sebep

sorgu

Üye
Üye
sebep
En çok ben mi dinledim öğretmenin “kendi kelimelerinizle yazın” öğüdünü?Birçok ihtimali var bu yazışın.kendi kelimem çoktu içimde kırılan,kağıda cam kesiği gibi batan,kağıdı acıtan “kendi kelimelerim” vardı.hiç bir kelime asıl benim olamazken sahiplenmekti,kelimelerin asıl ben olmasıydı.içimden gelen kelimelerimin bir ter gibi tenime sızışı.
yaşarken öylece kolay kolay konuşuluyordu kelimeler,hani bizim olmayanlar.ihtiyaçtan konuşmak.bulutlara atılan okları sahiplenmek kolaydı.asıl okun sana atılması gerek,sana saplandığında kanın aktığında tüm kelimeler senin oluveriyor o vakit.aşıklanıyorsun,kaşık kaşık kelimeleri içiriyorsun kağıda.
heran dışarı çıkacakmışım hissi,karanlıktan korkutmuyor.karanlığın gizemini kahpeliyor bu his.orada öylece karanlığı yaşayacak olmak ebediyen daha arlı uslu.yazdırır bazı hisler.ama onu gerçekten hissedene.tozu üstünde bir perdeye derin bir “hooofff!”platin rengi tozların uçuşunu izlemek.bir toz bulutu anladın mı sevgili?fotoğrafının üzerinden kaçışan zerrecikler,tüm sebebi bu.
Fotoğrafı yırtıp içini açasım geldi inandıran bakışlarına kanıp.perdeyi aralayıp koynunu yoklayasım niyetimdi.bi yürek atışının benim olması lazımdı.bir kez olsun benim için atan o damarlarını koparmak.olmayacaksa yarınlar tuhaf değil mi yaşaman.yaşaman elbet tuhaf ..

Bir toz bulutuydu bu akşam üstü bunları,kendi kelimelerimi yazmamın sebebi.ahh,öğretmenim de okusaydıJ

Oksitlenmiş bir bellekten..

Cevap: sebep

olmayacaksa yarınlar tuhaf değil mi yaşaman.yaşaman elbet tuhaf ..
Ne kadar güzel bir söz teşekkürler...

Geri