1. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113

Sevgililer gününün anlamı

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Sevgililer Gününün Anlamı nedir Sevgililer Günü Anlamı [​IMG] St. Valentines Day / Sevgililer Günü Roma İmparatorluğu döneminde ortaya çıkmış. Antik Roma döneminde 14 Şubat gününde, Roma’lı Tanrı ve Tanrıçaların kraliçesi (Juno – kadın ve evliliğin kraliçesi olarak da bilinir) onuruna kutlamalar yapılırmış. Ertesi gün yani 15 Şubat ise Lupercia bayramı olarak bilinen festivalin ilk günüymüş.
    Valentine ise o dönemde Roma’da bir papazmış. Her yıl 14 Şubat’ta köylerdeki gençler festival boyunca eşleri olmasını istedikleri genç kızların isimlerini bir kağıda yazıp kutuya koyarlarmış. Çoğu zaman da bu çiftleşmeler yıl boyu devam eder ve evlilikle sonuçlanırmış. Ama, imparator 2.Claudius bekar erkeklerin evli ve aileli olanlardan daha iyi asker olduklarına, sevdikleri yerine savaşa konsantre olmaları gerektiğine karar vermiş ve genç erkeklere nişanlanmayı da evliliği de yasaklamış. Valentine ise bunun büyük bir haksızlık olduğunu düşünerek gençleri gizli gizli evlendirmeye devam etmiş ve Claudius’a karşı gelmiş. Bu durum farkedilince Claudius Valentine’ın bir 14 Şubat günü öldürülmesini emretmiş.
    Başka bir hikayeye göre de Valentine aslında, ilk “Valentine / Sevgili” mesajını kendisi yollamış! Valentine papazlığının yanısıra aynı zamanda hekimlik te yaparak hastalıkları tedavi ediyormuş. Hapisteyken genç bir kıza - kendisini sık sık ziyaret eden gardiyanın kör kızına – aşık olmuş.Gardiyanın kızını yeniden görebilmesini sağlaması için tedavi ediyormuş. İdam edileceği gün, 14 Şubat’ta, “From your Valentine / Sevgilinden” imzalı bir veda mektubu yazmış ve kimilerine göre de bu mektup genç kızın yeniden görmesini sağlamış.

Sevgililer gününün anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sevgililer gününe özel hediye

Sevgililer gününe özel hediye

sevgililer gününe özel hediyeler sevgililer günü özel hediyeleri günü hediyeler Malum 14 şubat sevgililer günü yaklaşıyor. "Sevgilime ne almalıyım, eşime ne almalıyım" diyenler, So CHIC mağazalarının 2 ila 14 şubat arası her 100 TL'lik alışverişe 20 TL'lik hediye alternatifleri sunuyor. Böylelikle hem hediye alternetifinizi sağlamış oluyor, hemde maddi imkanlarınızda katkıda...
  2. Sevgililer gününe özel çalışmalarım..

Sevgililer gününe özel çalışmalarım..

Bayanlar inanırmısınız sabahtan beri sevgililer günü için bir taslak hazırlıyorum yarınki restaurant menülerinde kullanılacak .. Okadar çok yaptım ki tam 29 adet :D içlerinden beğendıklerımı sizler de paylaşmak istedim .. Fakat menü olarak deilde kullandığım resimleri :D
  3. sevgililer gününde ne alsam

sevgililer gününde ne alsam

Selam arkadaşlar benim bir süredir birlikte olduğum erkek arkadaşım var malum yakında sevgililer günü aslında ilk sevgililer gününü kutlucaz ama ben ona hem çok anlamlı hemde hoşuna gidebileceği birşeyler almak istiyorum lütfen bu konuda fikir verirmisiniz hediye mutlaka değişik alışıgelmişin dışında birşeyler olmalı
  4. sevgililer gününde kimler yalnız?

sevgililer gününde kimler yalnız?

selam 14 şubat sevgililer gününde esvgilisi olmayıpta bugünü yalnız geçirecek kimler var benim gibi? İnsanlar çarşı pazar alışveriş yapıyor hediyeler alıyorlar ama benim ne hediye alacak nede benim alacağım bir sevgilim yok o yüzden nefret ediyorum esvgililer gününden Benimle aynı durumu yaşayan kimler var bakalım

Sayfayı Paylaş