1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.439
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  SBS Aileleri Dikkat!

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Geçen yıl değişen Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi'yle (OGES) ilköğretim 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri yeni bir sınav sisteminin içerisine girdiler. Sistemde birçok açıdan daha verimli olmasına rağmen birkaç noktada bazı problemler olduğu söylenebilir. Bunlardan en önemlisi artık 6. sınıftan itibaren çocukların sınav maratonuna başlıyor olmalarıdır.
  Öğrenciler gidecekleri liseyi 6. 7. 8. sınıflardan sonra olacakları üç adet SBS'yle belirliyorlar. Hal böyle olunca çocukları her sene sınavlara motive etmek yüksek performansta sınavlara hazırlanmalarını sağlamak oldukça güçleşiyor. Bu noktada çocukların hem sosyal gelişimlerini aksatmamak hem de sınavlarda üstün performans göstermelerini sağlamak için bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor.
  Eğlenmeye de vakit ayırın
  Çocuğun haftalık okul dershane özel ders vs. programı son derece özenli bir şekilde oluşturulmalıdır. Çocuğun bu yoğunluğu kaldırabilmesi için çocuğa dinlenme eğlenme aile ve arkadaşla zaman geçirme süreleri mutlaka ayrılmalıdır.
  Bazı sınavlar kötü olabilir
  Sınava hazırlanma aşamasında çocuk okulda veya dershanede girdiği sınavlarda zaman zaman kötü sonuçlar alabilir bu noktada hemen kızma azarlama yoluna gidilmemeli 'Ne yapabiliriz?' sorusuna cevap aranmalıdır.
  Ders programını beraber yapın
  Çocuğunuzun ders çalışma programını çocuğunuzla beraber belirleyin programı onun şekillendirmesine imkân verin. Fakat çalışma programına uyup uymadığını çok iyi takip edin.
  İlgilendiğinizi hissettirin
  Sınava hazırlık sürecinde çocuğunuzun yanında olduğunuzu ve onunla ilgilendiğinizi ona hissettirin. Çocuğunuzun başarılarını takdir edin maddi hediyelerden çok manevi hediyeler verin.
  6. sınıflar isteksiz olabilir
  8. sınıf öğrencileri 6. sınıf öğrencilerine göre sınava hazırlanma konusunda daha isteklidirler. Fakat 6. sınıf öğrencileri bunu sağlamada zorluk çekebilir. 6. sınıf ailelerinin bu konuda çocuklarına daha fazla yardımcı olmaları gerekir.
  Ergenlik sorunları yaşayabilir
  Bu dönemdeki çocuklar ergenlik problemleri yaşayabileceği için öğretmen-aile diyaloğu son derece önemlidir. Sık sık çocuğunuzun öğretmeninden durumuyla ilgili bilgiler alın.

   
 2. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  seneye sbs yok oks ye dönülecek ama biraz daha degiştirilerek bu sefer öğrencilerin ortalamaları baz alınarak bir şey ler yapılacakmış çoçuklarımızı kobay gibi kullanıyorlar yazıklar olsun bu insanlara bu çoçukların veballerini nasıl çekecekler bilmem :boink:
   
SBS Aileleri Dikkat! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çocukları sporla uğraşan aileler onların beslenmesine dikkat etsin

  çocukları sporla uğraşan aileler onların beslenmesine dikkat etsin

  Ayşe Cengiz Beslenme Uzmanı, Tüder Gıda Komisyonu Başkanı Çocukların daha iyi büyüme ve gelişmeleri için, küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak sportif bir aktivitenin içinde yer almaları oldukça yararlıdır. Spor aktiviteleri, eğlenceli ve sosyal bir ortam yarattığı için, bu yaş grubunda sosyal kişilik ve öz güven erken oluşur. Bundan dolayı özellikle gelişmiş ülkelerde her türlü alt...
 2. ailede erkek nasıl davranmalı(beylerin dikkatine)

  ailede erkek nasıl davranmalı(beylerin dikkatine)

  erkek eşine nasıl davranmalı eşime nasıl davranmalıyım hamilelikte eşler davranmalı hamile eşe davranılır eşim hamile davranmalıyım Yalnız beylerin değil hanımların da beklentileri vardır. Çünkü evlilikte bir paylaşma söz konusudur. Görevler karşılıklı yerine getirilirse huzur ve mutluluk daha kolay elde edilir. İşte hanımın beyinden bekledikleri: • Eşine karşı sorumluluklarını bilip ona...
 3. DEHB (dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu)sorunu olup sbs sınavına girenler

  DEHB (dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu)sorunu olup sbs sınavına girenler

  DEHB (dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu)sorunu olup da sbs sınavına çocuğu girecek olan anneler: çocuklarmızın ayrı sınflarda girmesi gibi bir imkanımız var... bunun için bulunduğunuz bölgenin devlet hastanesinden rapor alıp onu okuldaki rehberlik ve psikolojik danışmana götürün ardından aldığınız yazı ile bulunduğunuz ilin rehberlik araştırma merkezine(Rama gidin .burada yazılan...
 4. sbs kalkıyormu?

  sbs kalkıyormu?

  Ya bu sbs bir kalıyor bir geri geliyor, hiçbişey anlamadım.Şimdi sbs kalktımı?Kalktıysa ne yapılacak?Sınav olmayacakmı?
 5. sbs

  sbs

  bnm diploma notum 85,67 sbs 350 sağlık meslek lisesine girebilir mym ?

Sayfayı Paylaş