Serpil Örümcer kimdir

M

Misafir

Forum Okuru
Serpil Örümcer kimdir
serpil örümcer son hali
serpil örümcer kimdir, filmleri, biyografi, hayatı, kısaca hayatı, berkant, eşi, kızı,

Sinema ve ses sanatçısı olan Serpil Örümcer hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızsa sunuyoruz sizlere Melek'ler.

84da85d66d83f7.jpg

Serpil Örümcer (d. 1952) 1968-1978 yılları arasında sinemanın vamp kadını, "Bayan Bacak" lakaplı sanatçı.

Esas soyadı Orümcer'dir, ancak daha rahat söylenebilmesi nedeniyle Örümcer soyadıyla anılmıştır.

Örümcer, bir dönemin ünlü pop sanatçısı Berkant (Bay Samanyolu) ile evlenmiştir. Beşiktaş’ta bir çay bahçesinde başlayan aşkları nikah masasında sonlanmıştır. Bu arada, Berkant'ın çalıştığı gece kulübünde sahne almaya başlayan Örümcer, zaman içersinde şöhret olmuştur. Aşkları sadece 1 yıl sürmüş ve Örümcer, kızı Fulya'ya hamileyken, eşi Berkant'tan, çok alkol kullandığı gerekçesiyle ayrılmıştır. Serpil Örümcer daha sonra müziğe başlamış ve 5 albüm ve 7 45lik çıkarmıştır.

Örümcer, daha sonra, 4 eşi daha bulunan Batmanlı işadamı Hasan Ölük'le evlenmiştir.
İzmir Fuarı'nda 1969'da en büyük parayı alan sanatçıdır.

1990'larda cilt kanserine yakalanan ve büyük maddi sıkıntılar içinde olan Örümcer, yaşam mücadelesi vermektedir. 2010 yılında kötü durumda olan evi Dekodizayn programı tarafından yenilenmiş ve iyi hale getirilmiştir.

Oynadığı filmler

Ali Baba'nın Çiftliği (1978)
Dalgacı Mahmut (1976)
Adım Kan, Soyadım Silah (1970)
Çingene Aşkı Paprika (1969)
Benim de kalbim var (1968)

Albümleri
45likler

Düğün Şarkısı & Çok Yalnızım (Berkant'la birlikte)
Şaşkın Aşık & Su Sızmazdı Aramızdan
Bir Gün Hayat Biter & İster Al İster Alma (1969)
Sözünde Durmadın & Sen Hepsinden Güzelsin
Yaramaz Kız & Koş Aşkım Koş (1969)
Aşka Hasret & Ayrılık Acısı
Ey Sevda Ey Sevda & Nerde

Uzunçalarlar

Aşığım Bir Şoföre
Aşka Hasret
Yeşil Yeşil (1985)
Gül Gibi Koklarım Seni (1987)
Kerize Bak Kerize (1983)

Benzer Diğer Konularımız !

M