gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.277
    Ödül Puanları:
    113

Şehit Asker Ağıdı...

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

şehit agıtları asker ağıtları şehit ağıtları asker agıtları askerin ağıdı

Canım yandı telefonum çalarken
    Anlamıştım, komutanım ağlarken.
    Yaz sonunda tezkereni beklerken,
    Getirdin ömrümün kışını oğul.

Yavrum sana yanmayan can kalmadı,
    Ağlamayan hiçbir insan kalmadı.
    Dizimde fer, damarımda kan kalmadı

Kuruttun gözümün yaşını oğul.
    Kundaklar beledim, beşikler kurdum,
    Yirmi yıl seninle avundum durdum.
    Yuvamdan uçurdum, yuvanı kurdum,
    Ya kime bıraktın eşini oğul?

Takdir-i ilahi böyle dediler,
    Taze çiçeğimi erken derdiler,
    Çınar teslim ettim tabut verdiler,
    Koydular önüme na'şını oğul...

ALINTIDIR.

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Şehit Asker Ağıdı...

ne kadar acı allah o annelere sabır versin emeğine sağlık.

Şehit Asker Ağıdı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehit olan Askerin Kahreden Mektubu

Şehit olan Askerin Kahreden Mektubu

şehit olan askerler askerin annesine yazdığı mektup şehit olan askerlerin resimleri bir askerin annesine yazdığı mektup askerlerimizin görüntüleri 'Rüyamda azraili gördüm, canımı almaya gelmişti' Hakkâri'de mayına basarak şehit olan Onbaşı Karaçor, teyzesinin kızına gönderdiği fotoğrafın arkasına, "Rüyamda Azrail'i gördüm, canımı almaya gelmişti" diye yazmış...
  2. Mayının yaraladığı asker şehit oldu

Mayının yaraladığı asker şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu yaralanıp kaldırıldığı hastanede şehit olan jandarma er Muzaffer Gültekin, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.. Alınan bilgiye göre, Şemdinli'nin Altınsu köyü kırsalında terör örgütü PKK mensuplarınca döşenen mayının patlaması sonucu yaralanan Gültekin,...
  3. Hakkari'de 1 Askerimiz Şehit Oldu

Hakkari'de 1 Askerimiz Şehit Oldu

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde iftara dakikalar kala, uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu, 1 uzman çavuş şehit oldu, biri uzman çavuş 2 kişi de yaralandı. Patlama, dün saat 18.05 sıralarında Şemdinli yolu üzerindeki Kaniheyder mahallesi girişinde meydana geldi. Bir apartmanın bahçe duvarına yerleştirilmiş uzaktan kumandalı bomba düzeneği iki askerin geçişi sırasında...
  4. askerlerimiz...şehitlerimiz...

askerlerimiz...şehitlerimiz...

Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 1000x1333 px Ve Boyutu 294KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 1000x900 px Ve Boyutu 286KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 1000x1005 px Ve...
  5. Şehit askerlere son görev

Şehit askerlere son görev

Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen iki piyade er, bugün İstanbul'da toprağa verildi. Şehit piyade er Tuncay Türken'in cenazesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle İstanbul'da toprağa verildi. Şehit er Türken (21) için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde düzenlenen törende, şehidin babası Cemal Türken ve annesi Şaziye Türken...

Sayfayı Paylaş