Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Sesinizi Estetikle Değiştirebiliyorsunuz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  v ben böyle duydum ama nasıl oluyor bilmiyorum bu konuda bilgisi olan varmı acaba:S
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ses estetiği ile sesi değiştirmek mümkün... Sesi, bedenine ya da dış görünüşüne uygun olmayanlar ameliyatla değiştirebiliyor.
  Sesin sağlıklı olması iletişimin de sağlıklı olmasının en önemli koşulu. Ama ses belli nedenlerle kaybedilebiliyor ya da kalitesi bozulabiliyor.

  Söz konusu tedavi ile ilgili bilgi veren Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İsmail Koçak, "İnsanın genel psikolojik durumu keyfiyeti hormonal durumu sesi etkilediği gibi dış ortamın havasının kalitesi, kuruluğu yediğimiz yiyecekler, içecekler; bunlar da sesi çok etkiler" dedi.

  Ses Teline Estetik

  Sesi vücuduna ve cinsiyetine uygun olmayanlar için de ses teline estetik yapılabiliyor.

  Doç. Dr. İsmail Koçak bu konuda, "Örneğin çok yapılı bir insanın çok küçük bir sesinin olması ya da bir bayanın sesinin erkek gibi çıkması, ya da bir erkeğin sesinin bayan gibi çıkması, çocuğun sesinin çok kalın olması gibi durumlarda sesi düzeltmek gerekiyor. Yapısal olarak problem yoksa bile o zaman sesi değiştirici ameliyatları tercih ediyoruz" diye konuştu.

  Ameliyat Tek Çözüm Değil: Şan Terapisi

  Ses tedavilerinde tek çözüm ameliyat değil. Terapi ile sesin daha iyi çıkması sağlanabiliyor.

  Sesi kısılan hastalardan Özlem Oktay, “Beyin anevrizma kanaması geçirdim. Onun etkisi ile sol ses telim felç olmuş. Ben ameliyatı tercih etmedim" dedi. Özlem Oktay'a şan terapisi uygulandı.

  Doç. Dr. İsmail Koçak, "Çok yeni bir tekniktir. Bir çeşit ezgi tekniği adı verilen teknik. Bu teknikte ses bir ezgi süreci içerisinde davranışı değiştirilir. Kalın tonlar ince tonlar oturtulur ara tonlarda sesin kayışı sağlanır o nedenle piyona çalışılan bir tekniktir" dedi.

  Sesin İyi Olması Ruh Haline de Bağlı

  Sesin daha iyi olmasının kişinin yediği yemeklerle ve ruh haliyle yakın ilgisi olduğu ifade ediliyor.

  Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İsmail Koçak, bu konuda şunları söyledi:

  "Sesin iyi olmasının temel kuralı mutlu olmaktır. Çünkü insan mutluyken ve sevinçliyken sesi iyi çıkar. İkinci vücudumuzun genel ihtiyaçlarını uyku dinlenme gibi genel ihtiyaçlarını karşılıyor olmamız lazım."
   
Sesinizi Estetikle Değiştirebiliyorsunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. SeS.....

  SeS.....

  Kar yağıyordu.Şehir biran da-şehiri sehir yapan objeler bir kar kütlesiyle örtüldüğü için-bir dağa benzemişti.Mutluydum.Hep gitmek istediğim yer birden bire bahçeme gelmişti.Sorunsuz geçen bir gecenin ardından bahçeye çıkıp kara doya doya dokunuşum şimdi bile çok net bir şekilde aklımda.Hafızam beni yanıltmıyor ise,başımdan şöyle bir olay geçmişti o gün... Aslında pek ilginç bir olay...
 2. estetik

  estetik

  plastik cerrah tuğrul turan op dr tuğrul turan iletişim dr iletişim Ülkemizde estetik cerrahiye olan ilginin artmasıyla birlikte erken yaşlarda yapılan estetik operasyonların oranı da arttı. Oysa, vücut gelişimini tamamlamadan yapılan bu işlemler daha sonra tekrar edilmeye mahkûm. Kişinin psikolojisini bozabilir. 'Kadın İsterse' adlı dizide Hülya Avşar'ı senaryo gereği 25 yıl gençleştiren...
 3. o ses ne sesiydi?

  o ses ne sesiydi?

  eşim nobette oldugu günler tv başında uyurum genelde gece bi sesle uyandım banyodan geliyodu takur tukur önce uyku sersemi şaşırdım ve korktum acıkcası biarz bekledim devam etti sonra banyoya gitti sesin banyoda vileda kovasından geldiğini anladım önce kuş ve çıkamadıgı için çırpınıyo diye düşündüm ama sonra dün hic cam acmadıgım aklıma geldi kuş girmesi imkansız dı yani fare oldugunu düşündüm...
 4. Ekip Estetik

  Ekip Estetik

  ekip estetik Plastik cerrahi ekibi 25 yıldan fazla deneyimi ile... EKİP ESTETİK UZ.DR.SERKAN DİNAR UZ.DR.HALİL AKSU(ANESTEZİ UZMANI)
 5. ses

  ses

  sesin bir eneji türü olduğnu nasıl anlaız?

Sayfayı Paylaş