.c::gülegüle::puff::kedi::havai::ah::tomato:< Konu Resmi..>
   
 5. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

 6. CeMoŞ

  CeMoŞ Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  7 Ocak 2011
  Mesajlar:
  1.842
  Beğenilen Mesajlar:
  1.099
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  hımmmm
  bunların bir çoğu ve hatta türk olan sanatçılarımızında bazıları illımunatiye üye ama mıcahel jackson bunu kabul etmedi hiç bir zaman önce karalama çalışması yapıldı örgüt tarafından örgüte geri dönsün diye ama adam dönmedi hatta muslümanlığı seçti denildii ve sonuçç öldürüldüüüü


  satanizimden çok illımunatiyi araştırın şok olacaksınız
   
 7. bukettss

  bukettss Forum Okuru

  Oha ben de led zepplin dinliyorum ve stairway the heaven çok güzel şarkıdır aslında bilmiyordum . Bu tür şeylerede ilgim var doğrusu ama micheal jacksonin şu an lenka olduğu söyleniyor. Ayrıca resimleri micheal jacksona çok benziyor
   
Satanizme hizmet eden şarkı ve şarkıcılar iddiası... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hangi şarkıyı ve şarkıcıyı seversin

  hangi şarkıyı ve şarkıcıyı seversin

  taner olgun sabaha kadar sözleri meleklerim hangi şarkıyı seviyorsunuz ve hangi şarkıcıyı seviyorsunuz:Dve neden seviyorsunuz o da sizi seviyormu:D:Dburası tamamen şakaydı;) soru hangi şarkı ve şarkıcıyı seviyorsun;)
 2. Bediüzzaman ve İman Hizmeti

  Bediüzzaman ve İman Hizmeti

  (1931’de Irak’ın Musul şehrinde dünyaya geldi. 1980 yılında Bediüzzaman Said Nursî ve Risale-i Nur Külliyatını tanıyan Edib İbrahim Debbağ’ın Bediüzzaman’ın hayatı ve fikirleri konusunda yayınlanmış 5 kitabı ve çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.) Biz Araplar zaman ve mekân bakımından uzak olsak da Bediüzzaman Said Nursî’yi tanıma ve anlama bakımından bir cihette daha büyük bir imkâna...
 3. e-devlet'te Kamu Hizmetleri Dönemi

  e-devlet'te Kamu Hizmetleri Dönemi

  Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulacağı e-Devlet (elektronik devlet) Kapısı Projesi www.türkiye.gov.tr’nin açılışını Başbakan Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Erdoğan, açılışı "Ya Allah Bismillah" diyerek açtı. Erdoğan, "Çalışmalara paralel olarak mevzuatta, bürokratik işlemlerin kağıt ortamında yürütülmesini zorunlu kılan hükümlerin de değiştirilmesi gerekiyor"...
 4. Bilim adamları ve hizmetleri

  Bilim adamları ve hizmetleri

  geometriyi bulan bilim adamı ibni sina insanlığa hangi düşüncelerle hizmet etmiştir euclide bilim dalı ibni sinanın insanlığa hizmetleri topluma hizmet etmiş adamları Pythagoras (Pisagor – İ.Ö. yaklaşık 580 – 500) Eski Yunan’ ın büyük filozof ve matematikçilerinden biriydi. Geometri ve müzik alanlarında adı çok geçen Pythagoras, insan ruhuna ilişkin düşünceleriyle de anımsanır. Pythagoras’ ın...
 5. Şarkıcılar Ve Şarkılarından Oluşan Program İsimleri

  Şarkıcılar Ve Şarkılarından Oluşan Program İsimleri

  Son zamanlarda şarkıcılar kendi şarkı isimleriyle bolca program yapmaya başladılar. İşte bazı olası programlar ve içerikleri: İsmail Yk ile Allah Belanı Versin --> Tartışma Programı Banu Alkan ile Beyaz Orkide --> Çiçek Bakımı Üzerine Program Emrah ile Unutabilsem --> Film Gibi Formatında Ajdar ile Nane Nane/Çikita Muz --> Diyet, Sağlıklı Beslenme Üzerine Program Metin...

Sayfayı Paylaş