gebe
 1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.794
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Senden Uzaklarda Neler Oluyor

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  Sen yokken, buraların tadı tuzu kalmıyor damağımda. Öyle yavan, yalın, çıplak ayak dolanıyorum sokakları.
  Sen yokken, gözlerim divane oluyor hayallerimde. Birden kayboluyorum kendi gizemimde.

  Sen birde geceleri görmeye dur, bir bir damlıyor gündüzün serinliğine. Sanki tanrıçanın, ayaklarıyla ezdiği üzüm gibi kararıyor doldukça. Her dolduğunda kırk yılı aşmış, her damladığında asırlaşıyor gündüzün üzerinde.

  Sen olmadığında ben uçurum kenarında, sen olmadığında ben masmavi bir boşlukta, sen olmadığında, ben çukur arıyorum kendime, senin doluluğunda.

  Senden uzakta bir şehir var kendi sarhoşluğunda, bir rüzgar dolaşır başıboş, bir soluk adımlar kendi sokağındaki kaldırımları.

  Senden uzak olunca, bir yağmur damlası alay eder tüm ıslanmışlığımla. Uluorta bir Pazar kurulur, sere serpe çarşaflar düğün yeri gibi, düğüne geç kalmış bir yemeni sarkar, tezgahtan rüzgara, kınalı ellerin göz bebeklerine doğru.

  Senden uzakta belki de burada. Tüm yaşanmış hikayeler anlatılır akılların namuslu yerlerinde, kimi aşkı arar merdiven dayamış, kimi hayra yorar kendini.

  Sabahın erkeni makbul kılar aşkı, gün olup geçse de, kervanı arar gözlerim. Her kervan seni taşır gönlümün yelkeninde, bir deniz kızı misali.


  Senden uzakta, uzak siyah ve yabani bir at şahlanır, şehrin yokuşlu yollarına, kimi atsa sırtına aşka kurban edecekmiş gibi. Senden uzakta aşka merdiven dayadım seninle aynı yaşta.

  Bir lamba muma çevirmiş geceyi, bir bekçi mesaisi dışında, biri ney çalar yavaş yavaş yudumlar geceyi, bir sarhoş kendini mektuba adar. Hoş sarhoşun mektubu da okunmaz gecenin bir yarısında, ama içtikçe güzelleşiyor insan yarı boyalı duvarın kenarında.

  Senden uzak olunca her şey yeniden başlıyor. Senin boşluğun öyle kolay dolmuyor.

  Senden uzak olunca insan hiç adres sormuyor,
  senden uzak olunca bir gece daha ansızın iniyor, sen uzak olunca senden ancak bu kadar oluyor.

  Sen ne zaman gelsen gözüm kulağım dudaklarım doyuyor.

  Seni öyle özledim ki daha otobüsün kalkmadan, seni öyle özledim ki daha yüzüme bakmadan.

  Gel sen dön şimdi bir başına koca şehre, yolları boş duvarları boyasız, gözleri kısık, yağmurları ağlayan.

  Gel sen dön şimdi.

  Kim dönerse dönsün aldırış etmeden,
  gel sen dön senden uzak, yalın ayak, arkana bakmadan gözlerinin akşama düştüğü yoldan.

  Senden uzakta ben kaybolmadan...  Dönmesi zor olan bir yerden… sağlıcakla kalın.


   
Senden Uzaklarda Neler Oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ege - Senden Uzak

  Ege - Senden Uzak

  Senden uzak bir otel odasında şimdi yalnızım Anlamı yok dost olmuyor başucumda duran kitabım Sonu gelmez sonu yok ucu yok dibi yok Bir hasret girdabındayım Gel desen de gelemem ki Çaresizliğimin ortasındayım Tüm yollarım sana doğru Sana doğru tüm şarkılarım Sensiz herşey keyifsiz Bölük pörçük uykularım Nasıl anlatmalı bunu seni çok özledim Sensiz geçen günlerde aramanı bekledim Nasıl...
 2. Senin kokundan uzak

  Senin kokundan uzak

  # Beni bir dağ başında böyle yapayalnız kodular, rüzgarlara, kuşlara, bulutlara yakın, senin etinden, tırnağından ayrı, senin kokundan uzak. # Şu anda hiç bir şey mümkün değil. Şu anda her şeyden ayrı, her şeyden uzak ve her şeyden mahrumum ben. Şu anda sadece yalnızlık ve kahır # Sen benim gökyüzümdün, denizim, toprağımdın, Şimdi bir hatıra olamazsın belirsiz, uzak Biliyorsun...

Sayfayı Paylaş