Sehirde yine SONBAHAR var

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Sehirde yine SONBAHAR var
.
bi son bahar günüydü, sehre yagmur yagiyordu . tek basina cikti sokaga uzun bir yol vardi önünde heryeri agaclarla kapli, sari sari yapraklar ucusuyordu etrafinda bom bos sokakta bir basina yürüyordu ,rüzgar saclarini savuruyor ,dans ediyor du sanki etrafinda , bi ara gözüne toz kacti elini gözüne götürdü yaslar doldu bir den. yanaginda bir sicaklik hisetti zar zor gözünü actiginda karsisinda tanimadigi bir adam vardi ,"durun yardim ediyim" dedi gözünü sildikten sonra daha net görmüstü yüzünü gözlerine bakti genc adamin ufak bir tebesümle,"allahin ne güzel bakiyor,ne güzel gülüyor" diye düsündü genc adam icinden, "tesekür ederim yardimin icin" dedi bir ara, yagmur dinmisti. agacin altinda olan banka yöneldi oturdu biraz yani yaklasti genc adam,"neden bu havada disarda siniz üsütüp hasta olabilirsiniz" dedi.kadin gönüp bakti gözlerine "sence özgürle ne demek" diye sordu, genc adam "bilmem hür olmak bamsizlik dedi"dedi, "bence ynailiyorsun, özgürlük yagmur altinda tek basina dolasa bilmek, doganin kokusunu icine doyuncaya kadar cekmek,yüreyindeki coskuyu özgür birakip rüzgarla dans etmek, etrafindaki bakislara aldirmadan kendi sessizliyinde olmak " dedi genc kadin büyülü bir sesle.bu sözler karsinda ne diyeceyini bilmedi genc adam o ara gözünü kapatim kadinin sesini dinliyordu , hayal etmisti.bir kac dakika sonra "haklisin" dedi."Peki senin ne isin var bu sonbahar gününde sokakta bir basina?" "bilmem evde oturmak istemedim bisiler beni disari cikardi, ama iyiki cikarmis sizinle tanismamiza yön oldu" saatlerce konustular,ve ertesi gün tekrar ayni yerde bulusmak üzere sözlestiler.Her bulustukalrinda biraz daha yakinlastilar bir birlerine, her saat her dakika birbirleriyle vakit gecirmek biraz daha heycanlandiriyordu,bir birlerine hayallerinden söz ettiler,siirler okuyup hikayeler anlatiyorlardi günelr gecti böylelikle genc adam ailesine bahs etmisti bundan,"okadar iyiki anne hayatim boyunca hic böyle biriryle tanismadim cok ortak yönümüz var, bi bakisini görsen sende hemn seversin,inan gülüsüne bir ömrü verilir,ipek kadar parlak gece kadar siyah saclari var,aralarina altin serpistirmis gibi, hallerimin kadini o anne asik oldum ona ..."anlattikca anlati annesine,annesi gülüyordu cok merak etmisti,"getir tanisalim meraktan öleceyim,babanda bende"kadinda söz etmek istemisti ailesine,ama ne annesi neden babasi vardi hayatta.arkadasina analatiyordu saatlerce onu ne kadar cok sevdiyini. Genc adam onu ailesiyle tanistirmak istediyini söyleyince ici icine sigmadi hemen kabul etti. o gün cok SIkbir kiyafet almisti, hayatinda en özel gündu "tanrim kalbim cikacak yerinden cok heycanliyim" dedi ve yemek saati geldi cati heycantan titriyordu, genc adam kapisini cald disari firladi birden arabanin icinde cok heycanli oldunu söyledi.eve geldiklerinde ailesine aldigi ciceyi unutunun farkina vardi,"önemli deyil hayatim hadi gel sabirsizlar onlarda seni görcekleri icin" dedi genc adam, bu sözler dahada heycanlandirdi kadini,sili calip iceri girdi hersey harika gidiyordu, cok sicak karsiladi genc adamin annesi babasida, önce yemek yediler sonrada evi gezdirdi, yatigi yatagi gösterdi "tanistimiz ilk gün seni aklimdan cikartamadim hic uyumadim o gece hep gözlerin geldi aklima"dedi genc adam, kadin cok utandi "bende uyumadim hic o gece" dedi.Böylelikle aylar gecti ve koca bir yil arkada kalmisti, sonbahari bekledi genc adam evlilik teklifini etmek icin tanistikalri gün olacakti bu herseyi pilanlamisti.Ve son bir gün kalmisti, telefonla haber verdi bulusacaklari yeri" meraba askim seninle tam bir yil önce ilk kez karsilastigimiz ayni yerde yarin o agacin altindaki bankta bulusalim seni bekleyeceyim ilk tanistimiz gündeki saate duyduma göre yamur da yagacakmis yine tipki o günkü gibi, üzerini sIkI giyin hastalanma oldumu canim gec kalma,bekletme beni,saka saka seni bir ömür boyuda beklerim ben gece yatarken beni düsün by" deyip telefonu kappati.O gece uyku girmedi gözüne, sabah olmustu hem üzerini giyinip bir yüzükcüye gitti sahane bir yüzük beyenip satin aldi, ardindanda bir cicekciye girip büyük bir buket gül aldi sonbahar gülleriydi, kan kirmizisi.Hersey yolundaydi sevgilisi cok sasiracakti onu sevindircekti.Saate bakti yaklasmisti her dakika biraz daha heycanlandi cocuklar gibi mutluydu, cicekci kadin sevgilinizi cok seviyor olmalisiniz umarim deyerdir buna deyince "oo herseyin en iyisine laik bir tane" dedi ve bulusacaklari yerin yollunu tutu yamur daha baslamamisti gitti baka oturup bekledi,gelmesine 10 dakkika vardi, yollda gördü birden hemn ayaga kalkti el salladi oda karsidan saliyordu lambalardan kosar edim geciyordu ve firenleri tutmayan bir araba yaklasiyordu genc adam "hayirr durrrr" diye bagirdi o anda araba sevdiyine carpmisti, hemen yanina kostu kanlar icinde yerde yatiyordu nefes almakta güclük cekiyordu herkez basina toplanmisti ipek saclari yerlerde, gülen dudaklardan kan geliyordu."ölme ölme bak sana ne aldim evlenecegiz cocuklarimiz olacak lütfen ölme birakma beni bak gözlerime bana bak hadi bitanem bak bana birakma beni" diye agladi basinda " seni cok seviyorum, ömrüm olsaydi keske ve sana en güzel yillarimi verseydim beni unutma bir tanem aglama sakin bebeyim bak gözlerime bak sakin aglama aglama bebeyim" diyerek sevgilisin dizlerinde son nefesini verdi herkez agliyordu bu sözler karsisinda "birakma bebeyim beni birakma kalk hadi kalkta sana aldigim yüzüyü tak cok erken daka bitanem bak gözlerime bak " diye bouk bir sesle agliyordu genc adam ve aniden yagmur basladi tipki o günkü gibi rüzgar esiyordu sari yapraklar ucusuyordu.Genc adam hayata küstü herseyi birakti o günden sonra her gün gidip o banka oturup agliyordu maziyi hatirliyordu.Bu aciyi daha fazla kaldiramayim sevgilisinin öldügü yere dogru kostu arabalarin arasina atti kendini hizla gelen bir arac carpti ayni yere yigilip kaldi "geliyorum" diyerek son nefesini ani yerde ayni günde sonbaharda ve ayni yamur altinda verdi aradn sadece bir sene gecmisti!!!

Geri