Seven kıskanırmış öyle mi!!!

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Seven kıskanırmış öyle mi!!!
Merak ediyorum kıskanma huyu bizde neden var. İnsanoğlu hakikaten içi dışı kötü bir yaradılmış. Yaradılmışlar içinde en kötüsü insan. Kıskancız, kindarız, fesatız, her tür kötülük var içimizde ön tanımlı. Belki de işte sınanma da bu olsa gerek.
Sınanıyoruz ve pek çoğumuz bu sınavda sınıfta kalıyoruz. Örneğin kıskançlığı baz alacağım şimdi ben. Kıskançlık dersinden çakan kaç kişi var el kaldırsın.:)

Seven erkek ya da seven kadın illa ki sevdiğini kıskanmak zorunda mıdır? Bizim toplumumuzda şöyle bir yargı hakim, eğer sevdiğini kıskanmıyorsan sen onu yeteri kadar sevmiyorsun. Yalan. Seviyorum kardeşim seviyorum da kıskanmıyorum işte ottan çöpten nedenlerle. Ben kendime ve sevdiğime güveniyorum. Bu kadar güvenirken neden:) aşırı kıskanayım da hayatı ikimize zehir edeyim ki ?
Kıskançlık eğer önü alınmazsa gerçekten tehlikeli olabilir. Bakın ülkemizde her yıl kaç kadın eşinin kıskançlıkları yüzünden şiddete maruz kalıyor ya da öldürülüyor.
Ne demişler bir şeyin azı karar, çoğu zarar
Lütfen siz de ilişkilerinizi gözden geçirin. Bakalım sizin kıskançlık dereceniz ne kadarmış..

Kıskançlık güvensizliktir bence...Eğer güvensizlik varsa devam etmenin de bir anlamı yoktur..

Geri