1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

Sermaye Kontrolleri misiniz nedir?

Konu, 'Para & Borsa' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sermaye kontrolleri kısıtlama yoktur, uluslararası yatırımlar konusunda hükümet yerleştirir. Bu limit veya içine veya yurt dışında sermaye transferi düzenler. ABD'de, sermaye hem finansal yatırımları ve gayrimenkul olarak tanımlanır. Sermaye kontrolleri fiyat kontrolü, kalite kontrol, yasaklamalar biçiminde, bildirim ve vergi. < Konu Resmi..>

ABD'de ilk başkenti kontrolleri I. Dünya Savaşı Wide kısıtlamalar sırasında yabancı yatırımlar üzerinde sipariş sermaye yerli önünde akan tutmak için yerleştirilmiştir tanıtıldı. Kontrol vergi yoluyla daha fazla gelir için izin verilen, enflasyon artırırken ve faiz oranlarının düşürülmesi. Kısacası, sermaye, savaş çaba için yükseltilmiş yeni para kontrolleri ve hükümetin borç karşı daha iyi bir oranda sipariş savaşı finanse etmek için ödünç sağladı.

Sermaye kontrolleri iki temel tipi vardır: idari ve pazar dayanır. İdari kontroller, aynı zamanda doğrudan kontrol olarak adlandırılan sermaye akımı yasaklar. Piyasa bazlı denetimleri veya dolaylı kontroller, pahalı kurallar koyarak sermaye akışını vazgeçirmek. Vergilendirme ve çoklu döviz kurları dolaylı kontroller birkaç örnektir.

Bir hükümet para akışının iki tip kontrol deneyebilirsiniz. , Para çıkış, ya da para ülke çıkarken kontrol genellikle ülkenin kendi içinde reinvesting tarafından yurt içinde büyümeyi teşvik için yapılır ve döviz kurlarının stabilize etmek. para girişi veya para ülkeye girerken, genellikle gelişigüzel yatırım yaparak getirilebilir ulusal ekonomik dalgalanma azaltmak için kontrol edilir.

Orada siyasi toplum arasında önemli tartışmalar olsa da olmasa da sermaye kontrolleri ekonomi, ya da küresel ticaretinin sağlık için iyi bir şey vardır etmektir. ABD büyük ölçüde ve inancı sermaye kontrolleri kötü bir şey vardır düzenledi sadece kriz zamanlarında gibi onlar Birinci Dünya Savaşı sırasında kullanılmalıdır. Diğer ülkeler umutsuz ulusal mali kriz zamanlarında ve onları kullandık hem de parasal kontrolleri karşı argümanlar için vaka haline gelmiştir.

Uluslararası Para Fonu (IMF) 2000 bireyin ilçe ekonomisine sermaye kontrollerini "etkisini tarafsız bir görünüm vermek için çalıştı bir çalışma yaptı. Çalışma arzu olanları engel olabilecek istenmeyen işlemlerin kontrolü çalışırken gösterdi. Bu idari maliyetler bazen çirkin olabilir ve işaret potansiyel olarak daha fazla para atık denetimleri düzgün yapılmazsa eğer. Kontrolleri de olumsuz bir ülkenin finans piyasası dünyanın algılanması, bu nedenle daha zor ülkenin yabancı fonlara gerekli erişim için yapım etkileyebilir. Sonuç olarak çalışmaya alınan bu denetimleri en zaman kapsamlı ve idi katı zaman dönemi için bunların gerekli görür yürürlüğe etkili idi.
    kaynak:bilgi.didikle.com

Son düzenleme: 9 Mart 2011
Sermaye Kontrolleri misiniz nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İşletmelerin büyümeleri için sermaye sağlayan yatırımcılara ne ad verilir

İşletmelerin büyümeleri için sermaye sağlayan yatırımcılara ne ad verilir

İşletmelerin büyümeleri için sermaye sağlayan yatırımcılara ne ad verilir kim biliyor bu sorumun cevabını hadi bekliyorum cevabı
  2. Yeni fikirlere yatırım yapan işletmeler için sermaye sağlayan yatırımcılara ne denir

Yeni fikirlere yatırım yapan işletmeler için sermaye sağlayan yatırımcılara ne denir

Yeni fikirlere yatırım yapan işletmeler için sermaye sağlayan yatırımcılara ne denir ? Cevabı bir an önce verirseniz çok sevinirim.
  3. doğum kontrol hapı nedir?

doğum kontrol hapı nedir?

doğum kontrol yöntemler doğum kontrol hapları merhaba kızlar Doğum kontrol hapları günümüzde çok fazla kullanılmakta Östrojen ve progestoron hormonu içeren haplardır. Esas etki mekanizmaları yumurtlamayı engellemeleri sayesinde gerçekleşir Bu hapların hepsi hormon içerir, hormon içermeyeni yoktur bitkisel hap vardır gibi rivayetler dolassada bu mümkün değil
  4. Doğum kontrol hapı hormon testini etkiler mi?

Doğum kontrol hapı hormon testini etkiler mi?

Merhaba beyza hanim tarlusal kullanıyorum bugün son ilacım adetin 3.günü hormon testi yaptiracagim fakat adet olduğumda doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum bu hormon testini etkiler mi ? Polistik over hastasiyim doktorun da boyle bir tedavi uygulayacağını düşünüyorum doktorun ilaç vermesini mi beklemeliyim? Birdahaki ay da olmamaktan korkuyorum o yüzden adetin ilk günü başlamak istiyorum....
  5. Ria   Doğum Kontrol Yöntemi nedir  ?

Ria Doğum Kontrol Yöntemi nedir ?

RİA, hamileliği önlemek için uterusuna yerleştirilen küçük bir cihazdır. Uzun süreli, geri dönüşümlü ve en etkili doğum kontrol yöntemlerinden biridir. İki çeşidi vardır bakır ve hormonlu.Bir erkeğin spermleri kadının yumurtalardan birine ulaşırsa, kadın hamile kalabilir. Kontrasepsiyon yumurta ve spermi ayrı tutarak veya üretilen yumurtaları durdurarak bunu durdurmaya çalışır. RİA,...

Sayfayı Paylaş