Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gerekenler

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  saç gürleştirme saçları gürleştirmek için saçı gürleştirmek için saç gürleştirme yöntemleri saçları ne yapmalı İhlamur yirmi dakika süreyie suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya, bir tutam kına tozu ilâve edilerek, şampuan kıvamı*na gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu şampuanla saçlar sık sık yıkanarak taranır.

  Kişniş ve hatmi kökleri demlenmiş çay suyunda yarım saat süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen karışım bir kavanoza dol*durularak bir gün dinlendirilerek tekrar süzülür. Hazırlanan bu karışımla saçlar sık sık yıkanır.
  Erguvan ağacının yakılmasından elde edilen külleri elendik*ten sonra turp suyu ile birlikte yirmi dakika süreyle kaynatılır. Sü*zülerek elde edilen karışımla saçlar sık sık yıkanarak taranır.


   
 2. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  Saçlarınızın 3 ay içinde omuzunuzdan belinize kadar uzaması...
  Saç gürleştirmek için verdiğiniz tarif gerçekten çok işe yaradı.Bir de ben bi tarif vereceğim.Bu tarif saçınızı mütiş şekilde uzatacak.

  1. TARİF

  1 yemek kaşığı çörek otunu 1 yumurta sarısı ile karıştırıp saçınıza sürünüz.15 Dakika bekletin ve saçınızı ılık su ile yıkayın.Bunu haftada 1 kez tekrarlayın.

  2.YÖNTEM

  Sinemaki(aktarlarda bulunur.) Badem yağı (eczanede bulunur.) Bemiks ampül B vitamini (eczanede bulunur.3,5 olacak)

  1 Tutam sinemakiyi 1 çay bardağı su da kaynatıyoruz.Süzdükten sonra ılık olacak ve 1 yemek kaşığı badem yağı ile 1 bemiks ampülü karıştırın.sadece saç diplerine uygulayın.Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.Bunu haftada 1 kez tekrarlayın.
   
 3. beklenenbebis

  beklenenbebis Forum Okuru

 4. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  daha detaylı açıklarmısınız.mesela nekadar suya kaışım yapıcaz
   
 5. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Arkadaşlar, Erkekler saç dökülmesi sorunuyla daha çok karşılaşıyorlar. Zor tedavi şartları, çözümsüz vakalar derken depresyonda ardından gelebiliyor. Çünkü, kadınların saçları dökülen erkekleri daha az beğendiklerini düşünüyorum. Allahtan, bilim insanı şaşırtmaya ve dertlere deva olmaya devam ediyor. Çok kısa biz zamanda daha gür saçlara kavuşmak artık o kadar zor değil.
  Saç ekimi, şampuanlar, serum tedavisinden sonra bu kez dudak uçuklatacak cinsten bir çözüm konuşuluyor;
  “Fixplant saç fiberleri”.
  Fixplant lazer teknolojisiyle mikronize boyutlara indirilmiş saç gürleştirici , yani saç fiberleri; kellik gelişen bölgeye serpildiğinde saçtan ayırt edilemeyen, son derece doğal bir görünüm oluşturuyor.
  Fixplant, Saç fiberleri, keratinden oluştukları için saçı da besliyorlar. Statik elektrik ile saçlarla bir bütün oluşturuyorlar. Tüm saç renklerine de uyum sağlıyorlar. Rüzgar, yağmur gibi gibi etkenlerden de özel sabitleyici ile korunabiliyorlar. Sanırım bu çözüm diğer formüllere göre çok daha basit ve ekonomik, Ben kullanıyor ve herkese tavsiye ediyorum.
   
seyrek saçları gürleştirmek için yapmanız gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Saçları Kuvvetlendirmek yapmanız gerekenler

  Saçları Kuvvetlendirmek yapmanız gerekenler

  saç kuvvetlendirici saç kuvvetlendirme saçı kuvvetlendirmek saçları kuvvetlendirmek için kuvvetlendirici bitkiler Hamame otunun kök ve yapraklan, demlenmiş çay suyun*da yarım saat süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvıya, şam*puan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve edilerek pa*muk yağı ile çırpılır. Hazırlanan şampuanla saçlar günaşırı yıkanır. Dalından toplanan karadullar,...
 2. Saç boyanızın rengini korumak için yapmanız gerekenler

  Saç boyanızın rengini korumak için yapmanız gerekenler

  saç boyasının akmaması için saç boyası akmaması için kızıl boyanın kızıl saçın boyasının ne yapmalı Bilindiği gibi KIzıl saç rengi ve daha bir çok renk her yıkamada rengini atar.Buda bir çok kadının canını sıkar çünkü sık sık boyamak saçı zedeliyor ve malum yaz günlerine geçiş yaptığımız şu günlerde ve önümüzdeki günlerde gerek deniz,gerekse her gün duş saç rengimizin daha kolay akmasını...
 3. Saçlarınızın sağlıklı olması için yapmanız gerekenler...

  Saçlarınızın sağlıklı olması için yapmanız gerekenler...

  Güzel ve sağlık fışkıran saçlara sahip olmak için hep belli aralıklarla kestirmemiz gerektiğini duyarız. Fakat bu bir efsane. Saçlarınızı sağlıklı uzatabilmek için kestirmenize gerek yok. Uçları kırılmadıysa, yıpranmadıysa ya da boyadan dolayı zarar görmediyse, saçlarınızı kestirmenize gerek yok. Bunun yerine alınması gereken önlemler var. Kadınlar için en önemli güzellik etkeni saçlarımız...
 4. Suna Dumankaya Seyrek Saçlar İçin Kür

  Suna Dumankaya Seyrek Saçlar İçin Kür

  bu konu seyrek saçları gürleştiren bitkisel kür tarifine yer vermektedir. Sağlık alanın da birçok hastalığa çare olan alternatif tıp, cilt ve saç sağlığına kadar daha birçok faydalar sağlamaya devam ediyor. Mevsimsel etkenler, stres ve genetik faktörlerin yanısıra kullanılan kozmetik ürünler, çok sık saç boyama zamanla saçları seyrekleştirerek dökülmelere yol açar. Seyrek saçları...
 5. Saçlarınızın Kolay Şekil Alması İçin Yapmanız Gerekenler

  Saçlarınızın Kolay Şekil Alması İçin Yapmanız Gerekenler

  Bu sayfa; Saçlarınızın Kolay Şekil Alması İçin Yapmanız Gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, saçlarımız iyi göründüğünde kendimizi daha güzel hissederiz. Güvenimiz yerine gelir. Ancak saçlarımız iyi bir halde değilse ve o halde görünmek istemediğimiz birine de yakalanırsak yerin dibine girmek isteriz. Yani tüm kadınlar saçları her zaman hoş görünsün isterler. Bunun...

Sayfayı Paylaş