Şehzade Cihangir Tolga Sarıtaş Kimdir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Şehzade Cihangir Tolga Sarıtaş Kimdir?
tolga sarıtaş, şehzade cihangiri kim oynuyor, şehzade cihangir kimdir
Kanuni ve Hürrem Sultanın çocuklarından biri olan ve doğuştan sırtındaki kamburundan dolayı hiç evlenmemiş ve haremi olmamış bir şehzadedir. Şehzade Cihangir abisi Mustafa'nın ölümünden dolayı duyduğu üzüntüden kısa bir süre sonra vefat etmiştir. Muhteşem Yüzyıl dizisin de şehzade Cihangir karakterini Tolga Sarıtaş oynuyor. Tolga Sarıtaş hakkın da bilgi edinmek isteyenler için kendisinin biyografi bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.
Sehzade-Cihangiri-Kim-Oynuyor.jpg

Tolga Sarıtaş 1991 İstanbul doğumludur. Kaledeki Yalnızlık ve Bahtı Kara gibi sinema filmlerinde de yer almış olan Tolga Sarıtaş, aynı zamanda Özlem Tekin’in Kimse Bilmez adlı müziğinin klibinde de yer almıştır. Arka Sokaklar, ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde de küçük bölümler oynamıştır.

Tolga Sarıtaş geleceği parlak çocuk oyuncular arasında yer almaktadır. Oyunculuğu ile Muhteşem Yüzyıl dizisi yapımcısının da ilgisini çeken Tolga Sarıtaş’a, Şehzade Cihangir rolü teklif edilmiştir. Muhteşem Yüzyıl dizisinin 2013-2014 sezonunda Cihangir Sultan’ı bakalım Tolga Sarıtaş nasıl canlandıracak.

Şehzade Cihangir büyüyüp sancak yaşı geldiği zaman Kanuni tarafından Amasya Valiliğini vaad etmiştir. Ancak bir nedenden olayı Şehzade Cihangir sancak istememiştir. Sultan Süleyman’ın Mahidevran Sultan’da doğma oğlu Şehzade Mustafayı kendi öz kardeşlerinden daha çok seven Cihangir, Şehzade Mustafa’nın boğdurulmasından sonra bu acıya dayanamadığı için öldüğü söylenmektedir. Şehzade Mustafa’nın boğduruldu sene Cihangir Halep’te vefat etmiştir.
 
Geri
Üst