Sevmediğim yönlerimi nasıl değiştiririm

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sevmediğim yönlerimi nasıl değiştiririm
Genel olarak herşeye olumsuz bakan, mutsuz olan biri misiniz? Bu durumundan memnun olmayan ancak yapısı gereği bunu değiştiremeyenler için çözüm olabilecek önerilerimiz var. Hayatına daha mutlu ve yeni bir şekilde devam etmek isteyenler önerilere göz atın..


Değişimlere ve yaşama pozitif bakın. Bu sizin yaşamınızı değiştirmeniz için bir sinyal olabilir. Sürekli olarak değişimlerin olumlu yönlerini vurgulayarak, beyninizi daha pozitif düşünmeye programlamalısınız.

Olumsuz şeylerle karşılaştığınızda bu engelin geçici olduğunu ve size daha iyi şeyler katacağınızı düşünün.

Olaylara karşı güçlü, becerikli ve dirençli olduğunuzu kendinize sık sık hatırlatın. Direncinizi artırmak için öncesinde yaşadığınız olumsuzlukları gözden geçirin ve gerekirse listeleyin. Engellerden korkmamanız gerektiğini göreceksiniz. Korku, suçluluk, sabırsızlık gibi negatif duygular doğru şekilde odaklanmanızı engeller.

Hayatınızda yaşadığınız değişikliklere karşı daha güçlü biri olmak için korkularınızı nasıl yendiğinizi, deneyimlerinizden ne öğrendiğinizi gözden geçirin.

Hayatınızda olumlu cümleler kurmaya, mutluluk verecek kelimeleri sık sık tekrarlamaya özen gösterin.

Size destek olan, her an yardımcı olabilecek insanlarla iç içe olun. Bu kişilerin size verdikleri olumlu önerileri dinleyin ve uygunsa değerlendirin.

Harekete geçmeden önce durumu değerlendirin, konunun olumlu ve olumsuz yönlerini gözden geçirin, planlayın ve ne olursa olsun kendinizle ilgilenin.
 
mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Cevap: Sevmediğim yönlerimi nasıl değiştiririm

paylaşım için saol adminim
pozitif olmayı ve düşünmeyi biliyoruz da bunları kendimize bir türlü anlatamıyoruz :D
 
MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Cevap: Sevmediğim yönlerimi nasıl değiştiririm

teşşekürler adminim
 
Üst