1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Şehzade Mustafa acaba Şehzade Mehmet 'i Öldürecek mi ?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Bu gece ki Muhteşem Yüzyıl çok heyecanlı. Her hafta takip ettiğim dizide Mustafa Mehmet'i öldürecek mi merak ediyorum. Çünkü Kanuni acayip bir rüya gördü. Dizi nasıl devam edecek çok meraktayım, sizce ne olacak ?
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.175
  Beğenilen Mesajlar:
  1.677
  Ödül Puanları:
  113
  Muhteşem Yüzyıl'ın bu akşamki bölümüne şehzade Mustafa ve kardeşi Mehmet'in akıbeti hakkındaki rüya damgasını vurdu. Sultan Süleyman rüyasında Şehzade Mustafanın kardeşinin kellesini aldığını gördü. Ancak tarihte böyle bir olay söz konusu değildir.


  Ama bu dedikodular şehzade Mustafayı ölüme götürmüştür. Tahtın en güçlü şehzade adayı olarak görülen Mustafa, şehzade mehmetin annesi Hürrem Sultan’ı oldukça rahatsız etmiştir. Öyle ki Hürrem Sultan’ın Şehzade Mustafa’yı ortadan kaldırmak için türlü entrikalar çevirdiği bilinir. örneğin Sadrazam Rüstem Paşa’ya Şehzade Mustafa’nın, babası hayatta iken onun tahtına göz diktiğini belirten sahte mektuplar yazdırmıştır.


  Kanuni Sultan Süleyman ise ne yazık ki bu oyunlara kanarak Nahçivan Seferi sırasında Konya civarında konaklandığı sırada babasının elini öpmeye gelen Şehzade Mustafa’yı boğdurarak öldürtmüş, bununla da kalmayıp cesedini çadırın önüne astırmıştır. Bu olaya tanık olan Hürrem Sultan’ın oğlu Cihangir de olayın üzüntüsüyle henüz 22 yaşındayken hastalanarak hayatını kaybetmiştir. Şehzade Mustafa’nın 7 yaşındaki oğlu da ileride intikam almak isteyeceği düşüncesiyle öldürülmüştür.
   
Şehzade Mustafa acaba Şehzade Mehmet 'i Öldürecek mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şehzade Mustafa Mehmet Günsür'un ilk resmi

  Şehzade Mustafa Mehmet Günsür'un ilk resmi

  muhteşem yüzyıl dizisi oyuncuları şehzada mustafa mehmet günsür resimleri haberleri hakkında detaylı bilgiler meleklermekanı.com'da Çarşamba günlerinin reyting rekortmeni dizisi Muhteşem Yüzyıl'da Kanuni Sultan Süleyman'ın Mahidevran Sultan'dan olan oğlu Şehzade Mustafa yeni sezonda büyüyor melekler...Şehzade Mustafa'yı başarılı oyuncu Mehmet Günsür'un canlandıracağı daha önceki yazımızda...
 2. Şehzade Mustafa ölümü

  Şehzade Mustafa ölümü

  Şehzade Mustafa ölümü Şehzade Mustafa neden öldü Mahi Devran Sultan'ın oğlu ve tahta çıkacak oaln şehzade Mustafa'nın ölümü hakkında merak ettiğiniz bilgileri kısa bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Hürrem Sultan ve damadı Damat Rüstem Şehzade Bayezid’i tahta çıkarmak için saray da ve devlet erkanı içinde entrikalar yaratarak Şehzade Mustafa’nın Kanuni’yi devirerek tahta...
 3. Şehzade Mehmet Gürbey İleri 'nin Yaşı Kaç ?

  Şehzade Mehmet Gürbey İleri 'nin Yaşı Kaç ?

  şehzade mehmet gürbey ileri yaşı gürbey ileri yaşı Sevgili melekler, hayatı hakkında bilgiler ve resimlerini paylaştığımız Muhteşem Yüzyıl'ın Şehzade Mehmet Gürbey İleri yaşı kaç biliyor musunuz ? 13 Şubat 1988 tarihinde dünyaya gelen Gürbey İleri 24 yaşında..
 4. Şehzade Mehmet Ölecek mi acaba ?

  Şehzade Mehmet Ölecek mi acaba ?

  Muhteşem Yüzyıl fragmanında Mehmetin hayatı tehlikedeydi.Yoksa bu bölümde ölüyormu? Varmı bir tüyo ?
 5. Şehzade Mehmet Fena Yakalandı!

  Şehzade Mehmet Fena Yakalandı!

  Bu konu; Şehzade Mehmet Fena Yakalandı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, İntikam dizisinin Cemre'si Ezgi Eyüboğlu ile aşk yaşayan Şehzade Mehmet rolündeki Gürbey İleri geçtiğimiz gece 3 genç kızla sabaha karşı bir mekan çıkışı yakalandı. Hayli panikleyen İleri derhal olay yerini terk etti. İşte detaylar... Asmalımescit'teki Zilly Pera'da üç genç kızla sabahın ilk...

Sayfayı Paylaş