Selanik Örgü Modelleri Değişik Örnekler Burada

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Selanik Örgü Modelleri Değişik Örnekler Burada
Selanik örgü modelleri yazımızda sizlere bu örgü hakkında bilgi vererek bilmeyenler için bu örgü ile yapılan değişik örneklere yer vermeye çalışacağız. Selanik örgü modellerini bilmeyenler yoktur sanıyorum gayet yaygın şekilde tercih edilir aslında örgü dünyasında. Selanik örgüden neler örülür neler... Özellikle yumuşak lastik görünümünde olan bu örgü modelinden çok hoş bebek kıyafetleri ya da kendinize de giysiler örebilirsiniz. Atkılar, bereler, boyunluklar, hırkalar, bluzlar, yelekler her modele de çok şık yakışır. Selanik örgü lastik görünümünde demiştik. Her iki tarafından bakılınca lastik örgüye benzer. Örülmesi de kolaydır. Ayrıca bir de yalancı selanik örgü vardır ama onu ilerleyen günlerde sizlerle paylaşmak isterim. Ama gerçek olan selanik örgü daha kolay ve pratiktir. Gerçek selanik örgüde ilmekler çift sayı olmalıdır. İpimiz önde iken bir ilmek ters bir ilmek örmeden ipliğe dolayarak bir sıra bu şekilde tamamlanır. Dönüş sırasında ise artırdığımız ilmeği ve doladığımız ilmeği tek ilkmek olarak aldıktan sonra 1 artırma ve 1 tane de örmeden alınarak örülür. Bu kadar konuşmadan sonra hemen örneklerimizi incelemeye geçelim dilerseniz.

selanik orgu modelinden bebek bere ve hirkasi.jpg

Bebek örgülerine çok yakışacağını söylemiştim ya işte yukarıda bebek beresi ve hırkasına çok güzel yakından bir örnek sunmak istedim arkadaşlarım. Selanik örgü sonunda yumuşacık bebeklere uygun puf puf örgüler elde edebilirsiniz. Sonra aşağıdaki salaş omuzu düşük tunik geniş ve esnek bir yapıda. Rahat ve esnek giyinmeyi sevenler selanik örgüyü tercih edebilirler.

selanik orgu modelinden bayan uzun tunik.jpg

Yine atkılara da çok yakışan bir örgü tipi selanik örgü modeli. Kışın sizi yumuşacık sarar ve dondurucu soğuklardan korur. Yine parmaksız eldiven bere dediğim gibi boyunluk da örebilirsiniz selanik örgü ile.

selanik orgu modelinden atki yapilisi.jpg
selanik orguden orulmus parmaksiz eldiven.jpg
selanik orguden ebsuli ip ile sik bayan bere.jpg

Bu hırka modeli ilk örnekte gördüğünüz bebeğin üzerindeki hırka örneği. Tamamı selanik örgü ile örülmüş şık bir kışlık hırka. Örgü sever arkadaşlarım selanik örgü nasıl örülür ayrıntılı incelemek isterseniz buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

selanik orguden cocuk hirkasi.jpg

Geri