1. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa

  Sevgiye dair notlar

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

  sevgi notlari sevgi notları en güzel notları küçük notu SEVGİYE DAİR NOTLAR...
  < Konu Resmi..>

  Bir olanı arar durur insan hayatında binlerce insan içerisinde. Çoktur belki etrafta, herkes vardır ama yalnızdır ruhu kalabalıklar içinde.
  Gün gelir ki; kimsenin kendisini anlamadığını düşünür, yara alır yüreği kendisine yapılan haksızlıklarla. İşte böyle bir zamanda daha çok ihtiyaç duyar kendi gözleriyle hayata bakan bir başka insanın varlığına. İşte o birdir, tektir hayatında ve yerine kimseyi koyamayacağıdır, yerini başkasıyla dolduramayacağı. Hiçbir şeyle satın alamayacağı. O, bir yürektir, bir kuş gibi ürkekçe ellerinde. O, bir limandır, fırtınalardan çıkmış gönlünün sığındığı, sakin ve asude…
  Kapıları kapatmak ister o zamanlarda dış dünyaya ve sığınmak bu sıcacık, sevgi dolu yüreğe…
  Hani ruh ikizi derler ya, öyle işte...
  Nedir sevmek öyleyse?
  O, bir tek olanı aramaktır binler içerisinde…

  Seçebilmektir, sevmek en seçkin olanı, yüreğine.. Kâinatın esrarlı perdelerini birer birer indirebilmektir birlikte. Sorgulamaktır cesurca soru işaretleri bırakanları beyninde. Şifreleri çözmektir belki de, çözebildiğince…
  Sevmek, sevdiğini hatalarıyla, yanlışlarıyla birlikte kabul edebilmektir, ama öylece bırakmak değil. Kendini düzeltebilmektir O’nu düzeltmeğe çalışırken bile. “Seni bu yolun sonuna kadar seveceğim” demek değil, diyebilmek sonsuzluğun sonuna kadar seninleyim ve sevginle. Ve sonsuzluğu en güzel yaşayabileceği şekilde çaba göstermektir birlikte.
  “Ben, seni böyle seviyorum, hangi boşluğu dolduruyorsan da hayatımda.. Belki annemsin, babamsın. Belki evladım belki dostum, arkadaşım. Belki de sevgilimsin.”
  “Ben, seni böyle seviyorum. Bir kez tanıdımsa seni ve sevdiyse yüreğim, seçtiyse..Biliyorum ki; sen benimle ebediyetten beri varsın ve sonsuza kadar varolacaksın.”
  “Sonsuz bir hayatı paylaşmaksa gayem, elbet elimden geldiğince seni de düzeltmek isterim doğru bildiğimce ve kendimi düzeltmeliyim önce.
  Sevmek, ömürlük değildir. Ömür dediğin nedir ki; sonsuz olanın yanında..
  Sevmek, bu dünya ölçüleriyle tartabileceğim bir kavram değil, nasıl anlatayım ne kadar çok sevdiğimi.”
  Sevmek dua etmektir belki de; hiç kimse duymadan, bilmeden sessizce…
  “Yarabbi! Çarelerin tükendiği yerdeyiz, çareler lutfet yüce lutfundan, imkânların yetmediği yerdeyiz, imkânlarımızı genişlet vüs’atinle..
  Aklımıza gelmeyen yerden rızıklandır bizi Rezzak isminle. Bize ve tüm sevdiklerimize… Amin!”
  Sevmek, her an birlikte olmaktır uzaklardayken bile. Bir tren garında gözyaşları sel olur akar eller sallanırken, hüzünle. Ama asıl ayrılık değildir bu görünen. Bedenler ayrı olsa da yürekler hep çarpar o sevgi ile.
  “Sen benim diğer yarımsın”, diyebilmek. Birlikte olunan her saniyenin keyfe dönüşmesi. Aynı şeyleri düşünmek ve aynı sözlerin dökülmesi dudaklardan. Beraber olabilmenin verdiği huzur ile feda edebilmek özel zevkleri. Oturup maç izlemek birlikte, hiç sevmese de, sevdiği seviyor diye. Bir mezar ziyaretinden alınan manevî hazzı paylaşmak. O’nun haberi yokken sevdiklerinin mezarı başında ağlamak.
  Masum bakışlarla sevdasını anlatmak..Ve anlamak gözlerinden anlatamadıklarını…
  İstanbul’un altını üstüne getirmektir el ele sevmek..İskelede balık ekmek yerken gülümsemektir. Piyer Loti’de çay içerken Haliç’i seyretmek. Ve gözlerinin rengine benzetmektir yüreğindeki okyanusları..
  Üsküdar Eminönü Vapur’unda giderken yarılan dalgaların bembeyaz köpüklerini beraberce yaşlandığını düşlediği sevgilinin enselerine inen saçlarına benzetmek..
  Sevmek, her şeyi göze almaktır ve yüreğinden emin olmaktır. Karşılıksız da olsa.. O’ndan gelen her cefaya razı olmaktır tereddütsüz. Huzur bulmaktır gözlerinde. Teselliye muhtaç yüreğinde çare aramaktır sözlerinde..
  Öyle ihlasla istemektir ki, O’nu mutlu etmeyi, tren seferleri ertelenmeli. her şeyin görünen yüzüne değil, sadece Allah’ın yüce kudretine içten inanarak elinden geleni yapmaktır. Ve dua etmektir, yüreğinin bütün saflığı, içtenliği ile içindeki en yüce duygularla, O en yüksek makama engellerin dize gelmesi için..
  Diller değildir konuşan beraberken, yüreklerdir, ahenkli nağmeler fısıldaşır dururlar aynı tellerde..
  İşte o bir olandır, özeldir hayatında. Tektir ve en kıymetlidir kendi tarafında. Bu eğer bir dostsa O’nun yeri bambaşkadır. Sevgisi başka. “Arkadaş seçilmiş kardeştir”, sözüne binâen, bazen kardeşten ileri bir sevgi oluşabilir karşılıklı iki tarafta.
  Annedir, babadır, zaten fıtraten doldurulmazdır yeri. Yaradan özel yaratmıştır. Kardeştir, kaç tane olursa olsun her biri özel yaradılışta ve özel kimliktedir. Evlattır anneyseniz, sizin için bu ayrı bir duygu mutlaka.
  Bir de sevgili vardır. O tek yârdır. Eşiniz, arkadaşınız, dostunuz, aşkla bağlı olduğunuz varlık olmalıdır. Sevgisini daima gönlünüze nakşetmiş olan ve özlediğiniz insan. Dünyayı ve ahireti beraberce cennete çevirebileceğiniz. Eğer gerçek sevgiyi anlayabilmişseniz, bu sevgi için emek vermişseniz, karşılıklı fedakârlıklara katlanabilmiş ve her şart altında inanmışsanız yürekten..
  “Biz seninle hayata meydan okuruz”, diyebilmek değil midir, sevdanın bir adı da…

  O zaman sevmeli insan yürekten. Dost arıyorsa önce dost olabilmeli ve çıkar hesaplarını bir kenara bırakabilmeli. Sevgili istiyorsa kendisi sevgili olabilmeli önce. Kıymetini bilmeli sevdaların, basit kavgalarla ve ucuz dünyalık düşüncelerle tüketmemeli..


   
 2. miss angel

  miss angel Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.105
  Beğenilen Mesajlar:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  paylşm içn saol cnm
   
 3. juju

  juju Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  4.692
  Beğenilen Mesajlar:
  213
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  canım ne güzel anlatmışın tşkler
   
Sevgiye dair notlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sevgiye dair sözler

  sevgiye dair sözler

  sevgiye dair sözler sevgiliye dair sözler ölüme sevgiye sozler sevgiliye güzel (u)--[Vay Benim Deli Gönlum Yarali Ku$a Döndu Güvendigm Daglara Kar Yagdi Birer Birer]--(u) Dilini kana bulama sus da oldur beni ne olur! Gönlünün daracigina asta öldür beni NE OLUR! Keske daglara gelincik olsaydimda, oksamasini bilen avuclarinin icinde solsaydim. Sevdigim degil canimsin, uzak degil yakinimsin....
 2. aşka ve sevgiye dair nickler

  aşka ve sevgiye dair nickler

  sevgisiz nickler sevgi nickleri sevgiye dair nickler aşka dair sevgiye » Güler yüzle söylenen bir yalanı bir anda yuttuğumuz halde acı gerçeği ancak damla damla yutarız. » Sevmek saçak altına sığınan göçmen kuşun kar tanecikleri arasında uçuşan beyaz tüyünü görebilmektir » Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım daha çok riske girip...
 3. birbirinden güzel sevgiye dair nickler

  birbirinden güzel sevgiye dair nickler

  capcanlı nickler tek satırlık sözler tek satırlık aşk sözleri ♥ Gül Bahçesinde Geçsede Ömrüm, Inan Senin Üstüne Gül Koklamam Gülüm, Seni Koklamak Olsada Ölüm, Inan Ugrunda Ölmeye Deger Be Gülüm. ♥ Bugün yeni bir meyhane kesfettim mezarligin karsisinda. Bir gün beni arar da bulamazsan ya meyhanedeyim ya da tam karsisinda. ♥ Bir gül olmak isterdim! Neden mi? Beni koparip kokladiginda...
 4. Aşka ve sevgiye dair avatarlar

  Aşka ve sevgiye dair avatarlar

  Aşk heryerde aşk gönüllerde kimi acı kimi tatlı aşkın türlü türlü hali...
 5. Hayata Dair Kucuk Notlar!

  Hayata Dair Kucuk Notlar!

  hayat, kucuk, not, ozgurluk, renk konularini okumaktasiniz Sevgili Melekler, Hayatimizi belirleyen sey, yasadigimiz olaylar degil; o olaylara yaptigimiz yorumlardir. Herkesin baktigi ayni dünyadir aslinda ama gördükleri gözlüklerinin rengine ve temizligine göre degisir. Bu dünya sinav yeridir. Sinavdaki kisinin mutlulugu, sorulari cevaplama basarisina ve bu sayede duydugu iç huzuruna...

Sayfayı Paylaş