1. aysil

  aysil Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  77
  Beğenilen Mesajlar:
  22
  Ödül Puanları:
  0

  Şefkat Terapisi

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında aysil tarafından paylaşıldı.

  Formülün ilk beş adımı bilinçli zihninize özellikle bir anlayış getirmektir. Bu anlayış için sezgi ve kalp gözünüzü kullanabilirsiniz. Her hangi bir durumda acı varsa yargı ya da kınama söz konusu isehenüz alınmamış ya da öğrenilmemiş ders vardır. Ve dersi engelleyen blokajlar duygusal bedende bulunur ve genelde acı beden olarak da anlatılır. Bu enerji blokları bazen çok eski bazen de yeni olaylar ya da durumları içerebilir. Enerji aynen soğan kabukları gibi üst üste bulunur ve her kabuğu soymak açmak zorundasınız. Enerji katmanına hemen bu noktada bir örnek vermemiz gerekirsedüşüncelerimiz yol göstericilerdi.
  “Ben sahtekarlıktan hoşlanmam…” Bir düşünce kalıbıdır ve enerjisi vardır.

  Şimdi bu düşünce kalıbının soğanlarını birlikte soyalım…

  * Çünkü bu saygısızlığı gösterir… (Kendinize neden böyle hissettiğinizi sorun.)
  * Bu onların benim hislerimi umursamadıkları anlamına gelir. (Kendinize neden böyle hissettiğinizi sorun.)
  * Bu onların beni sevmedikleri anlamına gelir. (Kendinize bunun ne anlama geldiğini sorun.)

  * Ben sevilmiyorum.
  Bu örnekler sonsuz sayıda çoğaltılabilir ancak siz kendi kalıplarınıza ulaşacaksınız. Ve bu alıştırmayı ne kadar çok yaparsanız göreceksiniz ki her düşünce kalıbının altından 2 ana enerji çıkacak: Sevgi ve korku. Biri olanı olduğu kabul getirirken diğeri acı direnç mutsuzluk yargılarla kendini koruma çabanız olduğunu göreceksiniz. Bu noktaya ulaştığınız her seferinde bloke olmuş enerjiler temizlenecek. Unutmayalım her birimiz yaradılışta 4 ana enerji ile doğduk:

  * Biz sevgiyiz.
  * Biz sağlığız.
  * Biz yaratıcıyız.
  * Ve biz bolluğuz.

  Bunun aksi olarak gördüğümüz ve yaşadığımız her olay bizim öğrenmek üzere seçtiğimiz yaşam dersimizdir. Eğer bolluğu öğreniyorsak fakir ailelerde doğmayı seçmememiz kuvvetle muhtemel.

  Yukarıda saydığım 4 enerji bizim doğal halimiz… Hastalık doğal değildir ve hastalıklarımız düşünce kalıplarımızdaki bir yanlışlık neticesinde oluşur.

  Beden görünen ruhtur ruh ise görünmeyen beden. Bu kısa açıklamaların ardından şefkat formülünü nasıl kullanacağımıza bakalım.

  ŞEFKAT FORMÜLÜ


  1. Adım: Ders
  Soru: Bu kişi ile ilgili olarak öğrenmek istediğim ders nedir?

  2. Adım: Sözleşme
  Soru: Bu kişi ile yaptığım sözleşme nedir?

  3. Adım: Rol
  Soru: Sözleşmede kendi üzerine düşeni yapmak için bu kişinin oynadığı rol nedir?

  4. Adım: Yansıtma
  Soru: Bu kişinin bana yansıttığı kişilik özelliği nedir?

  5. Adım: Armağan
  Soru: Bu kişinin kendi rolünü oynarken bana verdiği armağan nedir?

  6. Adım: Kabullenme
  Soru: Karşımdaki kişinin eylemleri ile oynadığı rolü bana dersimi öğrenmemde yardımcı olan bir etken olarak kabul edebilir miyim?

  7. Adım: İzin
  Soru: Dersi öğrenmeme yardımcı olduğu olan rolü oynayan kişiye karşı duyduğum öfkeyi serbest bırakmak için kendime izin verebilir miyim?

  8. Adım: Serbest Bırakma
  Soru: Bu kişiyi suçlamaktan vazgeçebilir onu serbest bırakabilir miyim?

  9. Adım: Nezaket
  Soru: Bu kişiyi serbest bıraktığıma göre ona karşı nazik olabilir miyim? Olabilirsem bunu nasıl ve ne zaman yapabilirim?

  Son şık üç aşamalıdır. Ve tüm maddeleri toparlarsak 12 adım edecektir. Ve son adım şefkat bu adımları adalet duygusu ile atmayı başardığımız an 13 adım bizi üzen kişiye karşı içimizde şefkat duymaya başlayacağız. Şefkat ve merhamet duyguları ise DNA’larımızın aktivasyonunu hızlandıracak bir süreç…

  Tüm bu süreçler ve adımlar başarı ile atıldığında kendinizde çevrenizde olaylarda ve çevrenizdeki kişilerde değişim göreceğiz. Bazılarımızın sezgi kanalları açılırken bazılarımız çok boyutlu varlıklar olma yolunda ya da bizim deyimimizle kamili insan olma becerisini göstermiş olacağız.

  Anlatmaya çalıştığım her adımdan sonra oluşacak açılımları özetlersek;

  1 2 ve 3. adımlardaki blokajları kaldırdığımızda bu çakralar vasıtası ile fiziksel beden duygusal beden ve ruhsal beden üzerindeki basıncın açılmasını sağlayacaktır.

  3. seviyede artık DNA’lar aktive olmaya başlayacaklar.

  4. seviyede durugörü özelliğiniz devreye girecek.

  5. seviyede yaşam derslerinize ulaşacağınız seviyedir DNA’lar aktiveye başlanmadan ve sonrasında yaşamınız için başka hedefler seçtiğinizi anlayacaksınız bu dönemde iş değişiklikleri gündeme gelebilir. Artık çalışmak için değil sevdiğiniz için sevdiğiniz kişilerle çalışmaya başlarsınız.

  6. seviyede yeniden gücünüze kavuşursunuz. Enerji bkolajları temizlenmiştir yol açılmıştırgücünüzü Kuşanma zamanı geldi demektir.

  7. seviye bu seviyede duygusal blokajlarda çok daha ciddi boyutlara varan temizlikler yapmaya başlarsınız köklü değişim ihtiyacı ortaya çıkar bulunduğunuz yerden ayrılmak arzu ettiğiniz yaşama başlama dürtüsü güçlenebilir.


  8. seviye 12 sarmalınızdan 10’u tamamlanmış demektir. Hafiflik duygusu deneyimleyeceksiniz. İnsanlar yakınızda zaman geçirmek için çekilmeye başlarlar.

  9. seviyede artık 12 sarmal yeniden oluşturulmuştur. DNA sarmalarınızı fiziksel bedeninizin endokrin sistemine ( iç sağlı bezleri) bağlama işlemine hazır olursunuz. Bazen enerjimiz düşecekbazen yükselecek enerji değişimleri yaşanırken sahip olduğumuz enerji sarmallar çizerek yoluna devam edecektir.

  Birden bire bir değişim beklemeyin yukarıdaki şefkat formülünü kullanarak kendiniz hakkında bir fikre sahip olabilirsiniz. Ancak benim inancım odur ki hiç birimiz aynı seviyede değiliz bir başka deyişle askeri bir nizam içerisinde hepimiz aynı kapılardan geçmiyoruz. Kabukların soyulma süreci ile paralel oranda bir sonraki adıma geçiyoruz. Kendinize karşı şefkatli olun.


  Tüm bu süreçte alışık olduğunuz her şeyi terk etmeniz gerekecek; yemek saatleri uyku modellerinizinsani ilişkileriniz inanç kalıpları düşünce yapınız cinsel yaşamınız hoşlandığınız müzik türüalışveriş modeliniz. Zaman zaman depresyona girdiğinizi düşündüğünüz anlar olabilir. Asla çaresiz değilsiniz kullanacağımız pek çok alete sahibiz. Gerektiğinde tıbbi yardım almaktan çekinmemelisiniz.

  Eskiden sevdiğiniz ve zevk aldığınız pek çok şey artık size zevk vermemeye başlayacak daha sıcak ve içten dostlar edineceksiniz. Bu süreçte uzunca bir süre yalnız kalmanızda mümkün. Ancak süreç bittiğinde armağanlarda sizi bekliyor olacak.

  Köklü bir değişim sizi bekliyor. Bu nedenle pek çok sevgili bu yolu seçmeyecektir. Seçimi bu yönde olmayan sevgililere saygı duymak ve izin verebilme olgunluğuna ulaşmamız gerek. Bu yolda pek çok aile bireylerinden ayrılmalar söz konusu olabilir ya da bu zorlu yolda enerji sizi değişime zorlarkenpek çok sevgili fiziksel bedeni terk etmeyi seçebilir ve hepsi uygundur. Sonuçta her birimiz asla güçsüz ve ne istediğini bilmeyen varlıklar değiliz. Olayların içine girmeden seyirci kalmayı becermemiz gerekiyor.

  Herkesi ve her şeyi bağışlamak bağışlayamadığınızda bu gerçek kimliğinizin gerçeğini yadsıdığınız anlamına gelir. Kimliğinizin gerçeğini değiştirmiş olan size karşı o davranışta bulunmuş olan o kişiler değildir. Siz onların eylemlerinin sizin Tanrı’nın güçlü bir çocuğundan başka bir şey olmadığınızı söylemesine izin vermişsinizdir. Bir kez gerçek kimliğinizi hatırladığınızda bağışlamak doğru gelecektir. Çünkü o zaman hiçbir şeyin kendisini size zorla kabul ettiremeyeceğini size gelen şeylerin düşüncenizle siz kendiniz çektiğiniz şeyler olduğunu anlayacaksınız. Bunu bilerek ayrıca bu seçime sahip olduğunuzu nasıl düşüneceğiniz kendi hakkınızda neye inanacağınız konusundakendinizi sevip kabul etme konusunda bir seçime sahip olduğunuzu da bileceksiniz. Bağışlamak kim olduğunuzu hatırlamaktır. Eğer bağışlamamışsanız o zaman sınırsız bir şekilde sevildiğinizi hatırlamamışsınız demektir.

  Alıntıdır.


   
Şefkat Terapisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Davranış Terapisi

  Davranış Terapisi

  Bu terimin kapsadığı tedavi yöntemleri arasında duyarlılığın giderilmesi (bkz.), aversiyon (bkz.), zorlama (bkz), model tedavisi (bkz.), biçimleme tedavisi (bkz.), pozitif ve operant şartlama terapileri (bkz.) vardır. Dolayısıyla «davranış terapisi» tek bir yöntem değildir ve «davranış terapileri» yahut «davranış tedavi yöntemleri» olarak söz etmek daha doğru olur. Hayvanlarda yapılan...
 2. Şefkat Ağacı

  Şefkat Ağacı

  Şefkat Ağacı Kaynak: Acik Gazete Ağaçların bakışlarını hep çok sevmişimdir. Öyle bir bakarlar ki onlar, sanki tüm yapraklarının üzerinde kalplerini görürsünüz. Bir bakarsınız ıssız bir köyün ortasında ulu bir çınar... bir bakarsınız ıssız bir kayada yalnız bir sedir, bir bakarsınız bir parkta asırlık bir meşe olmuş iyilik saçıyorlardır. Oturmuşlardır bir yere, hangi insana nasıl bir iyilik...
 3. Lider şefkati

  Lider şefkati

  İzmir kurtulmuş, çok tatlı bir yorgunlukla, Atatürk ve arkadaşları Ankara�ya hareket ederler. Yandaki kompartımanın kapısını çalar yaveri: yorgun ve bitkin, kravatını yıkamaktadır Atatürk. Yaveri: Paşam, hiç mi uyumadınız, niye böylesiniz, der. Atatürk: Ya Çocuk, kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım; ağrıdı. Setremi yastık yaptım, üşüdüm... Ben de...
 4. Anne Şefkati

  Anne Şefkati

  :clapping::clapping:
 5. şefkat tepe

  şefkat tepe

  melekler samanyolu tv'de şefkat tepe dizisi var sayfa da göremedim ben de paylaşmak istedim. Dizi 1997 yılında Güneydoğu'da geçmektedir.Terörolaylarının tavan yaptığı bu yılda yurdun dörtbir yanındaki ailelere hergün acı haberler ulaşmaktadır. Bölgede askerlik yapan gencecik çocuklar teröristlerle mücadele ederken aileleri de evlerinde binbir acı ve özlemle haberleri takip etmektedirler....

Sayfayı Paylaş