Şeytanin ArkadaŞliĞi (namaz)

Gül Hanım

Yeni Üye
Üye
Şeytanin ArkadaŞliĞi (namaz)
Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuşŞeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar
Şeytan
---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederimBenim de yolum senin gittiğin yeredirder
Adam çok sevinir
---Tabi der hemen kabul ederİnsan kılığındaki Şeytanın arkadaşlığıyla giderken öğlen olurİkindi olur Akşam olur sonunda gece olurŞeytan ben senle arkadailık etmek istemiyorum der
Adam
---Ne oldu bir kusurum mu oldu ki ben sana ne yaptımda arkadaşlık etmezsin bana der
Şeytan cevap verir
---daha ne olacak ki ben sabahtan beri takip ediyorum sen hiçbir vakitte namaz kılmadınOysaki ben insan kılığında şeytanım seni kandırmak için senle arkadaşlık ediyordumBaktım ki kandırmama gerek yokBen ALLAHa bir kere secde etmedim isyan ettim ALLAH beni sonsuza dek lanetledi Sen ise beş vaktin hiç birinde ALLAHa secde etmedin yani günde beş kere ALLAHa secde etmeyerek karşı geliyosunBen senin yanında birkez daha lanetlenirim diye ALLAHtan korkarım seninle arkadaşlık etmekten vazgeçiyorumSenin durumun benden de kötü

Görüyorsunuz ki namaz kılmayanla şeytan bile arkadaşlık etmiyoOndan kaçıyoŞeytan imanlı insanlarla çok uğraşır onları ölünceye kadar kandırmaya çalışırİmansız kimselerle uğraşmaya çalışmaz zaten acıncak durumdalar diye düşünür

Geri