Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi

THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi
sevgililer günü pasta tarifleri,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta yapımı,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi

Sev
gililer gününde sevgilinize yada eşinize dışarıda kutlama yapmayacaksanız evde çok güzel bir menü hazırlayabilirsiniz. Hediye olarakta çilekli kalpli pastayı armağan olarak sunabilirsiniz.Herşey para demek değildir.Sevgililer gününüz kutlu olsun.unnamed.jpg

Malzemeler:


Kalp şeklinde hazır çikolatalı pandispanya
5oo gr. çilek

Süslemek için:

kedi dili bisküvi

Kreması için :


1 paket (200 gr sade krem şanti)
1 paket (200 gr çilekli krem şanti)
2 su bardağı soğuk süt

Yapılışı:

Pandispanyanın tabanını yağlı kağıdın üzerine yerleştirin.
Sade krem şantiyi ve çilekli krem şantiyi ayrı kaplarda birer badrak süt ile 5 dk. çırparak hazırlayın ve dolaba sertleşmesi için bırakın.
Bu esnada çilekleri iyice yıkayıp ince ince dilimlere ayırın.
İyice soğumuş olan sade krem şantiyi tabanın üstüne yayın, üzerine dilimlediğiniz çilekleri yerleştirin ve çileklerin Üzerin bir kat daha krem şanti sürün.
Pandispanyanın tavanını yerleştirin ve çilekli kremşantiyi üzerine ve yanlarına yedirin, Spatula yardımıyla düzeltin (benim pasta şekillendiricim olmadığı için böyle yaptım).
Kedi dili bisküvileri pastaların kenarlarına dizin. Dilimlediğiniz çileklerin kalarını dıştan içe doğru gelerek dizin.. Dolapta 1 saat dinlendirin.

Ve keyifle servis edin.
 
Üst