1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  SBS 2012 Yedek Kayıt Yerleştirme Sonuçları İle İlgili MEB Açıklaması

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  SBS Yedek Kayıt yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

  2012 SBS boş kontenjan açıklaması

  Sevgili melekler, 2012 SBS sınavına girmiş ve ek yerleştirmelerden yararlanmak isteyen öğrenciler için MEB'nın 2012 SBS boş kontenjan açıklaması ile ilgili bilgiler şöyle...  [​IMG]


  "Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 03 Eylül 2012 saat 08.00'den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir.


  Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00'ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybederler.

  Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00'ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00'ye kadar devam edecektir.

  Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

  Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer."
  MEB
   
SBS 2012 Yedek Kayıt Yerleştirme Sonuçları İle İlgili MEB Açıklaması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2011 Yibo Yerleştirme Sonuçları İle İlgili Bilgiler

  2011 Yibo Yerleştirme Sonuçları İle İlgili Bilgiler

  2011, yibo, yerleştirme sonuçları, nereden öğrenirim, ilgili link, tckimlik nosu ile sorgulama, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanlığı 2011 yılı yatili ilköğretim bölge okulu yerleştirme sonuçlarını açıkladı.TC Kimlik numaranızla sonuçları öğrenmek istiyorsanız LÜTFEN TIKLAYINIZ...
 2. MEB Açıklaması : Bu Yıl SBS Son Kez Yapılacak !

  MEB Açıklaması : Bu Yıl SBS Son Kez Yapılacak !

  Sbs İçin Bu Sene Son Sbs Bu Sene Son Kez Yapılacak Sevgili melekler, MEB yaptığı açıklamayla bu yıl sbs sınavının son kez yapılacağını açıkladı. Sbs İçin Bu Sene Son diyen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Zararsız bakın neler söyledi; Ortaöğretimde SBS 2013'te son kez yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Zararsız, SBS'nin bu yıl son kez yapılacağını, sonra sistemin...
 3. Meslek lisesi yerleştirme e kayıt sonuçları 2012

  Meslek lisesi yerleştirme e kayıt sonuçları 2012

  Meslek lisesine yerleştirme sonuçları ne zaman saat kaçta açılacak arkadaşlarım. Bu hususta yardımcı olmanızı rica ediyorum. Yerleştirme sınavına girdim ama sonuçları hangi tarihte nereden öğrenebilirim.
 4. 2012 yılı engelli memur yerleştirmeleri ile ilgili bilgi almak istiyorum

  2012 yılı engelli memur yerleştirmeleri ile ilgili bilgi almak istiyorum

  Ben sizlerden 2012 engelli memur yerleştirme konusu ile ilgili en son bilgileri haberleri almak istiyorum. Lütfen bana yardım edin..
 5. 2013 SBS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! Sonuçlar İçin Tıklayın!

  2013 SBS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! Sonuçlar İçin Tıklayın!

  2013 sbs yerleştirme sonuçları sbs sonuçları 2013 2013 sbs tercih sonuçları Sevgili melekler, 2013 sbs tercih sonuçları açıklandı. Bu sene son kez yapılan 2013 sbs tercih sonuçları, bu gün 00:00 itibarıyla MEB tarafından açıklandı. 2013 SBS TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN...

Sayfayı Paylaş