1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  sevgililer gününün tarihçesi hakkında bilgi

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sevgililer gününün tarihi sevgililer gününün tarihçesi hakkında bilgi

  Az kaldı 14 Şubat Sevgililer gününe. biz de sevgililer günü hediye alternatifleri konularımız üzerinde çalışırken, nerden çıktı bu sevgililer günü diyenler için, bir de sevgililer gününün tarihçesi hakkında bilgiler sunmak istedik Melek'ler.

  [​IMG]

  Öncelikle Sevgililer Günü Tarihçesi Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gün. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda Aziz Valentin Günü olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

  Günümüzde Sevgililer Günü 14 Şubat, 1800 yıllarda Amerika'lı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

  Dünyada sevgililer günü Hristiyan kökenli bayramlardan biri olduğu için bir çok müslüman ülkesinde hoş karşılanmamaktadır. Suudi Arabistan'da resmi olarak da kutlama etkinlikleri ve İslami olmayan bu Hristiyan Bayramının kutlanmasında kullanılan ürünlerin satışı ülkede yasaklanmıştır.
   
sevgililer gününün tarihçesi hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sevgİlİler GÜnÜnÜn TarİhÇesİ!

  Sevgİlİler GÜnÜnÜn TarİhÇesİ!

  Hakkında değişik yorum ve tanımlamaların yapıldığı bu günle ilgili bir görüş bakın söyle: St. Valentine Aşıklar Günü, İsa'dan önce 4.yüzyıl Roması'nda kutlanan, Çobanların Tanrısı " Faurus Lupercus" şenliğine, başka bir deyişle " Kurt Bayramı'na salıyor köklerini. Her 15 Şubat'ta genç Romalılar, içinde Tanrı Kurt'un yaşadığı varsayılan bir...
 2. Halk Oyunlarinin Tarihçesi Hakkında Genel Bilgiler

  Halk Oyunlarinin Tarihçesi Hakkında Genel Bilgiler

  Halk Oyunlarinin Tarihçesi Halk Oyunlarinin Dogusu Türkler, birlikte yasama önemli ölçüde deger veren, törelerine bagli, yaratici insanlar olarak kabul edilir. Tarihte ilk Türk uygarliklarindan Samanlarin, Hunlularin, Oguzlarin günümüze uzanan belgelerinden, geleneklerine bagli olarak yapilan törenlerinin en önemli bölümünü Halk Oyunlarinin olusturdugunu anlamaktayiz. Ortan Asya'daki...
 3. Sosyolojinin Tarihçesi hakkında kısa bilgiler

  Sosyolojinin Tarihçesi hakkında kısa bilgiler

  Sosyolojinin Tarihçesi İlk çağlardan beri toplumun yapısıyla ilgilenen düşünürler vardı : Platon, ideal toplum düzeninden söz etmiştir. Sosyolojinin müjdecisi sayılan İbn-i Haldun ilk defa devletle toplumun birbirinden farklı olduğunu belirterek toplumsal yaşamı da incelemiştir. Machiavelli, Thomas More, Francis Bacon, toplumsal sorunlara “çözüm” önerileri getirmişlerdir. Bu...
 4. sevgililer gününün tarihçesi

  sevgililer gününün tarihçesi

  kızlar sevgililer günü geliyor acaba sevgililer gününün tarihçesi hakkında bilgisi olan varmı
 5. sevgililer gününü kim çıkarmış, tarihçesi ne?

  sevgililer gününü kim çıkarmış, tarihçesi ne?

  Arkadaşlar ya, bu sevgililer günü zımbırtısını kim çıkarmış başımıza? Tuhaf tuhaf adetler, var mı bu olayın tarihçesi falan ?

Sayfayı Paylaş