Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Sessiz Kalp Krizi Riski Belirtileri İle İlgili Bilgiler

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; sessiz kalp krizi riski ile ilgili bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, günümüzde ne yazık ki sık sık bilhassa futbolcular arasında kalp krizinden ölümlere rastlıyor ve çok üzülüyoruz. Gençler arasında da hayli yaygın olan kalp krizi pek çoğunda habersizce çıkabiliyor. Biz de bu sayfamızda sessiz kalp krizi riski ve belirtileri ile ilgili sizlere bilgiler vermek istedik..


  [​IMG]  Kalp krizinin de sessizi olur mu demeyin oluyor...Kalp krizi deyince aklımıza göğüs ağrısı gelir. Ama bir çok insan özellikle şeker hastaları ve kadınlar göğüs ağrısı olmadan kriz geçirebilirler.

  Kiminde yorgunluk, mide bulantısı gibi şikayetler olur, kalp krizinden şüphe edilmez. Kiminde hiç bir şikayet olmaz. Sessiz infarktüs denen bu durum ağrılısı kadar tehlikelidir.

  Kalp damarlarından biri tıkanınca beslediği bölgedeki kalp hücreleri kansız ve oksijensiz kalırlar. Açlığa çok uzun süre dayanamazlar, ölmeye başlarlar. Buna miyokard infarktüsü denir. Kalp krizi denince çoğunlukla anlatılmak istenen bu durumdur.

  Son 20-30 yıla kadar yapılan kalp kriziyle ilgili araştırmaların çoğunda incelenen kişilerin büyük çoğunluğu erkektir. Bugün de durum tam düzelmiş değildir. Bu dengesizliğin doğal sonucu olarak kalp krizi hakkında bilgilerimizin çoğu erkeklerde yapılan gözlemlerden elde edilmiştir. Son yıllarda bu konudaki görüşlerimizde önemli değişiklikler oldu. Kadınlarda kalp krizinin kendini erkeklerde olduğundan farklı gösterebildiğini öğrendik.

  Kalp krizi geçiren bir erkeği çoğu zaman eli göğsünün üstüne ağrı ve sıkıntı içinde buluruz. Oysa, kadınlarda bu tipik şikayetler kalp krizlerinin yarıdan azında görülür. Birçok kadın yorgunluk, nefes darlığı ve mide bulantısı, baygınlık hissi gibi şikayetlerini kalp hastalığıyla ilintilendirmediği için ya doktora gitmez ya da geç gider. Gitse de kalp krizi teşhisi konulamaması veya geç konulması hiç de ender değildir. Bu da kadına ya gereken acil tedavinin uygulanmamasına ya da tedaviye geç başlanmasına neden olur. Bu gidişin tabii sonucu kalp krizi geçiren kadının ölüm riskinin erkeklerden yüksek olmasıdır.
   
Sessiz Kalp Krizi Riski Belirtileri İle İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kellİk Ve Kalp Krİzİ Rİskİ

  Kellİk Ve Kalp Krİzİ Rİskİ

  Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinde kalp krizi geçirmiş 250 erkek üzerinde iki yıl süreyle yapılan araştırmada, hastaların yüzde 71inin kel oldu unun gözlemlendi ini bildirildi. Doç. Dr. Gökhan Cin, toplumumuzda önemli bir stres kayna ı olan erkek kelli inin, kalp sa lı ını tehdit etti ini söyledi. Sorunun, erkeklik hormonu olan testesteronun kalp damarlarındaki tahrip edici etkisinden de...
 2. Kalp cerrahlarında kalp krizi riski yüksek

  Kalp cerrahlarında kalp krizi riski yüksek

  Türkiye'de her yıl iki milyon kalp hastasından 130 bini hayatını kaybediyor. Kalp hastalıklarının artmasındaki en önemli neden ise stres. Yapılan bir araştırma, pilotlarda ve kalp cerrahlarında sürekli ölüm ile iç içe olmalarının kalp krizi riskini arttırdığı ortaya çıktı. Gazetecilerde de düzensiz beslenme ve aşırı sigara kullanımına bağlı olarak kalp krizi oluşuyor.
 3. Kalp Krizi Riski

  Kalp Krizi Riski

  kalp krizi riski kalp krizi riski testi kalp krizi riski hesaplama ile ilgili bilgiler burada melekler. İnsanın neresi ağrısa canı orda derler melekler, çok doğru. Yalnız bazı hastalıkları var ki son derece kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bunların başında da kalp krizi geliyor. Kalp krizi riski sigara içen, diyabeti ve obezitesi olan kişilerde daha yüksektir. Bu makalemizde kalp krizi riski...
 4. Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir ?

  Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir ?

  Bu konu; kalp krizi belirtileri nelerdir konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, son yıllarda genç yaşlı demeden pek çok insanın yakasına yapışan kalp krizi bir çok genç insanın da ölümüne de yol açabiliyor. Sık sık sağlık kontrolünden geçmek gerektiğini akla getiren kalp krizi sessiz olarak ta ilerleyebiliyor. Hiç beklenilmeyen bir anda ortay çıkan bu rahatsızlığın belirtileri...
 5. Kalp krizi sonrası anevrizma riski

  Kalp krizi sonrası anevrizma riski

  anevrizma,beyin anevrizmaları,kalp krizi sonrası beynin oksijensiz kalması,kalp krizi sonrası bilinç kaybı,kalp krizi sonası beyinde hasar, Damarın genişlemesi sonucu ortaya çıkan kalp anevrizması, özellikle kalp krizi geçiren hastalar için hayati risk taşıyor. Memorial Ankara Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Yorgancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, damar...

Sayfayı Paylaş