Şems aslandan sivilce izleri için domates maskesi

Şems aslandan sivilce izleri için domates maskesi
Ergenlik döneminde baş gösteren ve her yaşta da devam edebilen sivilceler ve sivilcelerin bıraktığı izler, önemli bir cilt sorunudur.
Genelikle yağlı ciltte baş gösteren bu sivilcelerin en büyük sebebi , vücuttaki hormonal dengenin bozulması ve stresdir. Ama, yağlı gıdalar ile beslenmeyi, cilde uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanılması ve sigara gibi alışkanlıkları da unutmamak gerekir.Yalnız, sivilceler ile oynamak, sivilceleri patlatmak, çıban şeklinde çıkan sivilceler de ciltte iz ve leke bırakan diğer etkenlerdir.
Ciltte kötü görüntü oluşturan, sivilce izlerini veya lekelerini en aza indirmek gibi düşüncesi olanlar için, bazı araştırmalarımız var diyor ve bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.
Ünlü güzellik uzmanı, Şems Aslan’ın önerdiği bitkisel karışımlar ile, sivilce ve sivilce izlerini yok edebilirsiniz diyor ve Şems Arslan’ın önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.3.jpg


domates suyuAz Sivilceli Ciltler için,
Sivilce ve Sivilce İzlerini Geçiren Bitkisel Formül :
Şems Aslan Domatesle Sivilce Tedavisi :
Ciltte sivilce sayısı az ise, her gün içilecek 3 bardak domates suyu bu sivilceleri geçirecektir. Domatesin içinde bol miktarda bulunan A vitamini, sivilcenin yayılmasını engellemekte ve kısa sürede de sivilcelerin geçmesini sağlayacaktır.
Çok Sivilceli Ciltler için,
Sivilce ve Sivilce İzlerini Geçiren Bitkisel Formül :
Cildinizde sivilce sayısı çok fazla ise, öncelikle, bir dermatoloğa başvurmanızı öneririz. Ancak bu tedavinin yanıda daha hızlı bir tedavi beklentiniz var ise, Şems Aslan’ın önerdiği bitkisel toniği de uygulayabilirsiniz.


Sivilceleri Kurutan Tonik :
1 çorba kaşığı orulla çamuru veya kil,
1 adet rendelenmiş salatalık,
1 çorba kaşığı bal,
1 adet yumurta akı,
3 damla iyot tentürdiyotu
2 çorba kaşığı tuz,
2 su bardağı kaynar su.


Bir kavanoza önce rendelenmiş salatalğı koyun ve sonra diğer malzemeleri ilave ederek çalkalayın. Kavanozun ağzını kapatın. Karanlık bir yerde 24 saat bekletin. Sonra bu karışımı süzün.
Bu karışımı, pamuk yardımı ile 1 saat tampon yaparak cildinize iyice yedirin. Bu uygulamadan sonra cildinizi yıkayın.
Burada bir hatırlatma yapabiliriz. Bu maske, sağlıklı olduğu için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
Yalnız, bu maskeler harici, sivilceli ciltler, çinko içerikli ürünler tüketmelidir, diyebiliriz.
 
Üst