1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Serdar Akar kimdri

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  serdar akar kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında özetler burda arkadaşlar.

  < Konu Resmi..>


  Başarılı yönetmen Serdar Akar ve hayatı hakkında ki bilgilere yer verdik bu yazımızda, sizler için Melek'ler:)

  Serdar Akar (doğum 1964, Ankara) Sinema yönetmeni, senarist. Kurtlar Vadisi dizisi ve Kurtlar Vadisi Irak filminin yönetmeni.
  1985 yılında Bolu Sevk ve İdarecilik Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-TV Bölümü'ne girdi ve 1994 yılında bu bölümü bitirdi. Bu sırada ilk kısa filmi Tanabata Matsuri'yi çekti. Orhan Oğuz, Tunca Yönder, Kadir Sözen, Mustafa Altıoklar, Cemal Şan ve Erden Kıral'ın yanında asistan olarak çalıştı.

  1994 - 1997 yılları arasında pek çok TV dizisinde yönetmenlik yaptı. 1998 yılında birbirine geçmiş çapraz senaryoya sahip iki film Gemide ve Laleli'de bir Azize filmlerini yazdı. bu filmlerden Gemide'nin yönetmenliğini yaptı.

  Yönetmenliğini Yaptığı Filmler

  1999 Gemide
  2000 Dar alanda kısa paslaşmalar
  2001 Maruf
  2005 Kurtlar Vadisi Irak
  2006 Barda


  TV Dizileri

  2002 Seni yaşatacağım
  2002 Koçum benim
  2002 Aşk meydan savaşı
  2003 Kurtlar Vadisi
  2006 Sağır Oda


  Senaryosunu Yazdığı Filmler

  1999 Laleli'de bir Azize
  1999 Gemide
  2000 Dar alanda kısa paslaşmalar
  2001 Maruf


  Ödüller

  1998 cannes film festivali juri özel ödülü
  1998 Antalya Altın Portakal film festivali

  Gemide ile en iyi 2. film ve en iyi yönetmen

  1999 Ankara Film Festivali

  Jüri özel ödülü, Umut veren yeni yönetmen ve Yeni senaryocu

  1999 Orhon Murat Arıburnu Yarışması

  En iyi film ve En iyi yönetmen

  2000 Siyad - Sinema Yazarları Derneği

  "Dar alanda kısa paslaşmalar" ile en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ödülü.


   
Serdar Akar kimdri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ev akarları

  ev akarları

  Akarlar gözle görülemeyen, çevre koşullarına oldukça dayanıklı olan, sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla çoğalabilen, ev tozu içinde yaşayan canlılardır. Akarların vücut proteinleri ve dışkıları allerjenik özelliktedir. Akar allerjenleri yastık, yatak, halı ve kumaş kaplı mobilya gibi toz tutan ev eşyalarında yüksek oranda bulunmaktadır. Bu allerjenlerin solunum yolu ile alınması, hastada...
 2. Akar çeşme

  Akar çeşme

  Güzel günlerin boşa geçirildiğine işarettir. Güzel günlerin boşa geçirildiğine işarettir.Rüyada akar çesme ve akarsu gibi benzerlerini görmek ömrün uzunluguna, tasasiz bir hayat sürmeye isarettir.
 3. Akar

  Akar

  Rüyada kendisine ait bir çok binalari veya katlari olup onlardan kira topladigini görenin eline büyük miktarda para geçer, veya piyangodan ikramiye kazanir. Kiracilarina basvurdugu halde, kiralarini toplayamadigini gören, büyük bir sikintiya düser.
 4. elveda rumeli yönetmeni SERDAR AKAR

  elveda rumeli yönetmeni SERDAR AKAR

  Doğum Yeri : Ankara Doğum Tarihi : 1964 Eğitimi : Lisans doğum 1964, Ankara Sinema yönetmeni, senarist. Kurtlar Vadisi dizisi ve Kurtlar Vadisi Irak filminin yönetmeni. 1985 yılında Bolu Sevk ve İdarecilik Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-TV Bölümü'ne girdi ve 1994 yılında bu bölümü bitirdi. Bu sırada ilk kısa filmi Tanabata Matsuri'yi çekti. Orhan...
 5. Mehmet Ali Alabora kimdri

  Mehmet Ali Alabora kimdri

  mehmet ali alabora kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri, dizileri, resimleri Mustafa Alabora'nın oğlu Mehmet Ali Alabora, "Yılan Hikayesi" adlı dizide "Memoli" lakabıyla şöhreti yakaladı Melek'lerim. Yakışıklı oyuncu hakkında merak ettiğiniz herşey aşağıda ki bilgiler arasında yer almaktadır :) Memet Ali Alabora (d. 25 Kasım 1977,...

Sayfayı Paylaş