şeytanın en tatlı sözleri...

fırtına

Yeni Üye
Üye
şeytanın en tatlı sözleri...
melek şeytan sözleri şeytan melek sözleri ile ilgili sözler şeytanla ilgili sözler ve
ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
1 - BİR DEFAYLA BİR ŞEY OLMAZ
2 - DAHA GENCİZ.
3 - ALLAH (C.C) KALP TEMİZLİĞİNE BAKAR.
4 - ALLAH (C.C.) İLE KUL ARASINA GİRİLMEZ.
5 - EMEKLİ OLDUKTAN SONRA.
6 - ZAMAN SİZE DEĞİL SİZ ZAMANA UYUN.
7 - BİR ŞEY OLMAZ Allah(C.C) AFFEDER.
8 - BU KADAR GÜNAHTAN SONRA BİRAZ ZOR AFFEDİLİRSİN.
9 - FAZLA DÜŞÜNME KAFAYI YERSİN.
10 - CEHENDEMDE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNNETE GİRMEYECEKMİYİZ. (Sanki kibrit çöpünün ateşine dayana biliyormuş gibi)
11 - BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN BÖYLE GÖRDÜK.
12 - AMAN HA DİKKAT BEYNİNİZİ YIKAMASINLAR.
ŞEYTAN VE DOSTLARI
Bir gün Şeytan, dünya çapında konvansiyonel bir toplantı için tüm dostlarını çağırmış.
Açılış konuşmasında demiş ki:
Müslümanların Camilere gitmesini engelleyemiyoruz. Kur'an okumalarını ve gerçekleri öğrenmelerini de engelleyemiyoruz. Allah ve elçisi ile sağlam ilişkiler kurmalarını da engelleyemiyoruz.
Allah ile bir kere bağlantı kurduklarında üzerlerindeki gücümüz kırılıyor. Dostları demiş ki: Gerçekten zor bir durum, peki ne yapalım? Şeytan demiş ki: Bırakın Camilere gitsinler. Fakat zamanlarını çalın, böylece Allah ve elçisi ile bağlantı kuramasınlar..
Sizden isteğim budur. Şeytan devam etmiş: Dikkatlerini dağıtın, böylece gün boyunca Allah ile hayati öneme sahip bağlantıyı kuramasınlar. Dostları şaşırmış: Bunu nasıl başaracağız?
Şeytan:
Hayatın önemsiz ayrıntılarıyla zihinlerini sürekli meşgul et! Müslümanların kulaklarına şunu fısılda: Harca, harca, harca.. Borç al, borç al, borç al..'

Kadınlarını işe girip uzun saatler boyunca çalışmaları için ikna et ! Erkeklerin haftada 6-7 gün, günde 10-12 saat çalışmalarını ve böylece hayatlarında boşluk kalmaması için planlar yap! Çocukları ile zaman geçirmelerini engelle!
Evleri ferahladıkları bir yer olmaktan çıkacaktır! Zihinlerini o kadar meşgul et ki kendi iç seslerini (oto kritik, nefis muhasebesi) dinleyemesinler! Böylece kafaları karışacak, Allah ve elçisi ile zihinsel beraberlikleri kopacaktır. Bravooo, mükemmel fikir, diye alkışlamış dostları. Durun, daha bitmedi, diye devam etmiş Şeytan:
Kahvehanelerde, doktor muayenehanelerinde, kafe'lerde masaları gazete ve dergilerle doldur! Zihinlerini 24 saat haber bombardımanına tut! Araba kullanma esnasında tefekkür etmelerini, İnternete girenlerinin mailboxlarını, junk maillerle, sipariş katalogları ile, bahislerle, çekilişlerle, promosyon ürünleri ile ve boş umutlarla doldur! Gazete ve TV'leri ince yapılı güzel modellerle doldur ki kocaları dış güzelliğin önemli olduğuna inansınlar ve hanımlarından hoşlanmasınlar! Kadınların, akşamları kocalarıyla ilgilenemeyecek kadar çok yorulmasını sağla! Eğer kadınlar, erkeklerin ihtiyacı olan sevgiyi veremezlerse, erkekler bu sevgiyi başka yerlerde arayacaklardır!
Çocuklarına namazın önemini anlatmalarını engellemek için hikaye kitaplarını tavsiye et!
Doğaya çıkıp Allahın yaratma sıfatını görmelerini engellemek için onları çok meşgul et, eğlence parklarına, fuarlara, spor karşılaşmalarına, oyunlara, konserlere, sinemalara vs götür! Oralarda kavga çıkarıp birbirlerini vurmaları sağla! Bizim işimiz fitne çıkarmaktır, bunu unutma! İslami dostluklar ve sohbetler yerine, taraftar-parti dostluklarını ve dedikoduları teşvik et! İşte plan bu! Futbol, hayatlarının odağı olsun. Futbolcuların isimlerini çocuklarına ezberletmeyi marifet saysınlar! Ancak İslamın şartlarını merak bile etmesinler! Kurnazca plan için dostları şeytanı çılgınca alkışlamışlar ve ülkelere dağılırken Müslümanları daha fazla meşgul edeceklerine, telaş içinde oraya buraya koşuşturacaklarına, Allah'a, Elçisine ve ailelerine daha az zaman ayırtacaklarına söz vermişler. Sence bu plan başarılı mı?
 

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
arkadaş ortamında olur mesela bunlar bir kerelikten birşey olmaz iç iç falan :) arkadaşım değil şeytan söyletiyorr yahuuuuu :D
 

bettt

Yeni Üye
Üye
bir kerelikten nolcak yaa bi daha yapmazsın fln fln uzar gider :D
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
şeytan

bir kerelikten nolcak yaa bi daha yapmazsın fln fln uzar gider :D[/QUOT

bazı şeyleri dini engelleyen şeyler gibi göstermeniz ne kadar yanlış okurken bin kere şaşırdım .birının kocasınn eline bakması kadar zora giden bir durum daha var mıdır ? yada sinema tiyatro gibi duyguları yumuşatan orda burda serserilikle zaman geçireceklerine böle çğretici şeylerle zaman geçirmelerinin nesi yanlış orda ALLAHIN mucizelelrini göremiyor muyuz .kimse aptal değil bir kereden bir şey olmaz lafını içimizde aslında nedemek olduğunu biliyoruz bunları kendimiz kontrol edecek kadar iradeli ve nefisli olmayız yada araçları suçlayarak sonuca gidilemez .modern hayatta da dinimizi yaşamak zor bunun farkındayım ama buna ahir zaman denmiş allah bize kolaylık vermiştir .eskiden yapılan her şey basitken şimdi zor olduğundan Allah 1 i yapana 10 yazmıştır .cemaatten korkmakta insanlar haklı orda bile bir çıkar var seni baş hekim yaparız bize katılırsan ,sen i avukat yaparız okuturuz bize gelirsen çok duyduk genelleme yapmayalım tabi ama ben cemaatinde etkili bir yöntem olduğunu düşünüorum bence herkes kendi camisi imamı olmalı günün akışında inzivaye çekilip muhasebe yapmalı
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ya yapıp edip işi şeytanın üstüne atmak ne kadar güzel.

"4 - ALLAH (C.C.) İLE KUL ARASINA GİRİLMEZ."
Allah ile kul arasına girebilecek gücü bana söyleyebilecek birisi var mı?
 
Üst