1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Sevginin mevsimi var mı?...

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.


  Bana sor, en cevapsız sorularını bana sor. Yılların kararttığı aynalardaki izbe kırıkları bana sor. Acıyan yanlarını avuçlamadan tut ellerimi, sızlayan yerlerimi kanayan yanlarımı kandırdığın, ama genede acısını durduramadığın yanlarını bana sor. Bir kaçış fırsatı daha veriyorum sana ellerinden ve gözlerinden uzağa, aynalardan adımlardan, adlardan kaçabildiğin kadar uzağa kaçabileceğin bir kaçış imkanı. Acılarını yüzüne ve gözüne sürmeden, sürme çeker gibi sessizce ellerini titretmeden aynalara dokunabileceğin bir zamanı özleyerek geri döneceğin günün hatırına. Ne kadar cevapsız sorun varsa, ne kadar sorusuz cevap ne kadar yalnız kalmış kelime, ne kadar kelimelere eklenmiş virgül ne kadar noktasız cümle varsa. Noktalardan kaçarken zımbalanmış yanlarını tutamayan kağıtlarıda sor.

  Yağmurlardan kaçarken tutulduğun doluları. Doluluklarından arınmışken düştüğün boşlukları. Var diye tutunduğun yoklukları, menzili bilmeden çıktığın bütün yolculukları hepsini bana sor. Gökte yıldızı, yerde yalnızı, sana değen acımızı, acıdan süzülen sancımızı sor. Sorulmadık hiçbir şey kalmamacasına sor. Sorulardan arınmış, cevapları hep bulunmuş bir hayatı yumruk yapıp alnına tatlı rüyalara dalabilmek için sor.

  Hesap sor bana, nerdeydin de, nasıldın, kimleydin de. Neyin ardından koştun da tutamadın de. Kimi bulmayı umdun da kimde yalnız kaldın de. Neden acımadın bir örmede, bir göz kırpması mesafede tükettin de. Dön bak geriye ne kaldı elinde de. Ellerinde nasırları nerden nasıl ne karşılığında edindin de. Çöllerde ne aradın de. Ne buldun yada ne buldun sandın de. Takvimlerden düşürdüğün yapraklarla ağaçlardan dökülen yaprakları neden saymadın de. Ağaçlardan dökülen her yaprak yerine daha güzelini koydu da, takvimlerden dökülen yapraklar her yıl daha mı yaşlandı de.

  Ne aradın bir gülün kokusunda, ne buldun bir ömrün yokuşunda. Kim kime yakın durdu, kim kimi nerde buldu, kim kime ne sordu, söyle bu kalp kimin yurdu.

  Soruları uç uca ekle de, takvim yapraklarına kardeş eyle bakalım kim daha büyük duracak kim daha yorgun kim daha yalnız kalacak ötekini geride bırakırken. Bütün soruları bana sor ama aşka ait olanları sorma, çünkü bir ömür boyu verdiğim yanlış cevaplar aşka dair ne kadar doğru cevabım varsa çer çöp gibi aldı götürdü. Sınandım ve sınıfta kaldım. Artık acıyı dişlerimin arasında sıkı tutarak ve bildiğim bütün cevapları yutarak durabilirim. Hayata dair ne kadar soru varsa cevaplayabilirim, aşka dair ne kadar cevap varsa susabilirim… Yakışıklı bir susuşa, ömrün bundan kalanını giydirebilirim ve güzele ne yakışmaz deyip karşısına geçip bir ömür seyredebilirim.   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Kasım 2010
 2. ışılsu

  ışılsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.090
  Beğenilen Mesajlar:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  *** HAYALLER ŞEHRİNDE***
  seviginin aşkın mevsimi yoktur ölümün doğumun olmadığı gibi teşekkürler paylaşımın için
   
 3. '' мάﮒάŁ ''

  '' мάﮒάŁ '' Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ekim 2010
  Mesajlar:
  486
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  hüzünler şehri
Sevginin mevsimi var mı?... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bahçeniz mevsime hazır mı?

  Bahçeniz mevsime hazır mı?

  Bahçeniz mevsime hazır mı? Dış mekanlara çıkmanın zamanı geldi. Aklınız yapmanız gerekenlere takıldıysa, harekete geçmeden önce ''yemyeşil'' rehberimizden ilham alın. Baharın habercisi güneşli ve güzel havalar kendini göstermeye başladı bile. Artık evde geçirilen zamanın büyük bir bölümü bahçe, balkon ve teraslara kayacak. Sabah kalktığınızda açık havada bir kahvaltı, iş dönüşünde gün...
 2. Sevginin Mevsimi Var mI?

  Sevginin Mevsimi Var mI?

  Sevginin Mevsimi Var mI? Çiçekler, meyveler gibi... Yaz, sonbahar ya da kış. Nedense duygu rüzgârları hep ilkbahara yakıştırılır. Coşkular, tutkular hep baharı simgeler. Gürül gürül akan sel sularına pek yaraşsa da bir mevsimle sınırlandırılamaz duygular. Ne zamanı ne de yeri vardır sevginin. Ne de kuralı... Ilık bir rüzgârda olabilir, savurup götüren bir fırtına da. Buz gibi...
 3. Sevgi ve saygı konulu komposizyon var mı

  Sevgi ve saygı konulu komposizyon var mı

  Arkadaşlarım içinde sevgi ve saygının yer aldığı bir komposizyon gerekmekte bana bu hususta yardımlarınısı esirgemeyin benden. Güzel bir yazı olsun ama hadi bekliyorum.
 4. Saçlarınız mevsim değişikliğine hazır mı?

  Saçlarınız mevsim değişikliğine hazır mı?

  mevsimsel saç bakım öneriler mavsimsel saç dökülmeleri Merhaba Sevgili Melek'ler, nihayet bahar geldi fakat cildimizde ve saçlarımızda mevsimsel değişimlerden oluşan bir takım sorunlarda meydana geldi. Örneğin en sıkça rastladığımız mevsimsel saç dökülmeleri ve saçlarda ki değişimler. Biz de bu yazımızda mevsime uygun saç bakım önerileri hazırladık sizler için arkadaşlarım....
 5. CAn Dündar'dan aşk ve sevgi sözleri var mı forumda

  CAn Dündar'dan aşk ve sevgi sözleri var mı forumda

  Kızlar tam bir Can Dündar hayranıyım ve Can Dündar'ın söylediği aşk ve sevgi sözlerini arıyorum, varmıdır forumunuzda ?

Sayfayı Paylaş