1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Sezen Aksu denizyıldızı 2008 Albümü çıktı

  Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  sezen aksu 2009 şarkı isimleri Albümün ilk şarkısı "Deniz Yıldızı". Yeğeni dünyaya geldiğinde yazmış bu şarkıyı Aksu. Ve Mithatcan’ı doğurduğu/yetiştirdiği günleri anımsamış. Devamı dizelerde zaten, fazla anlatmaya gerek yok: "Bebeğim, oğlum doğduğunda ben de çocuktum henüz / Biz beraber büyüdük aslında / Ne kadar neşeli bir kızdım / Yıkılmamıştı dünya daha başıma / Ki çok da yalnızdım / Bebeğim işte hepsi bu kadar / Deniz yıldızının hikayesidir hayat / Ne kadar kurtarırsan kár / Kaç hayat kurtarırsan kár".
  "Deniz Yıldızı"nın ardından aynı tatta iki şarkı daha geliyor. "Yol Arkadaşım" ve "Hálá Haber".
  İki şarkı arasında da sözsüz, kısa bir Onno Tunç bestesi var. Şimdiye kadar hiçbir yerde yayınlanmamış.
  Onno Tunç’un kızı Ayda Tunç bu şarkıda babasının müziğine kemanla eşlik etmiş. Bu yüzden de şarkıya On:Ay ismi verilmiş.
  Bu sözsüz Onno şarkısı, "Yol Arkadaşım"a bir yanıt gibi. Sezen Aksu o şarkıda Onno Tunç’a isyan ediyor ya, "Ben sana küsüm aslında haberin yok" diye. Sanki Onno Tunç da ona "sabırlı ol" der gibi bu kısacık bestede. ..
  BABASININ İZNİNİ ALARAK KOYDUĞU ŞARKI
  Şarkıları peşi sıra dinlemeye devam ediyorum. Bu arada Sezen Aksu uyuyor, henüz kalkmış değil.
  O yüzden çok açmıyoruz müziğin sesini, ki böylesi daha çok hoşuma gidiyor.

  "İyi şeyler de olmadı değil / Aynı deryaya doğru bu seyir" diye sürüp giden "Hálá Haber"in damar etkisinden kurtulamamışken, "Kırık Vals" geliyor. Sözlerini Yıldırım Türker yazmış bu şarkının. "Çiçek dürbünüydü ebruli sokaklar / Kederli olsa da güzeldi çocuklar" diye tatlı ve efkarlı "dün"ü anlatıyor şarkı.
  Bir önceki albümde yer alan "Eskidendi" tadında "Kırık Vals".
  Hırant Dink’e ithaf edilen "Güvercin"i de dinleyip iyice darmaduman olmuşken Sezen Aksu görünüyor merdivenlerde.
  Kırmızı yüksek topuklu terlikleri, "Sezen Aksu 88" albümünü çıkardığı zamanlardaki gibi kısacık sarı saçları ve siyah elbisesiyle yanıma oturuyor. Gelir gelmez yaptığı ilk şey de müziğin sesini sonuna kadar açmak oluyor, "Hiç bu volümde dinlenir mi ayol?" diyerek. Ve gümbür gümbür, "Roman"ı ve "İzmir’in Kızları"nı dinliyoruz beraber.
  "İzmir’in Kızları"nda genç kızlığını ve annesiyle babasının birbirlerini gördüğü ilk anı anlatmış Aksu:
  "Baba sen de ne biçim takardın kısacık eteklerime benim / Merdiven altında dizimden belime kadar kıvırıverirdim / Baba sen anasına bakıp da kızını almayacaktın / Küfürlerine anneannemin öyle gülmeyecektin / Daha görür görmez cigarasını tellendirdiğini Şehriban Hanım’ın / Su yeşili gözlerine dalmayacaktın".
  Bu şarkıyı yazdıktan sonra hemen babasını aramış Aksu, "Babacım böyle bir şarkı yazdım, izniniz olur mu?" diye.
  Babası "Elbette Sezen’cim" demiş kibarca. İzni koparmış yani Aksu.
  200 YILLIK YATAK ÖRTÜSÜ
  Bunu anlattıktan sonra şöyle bir durup "İlk kez bu kadar kişisel bir albüm yaptım" diyor Sezen.
  Gerçekten de albüm kapağında yer alan çiçekli işlemeler bile öyle. Çünkü o işlemeler anneannesinin annesinden kalan bir yatak örtüsündenmiş. 200 yıllık bu yatak örtüsünü anneannesinin annesi Selanik’te manastırdayken yapmış.
  "Manastırda başka ne yapılır ki?" diye espri yapıyor Sezen.
  Ve koca örtüyü aşağıya indirtiyor görmem için. Hakikaten görkemli bir şey olduğunu söylemem gerek.
  PEKİ ALBÜM NASIL OLMUŞ
  Albüm dinlemesi bitince, "Sabah sabah fenalık geçirmedin umarım" diye gülüyor Sezen.
  "Yok" diyorum, "Ama bir ara gözyaşımı Hisar’a doğru yüzdürmeyi düşünmedim değil".
  Evet bu albümdeki şarkıların çoğu memlekette olup biteni anımsatıyor ve doğal olarak iç acıtıyor (Mesela "Tanrının Gözyaşları" şarkısında "Bir büyük gözaltı hayatımız" deniyor, daha ne olsun?).
  Yine de albümün bütünü öyle geberik bir acı hissiyle donanmış değil.
  Ayakta tutan, daha huzurlu, daha olgun bir acısı var şarkıların (Memet şarkısında mesela: "Öyle bir karanlık kutu ki insan / Kimse hakiki bir cevap veremez sorsan").
  Arada memleketin fıkır fıkır öteki ruh hali de giriyor devreye albümde.
  "Menajer", "Roman", "Kutlama" gibi şarkılarla.
  Kısacası yeni Sezen albümü bu: Dediği gibi "daha kişisel" ve nasıl bir coğrafyada yaşadığımızın altını sık sık çizen, vicdanı rahat etmeyenlerin anlayacağı dokunuşların olduğu bilgisayar katkısız şarkılarla dopdolu.
  Sezen Aksu yeni albümü deniz yıldızı yeni şarkıları 2008
  1 Deniz yıldızı
  2 Yol arkadaşım
  3 Hala haber
  4 On:Ay
  5 Kırık Vals
  6 Güvercin
  7 Roman
  8 İzmirin kızları
  9 Kutlama
  10 Menajer   
Sezen Aksu denizyıldızı 2008 Albümü çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sezen Aksu Deniz Yıldızı Albümü Çıktı

  Sezen Aksu Deniz Yıldızı Albümü Çıktı

  Sezen Aksu 3 yıl aradan sonra "Deniz Yıldızı" isimli albümü ile müzik severlerle buluşuyor. Prodüktörlüğünü Arto Tunçboyaciyan'ın yaptığı albümde bazı şarkılarda Aksu'ya Armenian Navy Band eşlik etti. Albümün yapımcısı ise, Doğan Music Company (DMC)... Deniz Yıldızı'nın içeriğini, "duygusal ve fiziksel olarak yoğun bir dönemin içinden çıkmış yoğun şarkılar" olarak...
 2. Cengiz İmren İşte 2008 Albümü çıktı

  Cengiz İmren İşte 2008 Albümü çıktı

  cengiz imren 2008 cengiz imrenin tüm şarkıları imrenin son albümü şarkıları imren yeni albüm Cengiz İmrenin beklenen albümü nihayet çıktı. Bütün meleklerimize dinlemelerini tavsiye ediyoruz :) 1-kalbimin sahibi 2-assınlar beni 3-baş belası 4-kaderimse çekerim 5-bilemedim ki ben 6-ağlayan kuş 7-Annem'e 8-Ben adamı yolda bırakmam 9-gittiğin gün 10-inanamam 11-vur beni MELEKLERMEKANİ.COM MC
 3. Sezen Aksu 30 şarkılık albüm yaptı!

  Sezen Aksu 30 şarkılık albüm yaptı!

  Bir yıl önce çıkardığı "Deniz Yıldızı" albümü ile müzikseverleri mest eden Sezen Aksu, yakında yeni şarkılarıyla hayranlarına seslenecek. Üstelik Aksu'nun bu albümünde tam 30 eser yer alacak... Sezen Aksu, kendisinden yeni albüm bekleyen hayranları için müthiş bir sürpriz hazırladı ve 30 şarkılık bir çalışmaya imza attı. İki CD'den oluşan albümünü geçtiğimiz günlerde tamamlayan...
 4. Sezen Aksu Öptüm 2011 Albüm

  Sezen Aksu Öptüm 2011 Albüm

  sezen aksu, yeni albüm, şarkıları, resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Türk müziğinin en güçlü seslerinden biri Minik Serçe Sezen Aksu’nun yeni albümü Öptüm çıktı Sevgili melekler. Daima başarılı söz ve müziklere imza atan, ünlü sanatçının albümünde yer alan bütün parçalarda imzası bulunuyor. Altı tane parçanın hem sözünü yazan hem de müziğini yapan Aksu’nun,...
 5. Sezen Aksu Öptüm remix albümü

  Sezen Aksu Öptüm remix albümü

  sezen aksu öptüm remix albümü sezen aksu öptüm albümü şarkıları sezen aksu yeni albüm sezen aksu 2012 albümü haberleri burada arkadaşlar. Türk Pop Müziği'nin Minik Serçe lakaplı usta yorumcusu Sezen Aksu yeni yılı yeni remix albümüyle karşılayacak Melek'lerim. Sezen Aksu Öptüm Remix albümü için gün sayıyor. Bizde merak beklenen Sezen Aksu yeni albüm 2012 şarkılarını şimdiden, dinlemek için...

Sayfayı Paylaş