Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  seyrek saçlar

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  seyrek saçları gürleştirmek seyrek saclar saç gürleştirmek için maske çocuklarda saç saçları için yapmanız gerekenler Hergün on tel saçın dökülmesi olağan*dır, kaygılanmanın gereği yoktur. Ama eğer tarağınızdan hergün bir avuç saç çı kartıyor, başınızdaki saçların seyrekleşti ğini görüyorsanız, gecikmeden gereken tedbirleri almak için, dökülmenin ne*denlerini saptamak amacıyla bir derma*toloji incelemesi yaptırmanız gerekir. Saçın olağan dışı olarak dökülmesinin nedenleri pek çoktur. Bu dökülme erkek lerde daha çok görülür; kadınların saç*sız kalması çok az görülen bir olaydır. Saçsızlığın nedenleri oldukça çoktur. Bunlar arasında fiziksel yorgunluk, yetersiz veya beslenme kurallarına aykırı bir beslenme (çay veya kahve gibi uyarı*cılar, soslar, kızartmalar, şekerlemeler saçlar için zararlı olabilir), bulaşıcı has*talıklar, heyecandan doğan şoklar, yağlı kepekle beraber oluşan yağ salgılaması*nı sayabiliriz. Bunun gibi kalıtım, hormon eksiklikleri, kan dolaşımını en*gelleyen bütün nedenler (çok gergin saç lar, bazı saç biçimleri, aşırı peruka kul*lanma) saçların rengini sık sık açmak ve kötü bir yöntemle uygulanan zayıflama tedavileri de saç dökülmesine yol açan nedenlerdir.
  Bu arada, gebelik sırasında saçların da*ha fazla dökülmesinin olağan bir olay ol duğunu da belirtelim; geçici olan bu dö külme doğumla beraber sona erer. ilâç kullanma (yatıştırıcı ilâç, fazla aspi*rin), ruhsal bazı durumlar gibi, saç sağlı ğını doğrudan veya dolaylı olarak etkile yebilecek hastalık nedenlerini saptamak için uzman ciddi bir araştırmaya girişir. Tedavi olarak protein, kalsiyum ve baş*ta B ve D vitaminleri olmak üzere vita*min bakımından zengin bir beslenme re jimi (süt, peynir, balık, yumurta sarısı, bira mayası, soya fasulyesi unu, taze meyve) uygulanır. Ayrıca saçlar, zeytin*yağıyla yıkanır, ayrıca plasenta, doku özü ve aminli asit kökenli güçlendirici maddeler sürülür.
  Kalitesiz maddeler, çok»fazla temizle*me etkisi olan şampuanlar, çok alkollü losyonlar kullanmak, briyantin, kolonya veya suyla saçlara biçim vermek gibi ha talardan elden geldiği kadar kaçınmak gerekir.
  Saçlarının döküldüğünün farkına varan kadınlar, saçlarını güçlendirmek için kesmek gerekip gerekmediğini sorarlar. Sadece saç kökü saçı uzattığından, saç kesmenin saç durumu üzerinde hiçbir et kişi olamaz; bununla beraber saç kesme nin yararlı yönü, tedavi etmek için sürü*len maddelerin içeriye işlemesini kolay-laştırmasıdır.
  Saçların bozuk veya çatallı olan uçları mutlaka kesilmelidir. Saçların sağlıklı ol ması için tarak, fırça, firkete, kurdele gibi tuvalet gereçlerinin çok temiz olma larına dikkat etmek gerekir.


   
 2. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38
  Cevap: seyrek saçlar
  emeğine sağlık adminim...
   
seyrek saçlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. zayif ve seyrek saclara zeytinyagli maskesi

  zayif ve seyrek saclara zeytinyagli maskesi

  seyrek saçlara çözüm saç gürleştirici maske saç gürleştirmek için maske zayıf saçlar için bakım saçları gürleştirmek zAYIF VE SEYREK SAÇLARA ZEYTİNYAĞI MASKESİ • 200 GR. SAF ZEYTİNYAĞI • 10 ADET CEVİZ VEYA FINDIK İÇİ • 1 TATLI KAŞIĞI TOZ KURU MAYA Makenin yapılışı : 200 gram saf zeytinyağına 10’ar adet ceviz ve fındık içi atın. Bunu benmari usulü 15 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra bir...
 2. seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gerekenler

  seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gerekenler

  saç gürleştirme saçları gürleştirmek için saçı gürleştirmek için saç gürleştirme yöntemleri saçları ne yapmalı İhlamur yirmi dakika süreyie suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya, bir tutam kına tozu ilâve edilerek, şampuan kıvamı*na gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu şampuanla saçlar sık sık yıkanarak taranır. Kişniş ve hatmi kökleri demlenmiş çay suyunda yarım saat süreyle...
 3. Seyrek Kaşlara Çözümler

  Seyrek Kaşlara Çözümler

  Seyrek Kaşlara Çözümler arıyorum lütfen kaşlarım için bana önerileriniz varsa yani kaş gürleştiren önerileriniz varsa yazın.
 4. Kaşlarnızı Seyrek mi İşte Kaşları Seyreklere Öneriler.....

  Kaşlarnızı Seyrek mi İşte Kaşları Seyreklere Öneriler.....

  Seyrek Kaşlar İçin Öneriler Kaşlarınızı Gür Yapmak İçin Öneriler Kaşlarınız seyrek ve bundan hoşnut değilmisiniz..İşte kaşlarınızı gürleştirmenin bazı yolları...Güzel ve bakımlı kaşlar için bize kulak verin... Kaşları seyrek olanlara öneriler Kaşlarınızın ince ve seyrek olmasından şikayetçiyseniz önerilerimize kulak verin! Kaşlarımız, yüzümüzün çehresini belirginleştiren çok önemli...
 5. Suna Dumankaya Seyrek Saçlar İçin Kür

  Suna Dumankaya Seyrek Saçlar İçin Kür

  bu konu seyrek saçları gürleştiren bitkisel kür tarifine yer vermektedir. Sağlık alanın da birçok hastalığa çare olan alternatif tıp, cilt ve saç sağlığına kadar daha birçok faydalar sağlamaya devam ediyor. Mevsimsel etkenler, stres ve genetik faktörlerin yanısıra kullanılan kozmetik ürünler, çok sık saç boyama zamanla saçları seyrekleştirerek dökülmelere yol açar. Seyrek saçları...

Sayfayı Paylaş