sbs anneleri burada buluşalım

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
sbs anneleri burada buluşalım
sbs anneleri
evet arkadaşlar ben de bir SBS annesiyim...
oğlum 6.sınıfa gidiyor...
neler yapacağız,nasıl davranacağız,
sorularımız ya da sorunlarımız varsa paylaşalım...

dersaneye göndermek,eğer maddi durum müsaitse şart ama çalışmayan çocuk diye elimizi üstünden çekmemiz
gerekmiyor,aksine çocuğumuzu olumlu yönde motive etmek
yine bizlere düşüyor diye düşünüyorum...

Sistem değişsede bizim çocuklarımız
bu sistemde devam edecekler,
ama geneli düşünürsek ne kadar dengesiz bir
eğitim sistemimiz var,çocuklar ve veliler neye uyacaklarına,
hangi sisteme göre hareket edeceklerine şaşırıyorlar...
inşallah düzgün bir sistem bulurlarda,değiştirmezler oyuncak gibi...
ne kadar üzüü bir durum,istikrarsız bir eğitim sistemi...

sbs anneleri olarak çocuuklarımızın
hep yanındayız...beni öyle mutlu ediyor ki,
şimdiki annelerin ilgisi,gerçekten bizlerin çocukları her yönden şanslı...
evet oyun çağındalar ama maalesef hergün değişen sistem de çocuklarımız oyuncağa döndü...
okul,dersane,ödevler Allah hepsine yardım etsin...

AMİN pelincim..Çocuklarımız çocuk değil adeta birer yarış atı haline geldi..

Benim de kızım 11 nisan da öss sınavına girecek..Evde nereye dalancağını şaşırıyor kuzumm..Ve dediği anne sen diğer anneler gibi değilsin..Bu sınavın bir son olmadığını öğrettin bana diyor..Elimizden geldiğince değil bütün sabır taşlarımızı zorlayarak yanında olalım çocuklarımızın..Her şeyin başı sağlık.

Rabbim zihin açıklığı versin cümlemizin çocuklarına..

İşimiz gerçekten çok zor çocuklarımızın hem eğitimi için çok önemli bir dönem hemde onların ergenlik dönemine geçiş süresince yaşadığımız sorunlar ikisi bir arada olduğunda inanılmaz iş düşüyor bizlere Rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın Bakalım bu sene ilk sınavda nasıl sonuç alacağız umarım hayırlısı olur ve yüzümüzü güldüren sonuçlar alırız=)

düzenli çalışan çocuk herşekilde başarılı olur.ama bence önce okullarda bazı düzenlemeler yapılmalı..öncelikle okul kitaplarını düzenlemeleri gerekiyo.madem sadece okul ağırlıklı olacak bu sınav niye okuldaki eğitim bu şekilde değil..okulda sene boyunca perf. ödevi hazırla gibi olaylar ön planda..ben kendim oğlumla ilgileniyorum.almadığım yayın kalmadı..yayınları seçerken popüler olmasına değil içeriğini inceler alırım.ama herkes bu şekilde ilgilenemeyebiliyor.ya ailenin üyeleri çalışıyor yada yeterli gelmiyor.bu sebeple dershanelere de gün doğuyor..işte yanlış burda madem sınav ile bir seçme yapıyorlar.okullarda buna yönelik eğitim verecek.yanlış bence burda

bizim okulda her ay sbs deneme sınavları yapılıyor..bu sınavlara 4,5,6,7,8.sınıflar giriyor...sbs ye yararı olacağını düşünüyorum...
yarın gene var..bakalım benim oğlan ne yapacak:D
BURADA YAZACAĞIM..yarın

bugünlerde oğluma limit koydum...belli bir sayıda test çözüyor....bugün ben işten gelene kadar verdiğim bütün soruları çözmüş...hiç kaytarmamış:D YARIN DA MATEMATİK 2.YAZILISI VAR...

matematikten 100 aldı sevindim ama bugünkü dersane sınavında fenden 6 yanlış yapmış çok canım sıkıldı..:dark.şimdi o konulara birlikte dönüp açıklarını kapatacağız...
ben doğrularından ziyade yanlışlarına takıyorum....eksiklerini görmek açısından iyi oluyor...gerekirse mayıs sonunda bir kaç ders özel ders aldırmayı düşünüyorum

Son düzenleme:
bugün özdebir yayınlarının deneme sınavlarını aldım..içinde 10 tane deneme var...çözümlü cevap anahtarı da var...öneririm kızlar...soru tipleri çok güzel

yazılılar çalışma düzenimizi aksatıyor:grev:
bugün ingilizce,yarın sosyal var...dolayısıyla hep bu derslerin konusuna çalışıp ,bunlardan test çözdürüyorum...

bu arada sosyal aktiviteleride unutmayalım...çocuk sonuçta diyerekten,sinema ve maçlara götürüyorum...Antalya 'ya hangi takım gelse benim oğlan maçta:fb:futbol hastasıdır kendisi...haftasonu okuldaki sınıflar arası futbol turnuvasına katılacak mesela...
12 hazirana kadar düzenli çalışırsa ,süper olacak ....
bazen bana karşı sesini yükseltiyor,hırçınlaşıyor :surukle: ergenliği ile de uğraşıyoruz....anne olmak böyle birşey herhalde....hem zor hem güzel:D

acıyorum bu çocuklara
dersane, okul ,ödev
performans ve projeler
sürekli değişen sistemler
iki veli bir araya gelince,çocukların başarısı üzerine konuşmalar
şu 12 haziranı hayırlısıyla atlatsaydık

Geri