1. gulsumelifbas

gulsumelifbas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

şekerli pofuduk pasta

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında gulsumelifbas tarafından paylaşıldı.

pufuduk pasta pofuduk pasta şekerli pastalar şekerli hamuru pofuduk tarifi
    malzemeler:500gr un 40 gr maya 1/4litre süt 80 gr margarin 100 gr şeker iki yumurta buçak ucu kadar tuz limon rendesi ve kızartmak için sıvı yağ. bunları yumuşak hamur yapılır ve kabarmaya bırakılır.iç malzemeler:herhangi bir reçel olur ama vişne daha çok yakışıyor bu pastaya. yapılışı :hamur mayalandıktan sonra yuvarlak bir zeminde çok ince olmicak kadar merdaneyle açılır ve yuvarlak biçimde kesilir bardak yada yuvarlak demlik kapağıyla filan .ve içine reçel konup kenarlarınıda yumurta akı sürüp kapatılıp yağda kızartılır ve şekere bulayıp afiyetle yenir .şiddetle denemenizi tavsiye ederim inanın çook güzel oluyor herkese afiyet olsun.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: şekerli pofuduk pasta

Gülsüm teşekkür ediyoruz bu ne sürat :D +100 rep güzel paylaşım

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    102
    Ödül Puanları:
    63
    resminide eklesen fena olmazdı. teşekürler paylaşım için.

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    0

Paylasim icin tsk.

şekerli pofuduk pasta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ballı şekerli peeling

ballı şekerli peeling

ballı peeling Bu karışımı geçenlere denedim ama sonucuna inanamadım. Hakikaten hiç bu kadar başarılı olabileceği aklıma gelmemişti. 2-3 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlıkaşığı şekeri bir kasenin içerisinde karıştırdım birbirine iyice yedirdim. Banyoda bu karışımla yüzüme iyice masaj yaptım ve 5-10 dakika cildimde beklettim. Yıkadıktan sonra bal cildimi yumuşatırken şeker de gözeneklerimi...
  2. Pofuduk Şişme Montlar

Pofuduk Şişme Montlar

pofuduk pasta şişme montlar uzun şişme mont erkek mont erkek montlar Şişme montlar çok kullanışlı benimde var çokta sıcak tutuyorlar...Kısa modellerini spor, uzun modellerini ise klasik kıyafetlerinizle çok rahat kullanabilirsiniz melekler şimdi geçiyorum pofuduk şişme mont modellerine :tik:
  3. Pofuduk mont modası

Pofuduk mont modası

mendil katlama şekilleri ceket mendili katlama yaka mendili ceket şekilleri yaka Vazgeçilmeyen Pofuduk mont modası Her şeyin modası geçiyor ama pofuduk montlar, hiçbir moda akımından etkilenmiyor. Çünkü kışın yağmurundan, soğuğundan en iyi bu montlar koruyor. 'Kalorifer giysi' diye boşuna demiyorlar. Rugan kumaşlı pofuduklar sezonun gözdesi. Sadece karlı günlerde değil, okula, işe ya da...
  4. Pofuduk sandalyeler

Pofuduk sandalyeler

Sandalye modelleri Sandalye tasarımları Bu tasarımcılar ne tasarlayacaklarını şaşırıyorlar gerçekten. Bavul sandalyeden sonra bu seferki tasarımımız pofuduk sandalyeler. O kadar tatlı olmuşlar ki, bayıldım. Eminim çok rahatlardır.

Sayfayı Paylaş