1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.025
    Ödül Puanları:
    113

Şekerlemenin faydaları!

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

Meleklerim gündüzleri şöyle azıcık kestirmeyi hep severim ama bunun faydalarının sadece kilo almak (!) olduğunu düşünürdüm; hakikaten faydaları varmış ama bakın: [​IMG]

Şekerlemenin faydaları!
    ABD’de yapılan bir araştırma, gün içinde yaklaşık bir saat uyumanın kalbi koruduğunu ortaya koydu.

İtalyan La Stampa gazetesinde çıkan habere göre, Pensilvanya’daki Allegheny Üniversitesinden bir grup bilim adamı, araştırmaya katılan 85 sağlıklı üniversite öğrencisinden önce uyku kalitelerine yönelik bir form doldurmalarını istedi. Karmaşık bir zihin egzersizinin ardından katılımcıların kan basınçlarını ölçen bilim adamları, her vakanın tansiyonlarının ve kalp atış hızlarının farklı seviyelerde de olsa arttığını tespit etti.
    Daha sonra katılımcıları iki gruba ayıran bilim adamları, ilk gruptakilerden 1 saat kadar şekerleme yapmasını istedi,; ikinci gruptaki katılımcıların ise gün içinde uyuması yasaklandı.
    Araştırmanın sonunda, gün içindeki 1 saatlik uykunun ardından kan basıncı seviyesinin nasıl normale döndüğünü gözlemleyen bilim adamları, insanların kendilerini stresli, yorgun ve sinirli hissettikleri anlarda şekerleme yapmak için zaman ayırması önerisinde bulundu.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ne yazık ki ben gün içinde şekerleme yapamıyorum :) Paylaşımın için tşkler canım :)

Şekerlemenin faydaları! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Liseli kıyafetleriyle verdiği pozlarla “şekerlemeleri” geride bıraktı!..

Liseli kıyafetleriyle verdiği pozlarla “şekerlemeleri” geride bıraktı!..

liseli pozlar P { margin: 0px; } Dünyayı kasıp kavuran Heroes dizisinde oynadığı amigo kız karakteriyle kalplerde taht kuran ve güzelliğiyle kısa sürede şöhret basamaklarını tırmanan Hayden Panettiere’den muhteşem pozlar… Dünyaca ünlü şekerleme markası “Candies”in reklam kampanyası için objektifler karşısına geçen genç oyuncu güzelliğiyle yine göz doldururken özellikle mini etekli...
  2. Anaokulunun faydaları

Anaokulunun faydaları

anaokulunun yararları Sevgili meleklerim anaokulunun çocuğunuza ne gibi yarar sağlayacağını merak ediyorsanız hemen buyrun:) Anaokulunun faydaları Anaokulu çocuğun yaşamındaki ilk gerçek sosyal deneyimdir. Çocuğun merkez olduğu ve tüm ilginin üzerinde olduğu bir ortamdan uzaklaşıp ilgiyi, sevgiyi paylaştığı, bir düzen içinde grup halinde hareket ettiği, sbeklemeyi, sabretmeyi...
  3. Yoğurdun faydaları

Yoğurdun faydaları

hamilelikte yoğurdun faydaları probiyotik yoğurdun faydaları yoğurtlu pekmezin pekmezli pekmezli yoğurt SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ ŞÜPHESİZ ÇOK FAYDALI AMA YOĞURDUN DA KENDİNE GÖRE FARKLI ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI VAR SİZ İYİSİMİ BOL BOL YİYİN VE FAYDALARINI DA ÖĞRENİN:) Vitamin ve protein var • Süt ürünlerinin ana gıda gruplarından olan yoğurt en besleyici, sağlıklı ve yüksek...
  4. Avakadonun faydaları

Avakadonun faydaları

avakadonun faydaları avakado avakadonun faydalari avakadodan neler yapılır Ömrüm boyunca hiç yemedim:Dyiyenede mani olmadım:D:DTadının kiviyi andırdığını söylüyor.Bakalım bu tropik meyvenin ne gibi faydaları varmış:) Avokadodaki 14 mineral hücreleri yeniliyor. * Avokadoda bulunan 14 mineral hücre yenilenmesini sağlamakta. Dolayısıyla yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan...
  5. Armut'un Faydaları

Armut'un Faydaları

Eşimin en sevdiği meyve.Ne kadar armut'un iyisini ayılar yese de bizler de elimizden geldiğince en iyisini yemeye gayret ediyoruzhahaha Yahu neden armutun iyisini ayı yiyor ki ormanda bol bol taze taze bulduğu için diycem ama orman da armut ne arar:DBelki de vardır bilemem ama bence en iyi armutu meyveden anlayan seçer, alır ve yer.Sanırım saçmaladım ama armutun faydalarını söyleyince...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş