1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Serçe yüreğim (Bana özel)

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Mavi düş tarlamda açan beyaz çimenlerde gezinirken, siz sadece bakarsınız bana. Küçük bir can çarpar karşınızda ve hep şunu dersiniz kendinize ya da bizi gösterenlere;

  - Merak etme O’nlar üşümez….

  Bilemezsiniz pencerenizin önünden size bakarken üşüyen bir yanım olduğunu..

  Dünyaya sahipmiş gibi gezinirken aslında yaslanacak bir dal ararım yorgun düşlerime. Bakmayın kalabalıklarda süzülüşüme, içinizde ki çocuk gibi kırılgan, ürkek ve yalnızım.

  Kış kelebeğiyim, beyazlıklar arasında küçük hayat kırıntılarımı toplarken. Sessizce şarkımı söylerim.. Siz neşeden zannedersiniz, oysa ki açlığımı kusarım. Kaç kişi döker ki o bereket kırıntılarını bizi düşünerek beyaz örtüye. Elinizden düşen bir lokma ekmektir bazan yaşam ya da beğenmeyip bir kenara bıraktığınız can’simidimdir.

  Tekbaşıma’lık sıksa da canımı, acıtsa da geceler uykusuzluğumu değiştiremeyeceğim kaderdir yalnızlık. Birkaç arkadaş vardır belki etrafımda gezinirken ama tutamazlar, uzanamazlar boş ellerime. En güzel tüylerini, renklerini, seslerini bağışlasalarda, önümde ki tablo hep aynı karartı ve aynı sükunet.

  Sizden özgür göründüğümü biliyorum, sizin bilmediğinizse özgürlüğe tutsak olduğum. Çünkü başka şans tanımıyor hayat bana. Sadece uçuyorum ve yaşamak için rastlantıları birbirine bağlayıp, şans yumağımı sarıyorum. Hani ileride bir yuva kurarsam ucunu bulayım diye geçmişimin..

  Ve sonra yükseklerde olmak zorunda olduğu için canpazarım uzaklarda bir dal buluyorum. Soğuk ve sert.. Yuvamı kuruyorum, yeni canlar getiriyorum sessiz dünyanıza…

  Aslında onlarıda terkediyorum benim kaderime, size güzel şarkılar gibi geliyor sesleri, doğada bulunmam gerektiği için mi bilmem, pencerenizi, dallarınızı, maviliklerinizi süslemeye devam ediyorum.

  İsyan etmeyin halinize… Siz istediğiniz zaman yürür, istediğinizde koşar, yüzer, uçar durursunuz. Bizse sadece uçarız, yoruluncada seker dururuz küçük ayaklarımızla.

  Mevsimsizce geçer kısa ömrümüz.

  Yükseklerde başlayan hayatım, düşen bir bedende son bulur.

  Ve karışır gider toprağa bir avuç bedenim, küçük ve yalnız serçe yüreğim.


   
 2. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Serçe yüreğim (Bana özel)
  :d040::d014::11::diyar::kucu::e112::uhu::tsk:
   
 3. semazen

  semazen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  521
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Serçe yüreğim (Bana özel)
  Resim çok etkileyici sözler hakeza öylee
  benişimm diyecek kelime bulamadım yüreğine sağlık
  teyzesinin bitanesii:):)
   
Serçe yüreğim (Bana özel) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cem Adrian Bana Özel

  Cem Adrian Bana Özel

  .bu şehirde bir kadın var, adı bana özel elleri var küçücük, yüzüyse çiçeklerinden güzel kimse bilmez benden başka bi kalbi var kocaman ama bana özel bazen kızar dünyaya ama sadece kendini üzer göremezler...izin vermese asla üzemezler çözemezler...onun bir düşü var ki; asla bilemezler Onu neden sevemezler... bazen bakar gökyüzüne O, bulutları izler kuş olup uçmak,kanat çırpmak,o bulutları...
 2. Nazan Öncel - Bana Özel

  Nazan Öncel - Bana Özel

  İçimdeki karanlık Dışardakine benzemez Benim doğrularım Seninkinle bir değil Aşk bir bütün Bütünü ayıramazsın Yaşanmış yaşanmıştır Bi suçlu arayamazsın Gittiğin yerde kal Gittiğin yer güzel Ben senin yalnız ağacın Hasretim bana özel Gittiğin yerde kal Gittiğin yer güzel Ben seni böyle severim Hasretim bana özel İçimde boş oda yok Herkesin yeri belli Giderken unutma Anahtarını al iyi mi Ben...

Sayfayı Paylaş