1. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.217
  Beğenilen Mesajlar:
  570
  Ödül Puanları:
  0

  Şeker İlacıyla İlgili İnanılmaz İddia

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

  şeker hastalığının zararları, tedavisi, nedir, nedenleri, hakkında bilgi burada kızlar
  [​IMG]
  ABD Senatosunun hazırladığı bir raporda, İngiliz GlaxoSmithKline şirketi tarafından üretilen ve Türkiye'de de satılan şeker hastalığı ilacı Avandia'nın on binlerce kalp krizi vakasıyla ilintili olduğu öne sürüldü.

  Senato Finans Komitesi tarafından hazırlanan 334 sayfalık raporda, GlaxoSmithKline şirketinin ilacın risklerini yıllardır bilmesine rağmen bunları halktan gizlemeye çalıştığı iddia edildi.
  Raporda, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) de ilaç konusunda kendi personeli tarafından tespit edilen endişeleri görmezden gelmekle eleştirildi.
  Senato Finans Komitesi Başkanı Demokrat Max Baucus, "Amerikalıların, Avandia ile bağlantılı ciddi sağlık riskleri olduğunu bilmeye hakkı var ve GlaxoSmithKline'ın da bunu onlara söyleme sorumluluğu bulunuyordu. Hastalar sağlıkları ve yaşamları konusunda ilaç şirketlerine güveniyor ve GlaxoSmithKline bu güveni istismar etti" dedi.
  Komitenin kıdemli üyesi Cumhuriyetçi Senatör Chuck Grassley tarafından da imzalanan raporda, "Araştırmanın, FDA'nın ilaç şirketleriyle 'çok samimi' olduğu ve mali çıkarları gereği güvenlik risklerini önemsiz gibi gösteren ya da yeterli araştırma yapmayan şirketler tarafından 'mat edildiği', bu nedenle de Avandia ve diğer tanınmış ilaçların kamu güvenliğini riske attığı" yönündeki endişelerden kaynaklandığına değinildi.
  GlaxoSmithKline, FDA ve diğer bazı araştırma şirketlerinden edinilen 250 binin üzerinde sayfadan oluşan belgelerin incelendiği ve çok sayıda görüşmenin yapıldığı 2 yılı aşkın bir çalışmanın ürünü olan raporda, FDA bilim adamlarının Temmuz 2007'de, Avandia'nın, pazara sürülmesinden bu yana yaklaşık 83 bin kalp krizi vakasıyla ilintili olduğu tahmininde bulunduğuna dikkati çekildi.
  Raporda, "Eğer GlaxoSmithKline, Avandia'nın potansiyel artış gösteren kardiyovasküler riskini, konu 1999'da ilk gündeme getirildiğinde daha çok ciddiye alsaydı bu kalp krizi vakalarının bir kısmının önüne geçilebilirdi" denildi.
  GlaxoSmithKline'nın Avandia ile ilgili kritik bilgileri baltalamak için girişimlerde bulunduğu iddiasına yer verilen raporda, "GlaxoSmithKline yöneticilerinin, bağımsız doktorları korkutmaya çalıştığı, Avandia'nın kardiyovasküler riski artırabileceğine dair tespitleri önemsiz gösteren ya da saptıran stratejiler üzerine odaklandığı" ifade edildi.
  Raporda, Avandia'nın pazardan kaldırılması gerekip gerekmediği konusuna ise değinilmedi.
  GLAXOSMITNKLINE'IN AÇIKLAMASI
  GlaxoSmithKline şirketiyse ilacın güvenli olmadığı yönündeki iddiaları reddetti.
  Şirket sözcüsü Nancy Pekarek, CNN'e yaptığı açıklamada, raporda yer alan değerlendirmelere katılmadıklarını ifade ederek, "FDA verileri gözden geçirmiş ve ilacın pazarda yer alması gerektiği sonucuna varmıştı" dedi.
  Söz konusu ilaçla ilgili olarak 7 klinik deneyinin, ilacın kalp krizleriyle ilintili olmadığını kanıtladığını söyleyen Pekarek, "Verilerin hiçbiri, Avandia ile iskemi (belli bir bölgede kan akımının kesilmesi nedeniyle oluşan geçici kansızlık) veya kalp krizi arasında istatistiki olarak önemli çapta bir ilişki olduğunu göstermiyor" ifadesini kullandı.
  Pekarek, Senato raporunun, tarihi geçmiş, yıllar öncesinden kalan bilgilere yer verdiğini ve yeni bir veri içermediğini savundu.
  Avandia yıllardır üzerinde incelemeler yapılan bir ilaç. The New England Journal of Medicine ve The Journal of the American Medical Association, 2007 yılında ilacın güvenilirliğini sorgulayan araştırmalar yayımlamıştı.
   
Şeker İlacıyla İlgili İnanılmaz İddia konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ankara depremiyle ilgili korkunç iddia

  Ankara depremiyle ilgili korkunç iddia

  Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Süleyman Pampal, Bala'da yaşanan depremlerle ilgili olarak, "Ankara'nın burnunun dibinde depremler oluyor ve bu depremler 6.6,5'a kadar çıkabilir. Bunun özelliklerini incelediğimizde bu potansiyeli görüyoruz. Ankara'nın etrafı çok riskli 7 ve 7'den büyük deprem yaratma riski olan çok fay...
 2. Öyle Bir Geçer Zaman Ki Hakkında İnanılmaz İddia!

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki Hakkında İnanılmaz İddia!

  öyle bir geçer zamanki kitabı öyle bir geçer zamanki kitap kitap özeti kitabının sonu özeti sonu öyle bir geçer zaman ki, 2011, senaryosu çalıntı mı, iddialar, haberleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Ekranların reyting rekorları kıran dizisi Öyle Bir Geçer Zaman Ki hakkında şok bir iddia ortaya atıldı! Nisan ayında 'Dizinin senaryosu çalındı' haberlerimedyada...
 3. Şahnaz Çakıralp'tan İnanılmaz İddialar !

  Şahnaz Çakıralp'tan İnanılmaz İddialar !

  şahnaz çakıralp murat öncel şahnaz çakıralp ve eşi şahnaz çakıralp boşanıyor şahnaz çakıralp boşanma 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. 2 gün önce haberini yaptığımız Şahnaz Çakıralp Murat Öncel düellosunda kılıçlar çekildi melekler. Seviyesiz boşanma başlığıyla verdiğimiz Şahnaz Çakıralp boşanıyor haberimizden sonra bugün uçankuşun verdiği bilgiye göre Şahnaz Çakıralp eşi Murat Öncel...
 4. Erol Köse'den Ünlülerle İlgili Şok İddialar!

  Erol Köse'den Ünlülerle İlgili Şok İddialar!

  Bu konu; Erol Köse'den Ünlülerle İlgili Şok İddialar haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, magazin dünyasının sansasyonel isimlerinden birisi olan yapımcı Erol Köse yine açtı ağzını yumdu gözünü. Ünlüler dünyasıyla ilgili yaptığı bu açıklamalarla şimeşekleri üstüne çekeceğe benzeyen Erol Köse'nin yaptığı dudak uçuklatan açıklamalar bakın nelermiş... Ona kızan kadar...
 5. Derya Büyükuncu İddialarla İlgili İlk Kez Konuştu!

  Derya Büyükuncu İddialarla İlgili İlk Kez Konuştu!

  derya büyükuncu haberleri, derya büyükuncu, survivor derya büyükuncu Sevgili melekler, bir süredir magazin basınını meşgul eden Derya Büyükuncu'nun işitme engelli çocuklara söz verip yapmadığı bağışla ilgili olarak Büyükuncu ilk kez konuştu. Sözcü Tv'den Eda Sönmez'e konuşan Büyükuncu taahhüt edilen ödemeyi almadığını iddia etti!.. Acun Medya tarafından 2011 yılında düzenlenen...

Sayfayı Paylaş