1. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS

  Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

  seni sakladığım yere ulaşamaz oldum
  BeNiMLeSiN I$Te​

  Öyle içimdesin ki. Yanağımda dolaşan rüzgardan daha gerçek dokunuşların.Küçük, ürkek, kesik dokunuşlarınla, belki de her zamankinden daha yanımdasın... Yani öylesine, o kadar bensin ki...Ah nasıl anlatsam... Boşuna bu çabalarım, doğru kelimeleri aramalarım.
  Ne kitaplar yazıyor, ne de sözlüklerde karşılığı var. Yalnızca hissediyor insan,yaşıyor. Kelimeler eksik, kelimeler yaralı. Kelimeler cılız. Taşımıyor, anlatmıyor, tanımlamıyor bu duyguyu. Ben de... Çok başka bir şey. Sevginin ortasında, derin acılar hisseder mi insan?
  Aydınlık gülümsemelerin içine,hüznü yerleştirir mi durup dururken Gözlerine buğu,diline sitem, yüreğine burukluk, çöreklenir kalır mı asırlarca? Gelmeyeceğini bildiği mektup için, posta kutusunu hep aynı heyecanla açar mı?
  Dedim ya, başka bir şey bu. Ne kadar yalnızsam, o kadar seninleyim şu günlerde. Belki de en başta, tutup seni en derinlere koydum diye oldu bunlar. Kimseler ulaşmasın diye, kimselerin bilmediği, bulamayacağı yollara götürdüm seni. En derinlerde tuttum. Bana sakladım. Derine, hep daha derine... Seni yapayalnız, bir tek bana bıraktım. Paylaşamadım yanlış yaptım. Sana ulaşan yolları kaybettim diye bütün bu şaşkınlıklar.
  Kendimi oradan oraya vurmam. Sağımda, solumda, ne zaman dikildiğini bilmediğim duvarlara çarpmam, hiç görmediğim çukurlarla boğuşmam.
  Denizlerin, gürültüyle gelip vurduğu dehlizlerin, acılı duvarları gibiyim.
  Duvarlarım yosunlu, duvarlarım kaygan, duvarlarımdan hiç tükenmeyen sular sızıyor. Tutunamıyorum. Renklerim, gün içinde değişiyor.
  Soluyorum, soğuyorum. Güneş ulaşmıyor içerilerime. Küfleniyorum, yaşlanıyorum. Yalnızlıklar peşimde. Dokunduğum her ıslak duvardan, pis kokulu bir yalnızlık bulaşıyor üstüme. Yapış yapış, vıcık vıcık bir yalnızlık bu. Biliyorum, bütün bunlar, hep benim suçum.
  Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum. Yollar, gitgide uzadı ve karıştı.
  Ümidimi ısıtacak, parlatacak, kımıldatacak bir şeylere ihtiyacım var.
  Ah onun ne olduğunu biliyorum. Sonu sana geliyor her cümlenin.
  Her şeyin başında, içinde ve sonundasın. Bu değişmiyor. Öyle içimsin ki. Birden aklıma geldi, tuttum sana bir mektup yazdım dün.
  Çok mutluydum... Gün içinde neler yaptığımı, nelere kızıp, nelerle mutlu olduğumu, tek tek anlattım.
  Mevsimlerin ve insanların nasıl karışık ve beklenmedik olduklarını yazdım.
  "Yine zamansız yağmurlar" dedim,"Daha önce, hiç bu kadar zayıf değildi güneş ışınları" dedim,"Gerçekten buradaki şarkıları hiç öğrenmeyecek, bilmeyecek, söylemeyecek misin?" dedim. Çok uzun bir mektup oldu Başından sonuna kadar okudum da. Neler yazmışım diye merakımdan.
  Sonra çekmecemden bir zarf çıkarıp, adını yazdım. Büyük harflerle, yalnızca adını. Adresini bilsem gönderir miydim, bilmiyorum. Mektup cebimde. Cebim yüreğime yakın. Yüreğim sende. Sen yüreğime yakın. Öyleyse mektup sende. Bu kadar içimsin işte.

  alinti​

   
 2. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum
  çokk güzel emeğine sağlıkk yüreğine sağlıkkkk
   
Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sezen Aksu - Seni Yerler

  Sezen Aksu - Seni Yerler

  Sen bizim mahalleye geldin geleli canım Bizde ne akıl kaldı ne de fikir bittik O endam eda nedir öyle hey yavrum Kaç yıllık arkadaşlar birbirimizi sattık Ben sokak kedisi gibi sürtünüp yerde Komşunun kızı kampta sporda stepte Terzi Mukadder satıp savdı malı mülkü Gizlisi saklısı kalmadı topumuz niyette Sen bizim mahalleye geldin geleli canım Bizde ne akıl kaldı ne de fikir bittik O...
 2. Senin ait oldugun yer..

  Senin ait oldugun yer..

  Günlerden biri gelmisti.. Artik kalbim kendi basina atiyordu sanki kalbimin atislari gün gectikce hizlanacak yere yavaslar gibiydi.. Peki bunun sebebi neydi? Icimde birseymi eksikti? Hastamiydim? Bunalimmi geciriyordum? Bu kalp neden yavaslasin birden bire? Sorularimin yanitlarini icimde arayip duruyorum.. Sorularim cevapsiz kalp atisim yavas atmaya devam ediyordu.. Bir eksikLik vardi...
 3. Sırat-ı müstakim olsa dahi yolunyürümezsen seni bir yere götürmez!

  Sırat-ı müstakim olsa dahi yolunyürümezsen seni bir yere götürmez!

  Yolcu yolunda gerek.. Sırat-ı müstakim olsa dahi yolun, yürümezsen seni bir yere götürmez! Meskenetin çukurunda kalakalırsın, Bir arpa boyu dahi yol alamazsın… Çetin yolların, metin yolcuları olur; yol yolcusuz kalmaz. Her yürüyüşün bir makamı vardır. Sen, doğru makamda yürümezsen başka yiğitler yürür. “İnsanlardan öyleleri vardır ki, Allah’ın rızasını kazanmak için kendini Allah’a satar.”...

Sayfayı Paylaş