Etiketler:
 1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Sevmek İyi Gelecek Sevmek İyi Bir Gelecek

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  Sevmek neydi ?..Sadece sevgiliyi görmek, onun yanında olmak mıydı ?..Ya da “seviyorum” yahut “seviliyorum” un rahatlığıyla arayıp sormamak mı ?..Yoksa sadece “seni seviyorum” mu ?..Asla!! Sevmek vermekti..İstemeden vermekti sevmek..Karşılık bulmadan değil, “karşılık beklemeden” kalbini teslim etmekti..Kalbine gelecek zararları umursamadan teslim etmekti yüreğini..
  Sevmek sadece “seviyorum” demek değil idi..Seviyorum deyip kenara çekilmek hiç değildi!!Karşılık bulma hırsına kapılmayan umutlara yüklenen bir bekleyişti bazen sevmek..Çok büyük umutlara bel bağlamak ta değildi..Yara bandı satan bir çocuğun umut dolu ışıltılı gözlerini görmek yeterdi sevgiyi anlamaya..
  Sevmek düşünmekti..Ne yapıyor diye düşünmek..Nerede, nasıl diye düşünmek..Seni düşünüyor olma umudunu düşünmek..Düşünmek..Hem de öyle kalabalıklarda ya da sadece mutlu iken değil ; gözünü tavandan ayırmadan düşünmek..Ve bu şekilde uykuya dalıp gece rüyada görmekti sevmek..
  Sevmek inanmaktı..Sevdiğine inanmak –hem senin! hem onun!-..İkilemlerin ortadan kalkmasıydı sevmek..Ve “tek gönül” olunsun diye yüreğin ikiye bölünmesiydi..
  Sevmek “sonu olmayan bir varoluştu”..Sonlanmayan, sonlanamayan bir varoluş..Terk etmek, vazgeçmek gibi sözcükleri içermiyordu çünkü sevmenin lûgat’ı..terkedilmiş gibi görünen sevgililer, vazgeçmiş gibi görünen yürekler vardı sadece..
  Sevmek gözyaşıydı..Ağlamaktı sebepli sebepsiz..Sevginin kendine ağlamasıydı sevmek..
  Sevmek, bir kar tanesinde, güneşin parıltısında yahut sigara dumanındaydı bazen..Yağmur damlasının toprağa, toprağın ağaçlara hayat vermesiydi sevmek..
  Sevmek yağmurda ıslanmaktı..Sonunu düşünmeden, bütün işini gücünü bırakıp dalıvermekti damlaların arasına..Yanaklarından süzülenlerin “bu seferlik yağmur damlası” olduğunu bilmekti..

  Sevmek, sevgiliyle gezdiğiniz sokağa gitmeye korkmak, gittiğinde gözyaşlarını tutamamaktı.. Sevmek, yürekten seveni bulduğunda sıkıca sarılmak ve onu bir daha bırakmamaktı..Sevmek “sır” idi, anlaşılmayandı sevmek..”Ne yapıyorum ben ?” sorusuna cevap verememek, güç bela cevap verdiğinde, verilen cevaptı sevmek..
  Sevmek, “tüm bunlarla beraber” sevgiliyi görmek, onun yanında olmaktı..”Seviyorum” du sevmek..Sevmek “ben de” ydi..”Ben de seviyorum” du sevmek..
  Sevmek gidiyorum değildi..”Geliyorum” du sevmek..”Kalıyorum” du..
  İşte yağmur başladı..Yazının son noktası için iyi bir sebep..
  “Bu seferlik!! ”, yanaklarımdan “ saf suyun “ süzülmesi sanırım iyi gelecek...   
Sevmek İyi Gelecek Sevmek İyi Bir Gelecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. size sıkıntılıysanız İyi Gelecek Bir Yazı

  size sıkıntılıysanız İyi Gelecek Bir Yazı

  1. Dünyada en az 2 kişi sizi uğrunuzda ölecek kadar seviyordur... 2. Dünyada en az 15 kişi uğrunuzda ölmese de sizi seviyordur... 3. Biri sizin gibi olamadığı için size çok imreniyordur... 4. Sizin bir gülümsemeniz, size bakan birçok yüzü aydınlatıyor... 5. Her gece birisi mutlaka uykuya dalmadan önce aklından sizi geçiriyordur... 6. Birisi için dünyalara bedelsinizdir... 7. Siz olmadan...
 2. Fahr-i âlem’i* (sas) sevmek ne kazandırır?

  Fahr-i âlem’i* (sas) sevmek ne kazandırır?

  insanları sevmek bize ne kazandırır (*) Âlemin övünç kaynağı Peygamber Efendimiz’e (sas) duyulan sevgi, canlı veya cansız bütün varlıkları etkileyen bir güce sahiptir. O’nu sevmek bize pekçok şey kazandırır. Bunlardan bazıları şunlardır: 1- Peygamber sevgisinin kazandırdığı en önemli husus; sevilenle kurulan bağ ve nispettir. Sevgi, varlıklar arasındaki en sırlı bağdır. Her varlığı...
 3. Sagliginiza iyi gelecek yiyecekler

  Sagliginiza iyi gelecek yiyecekler

  omega 3 bulunan yiyecekler omega 3 iceren yiyecekler Depresyonla mücadele etmek için mutlaka ilaç kullanmanız ya da psikolojik destek almanız gerekmiyor. Hamsi, palamut ve mercimek gibi Omega-3 içeren gıdalar, depresyon tedavisinde önemli bir rol oynuyor.. Beslenmek yaşamamız için gerekli olduğu kadar, yaşam kalitemizi artırmak için de gereklidir. Her konuda mucizevi etkiler yaratan...
 4. Kötü gününüzde "iyi" gelecek bir yazı!

  Kötü gününüzde "iyi" gelecek bir yazı!

  Hayatın içinde çok şeyi es geçiyoruz. Aslında bizi mutlu edecek o kadar şey var ki, kalabalıkların arasında bunu ne farkedebiliyor ne de önemsiyoruz? Eğer bu yazıyı okumaya karar verdiyseniz, siz de bugünlerden birini yaşıyor olmalısınız. O halde bizler bu yazı ile, "mutlaka ama mutlaka!" gerçek olan ama farketmediğiniz birçok şeyi gözlerinizin önüne sereceğiz. Yazıyı okuduktan sonra...
 5. tatil iyi gelecek

  tatil iyi gelecek

  ünlü şarkıcı Sibel Can sahnelere geri dönüyor..... albüm hazırlıkları içinde olan sanatçı ha boşandı ha boşanacak derken tatile çıkıyormuş...... ALBÜMDEN ÖNCE AİLECE TATİLDELER! SİBEL CAN, ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÇIKARACAĞI YENİ ALBÜMÜ ÖNCESİ ENERJİSİNİ DEPOLAYACAK. Eşi Sulhi Aksüt ile boşanacağı konuşulan Can, bu dedikoduları yalanlamak istercesine eşi ve çocukları ile Avrupa seyahatine...

Sayfayı Paylaş