Sevgililer Günü Adetlerini Biliyor musunuz?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Sevgililer Günü Adetlerini Biliyor musunuz?
sevgililer günü, sevgililer günü adetleri, sevgililer günü adetleri nelerdirSevgili melekler, başlığı görüp de sevgililer günü adeti de ne demeyin. Elbetteki var. Bu adetlere geçmeden önce sevgililer gününün tarihçesinden bahsetmek gerekiyor. 14 Şubat dünyanın her yerinde sevgililer günü olarak kutlandığı gibi bizim ülkemizde hayli rağbet görüyor ve kutlanıyor.sevgililer-günü.jpgTarihçesi , Roma Katolik Kilisesi ’ne dayanan bu gün, Valentine adında ki bir din adamının adı verilerek ilan edilmiş olan bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Şubat ayı ortasının aşk ile ilişkisi Antik Yunan Dönemlerinde de kendini göstermiştir. Antik Yunan takvimlerinde, Ocak ayı ortası ile Şubat ayı ortasının arasında kalan zaman Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştı ve Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine adanmıştı.

Sevgililer günü adetleri;Şimdilerde sevgililer günü 14 Şubat tarihinde kutlanır uzaklarda olan sevgililer birbirlerine kartlar gönderirler. Yakın olan sevgililer birbirlerine güzel küçük anlamlı hediyeler alırlar bunlar sevgililer gününün adetleri arasında yer alır.14 Şubat günü sevgililerin günü olarak kutlanır.

14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Sevgililer günü adetlerinden; Sevgililer Günü Filmi seyretmek, mesajlaşmak, Sevgililer Günü kartı göndermek adetlerin en başında gelenlerdendi
 
Üst