1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  SBS'de Puanlar

  Konu, 'Egitim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  YBP - Yıl Sonu Başarı Puanı
  Yıl Sonu Başarı Puanı; ilköğretimin 6., 7. ve 8.sınıflarında, öğrencinin o yıl derslerden aldığıyıl sonu puanlarının haftalık ders saati ile çarpılarak elde edilen ağırlıklı puan toplamının, haftalık derssaati toplamına bölümü ile hesaplanan puandır.
  Öğrencinin yıl boyunca aldığı ders notları e-okul sistemine okul yönetimi tarafından işlenecektir. Her ders yılı sonunda bu notlar e- okul sisteminde otomatik olarak hesaplanacaktır. Daha sonra da sınıf puanının hesaplanmasında kullanılacaktır.


  DP - Davranış Puanı

  Davranış Puanı; ilköğretim okullarında; öğrencilerin tavır, davranış ve yetenekleri ile ilgili olarak belirlenen kriterlere göre derslerine fiilen giren öğretmenlerin ayrı ayrı verecekleri puanların aritmetik ortalamasından sistem tarafından otomatik olarak elde edilen puandır.
  Davranış puanının yılsonunda, öğrencinin dersine giren tüm öğretmenler tarafından, ilan edilecek kriterlere göre verilmesi esas alınacaktır.


  SP - Sınıf Puanı

  Sınıf Puanı; seviye belirleme sınavı puanı, davranış puanı ve yılsonu başarı puanının e-okulsisteminde belli oranlara göre otomatik olarak hesaplanan puandır.
  Sınıf puanı hesaplanırken; Seviye Belirleme Sınavı Puanı % 70, Yıl Sonu Başarı Puanı %25, Davranış Puanları % 5 oranlarında 6., 7. ve 8.sınıflar için ayrı ayrı hesaplanacaktır. Öğrencinin 8. sınıf sonunda SP6, SP7 ve SP8 puanları oluşmuş olacaktır.


  OYP - Ortaöğretim Yerleştirme Puanı

  Ortaöğretim Yerleştirme Puanı; öğrencinin Fen Liselerine, Sosyal Bilimler Liseleri ile Anadolu türü ortaöğretim kurumları ile daha önce OKS sonuçlarına göre öğrenci alan okullara yerleştirmesindeesas olacak puandır.
  Ortaöğretim Yerleştirme Puanı; 6.,7. ve 8.sınıflar için sınıf puanları üzerinden aşağıda gösterildiği oranlarda ayrı ayrı hesaplanacaktır.

  SINIFLAR --------- SP ----------- ORANLAR
  6. sınıf ...............SP6 ..................%25
  7. sınıf ...............SP7 ..................%35
  8. sınıf ...............SP8 ..................%40
   
SBS'de Puanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karizma puanı

  Karizma puanı

  Karizma puanı neye göre artıyor merak ettim.Bilgilendirirseniz sevinirim.
 2. SBS'de Dersler, Soru Sayıları ve Katsayılar

  SBS'de Dersler, Soru Sayıları ve Katsayılar

  sbs katsayıları 8sınıf soru sayıları derslerin katsayıları sbs 2010 2010 (Not: HDS=Haftalık Ders Saati, SS= Soru Sayısı) TÜRKÇE HDS: 5 .............SS: 6. sınıf - 19, 7. sınıf - 21, 8. sınıf - 23 MATEMATİK HDS: 4 .............SS: 6. sınıf - 16, 7. sınıf - 18, 8. sınıf - 20 FEN BİLİMLERİ HDS: 4 ............ SS: 6. sınıf - 16, 7. sınıf - 18, 8. sınıf - 20 SOSYAL BİLİMLER...
 3. tecrübe puanları

  tecrübe puanları

  benim aminlerime ve modlarıma iki sorum olacaktı:bu tecrübe puanlarımızı kim neye göre yükselttir ve acaba açtığımız tüm konular unutulmadan okunup değerlendiriliyor mu?teşekkürler:)
 4. Polis taban puanları 2012

  Polis taban puanları 2012

  2012 yılı polislik sınav taban puanları ne durumda ?
 5. Sbs'de Hatalı Soru İddiası Kafaları Karıştırdı !

  Sbs'de Hatalı Soru İddiası Kafaları Karıştırdı !

  SBS'de Hatalı Soru İddiası SBS'de Hatalı Soru Sevgili melekler, geçtiğimiz haftasonu yapılan 2012 SBS 9. sınıf soruları içinde bulunan kimya sorusunun hatalı olduğu iddia edildi. SBSde hatalı soru iddiası ile ilgili haberin detayları şöyle ... Konya'da bir dersanenin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, bugün yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) A kitapçığında yer alan Fen Bilimleri...

Sayfayı Paylaş