1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sezen Aksu - Erkek Güzeli

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Gözlerim gözlerine kitlenir Doyamam seyretmelere seni
    Özledim bir kaç saat fazla gelir
    Yağızım yiğidim erkek güzeli

Gel de eğ, eğ şu asi başını
    Kaçırma gel şu olgun yaşını
    Anladım korkunu telaşını
    Görünce çakmak çakmak yeşillerini

[Nakarat]
    Seni pamuklara sarmalar sararım
    Ne bedel isterim ne hesap sorarım
    Ne sitemle güzel kalbini yorarım
    Sakınma tatlı dillerini

Gözlerim gözlerine kitlenir
    Doyamam seyretmelere seni
    Özledim bir kaç saat fazla gelir
    Yağızım yiğidim erkek güzeli

Gel de eğ, eğ şu asi başını
    Kaçırma gel şu olgun yaşını
    Anladım korkunu telaşını
    Görünce çakmak çakmak yeşillerini

[Nakarat] x2

Ben yazdım ben bozdum
    Kaç sevdayı gezdim
    Aşkın aslını sezdim
    Hadi gel al sonuna kadar
    Sonuna kadar, Sonuna kadar al al...

...sarmalar sararım
    Ne sitemle güzel kalbini yorarım
    Sakınma tatlı dillerini

[Nakarat] x2

Seni pamuklara sarmalar sararım

Sezen Aksu - Erkek Güzeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu

Sezen Aksu

13 Temmuz 1954 yılında İzmir'de doğdu. Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bıraktı. Profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk 45'liği "Haydi Şansım/ Gel Bana" 1975 yılında çıktı. Aynı yıl içerisinde "Yaşanmamış Yıllar/ Kusura Bakma" isimli ikinci 45'lik plağı yayınlandı. Sezen Aksu bir dergiye verdiği röportajda, iki plağını amatör bulduğunu ve gerçek...
  2. Sezen Aksu - Allahın Varsa

Sezen Aksu - Allahın Varsa

Yaz bitti yine mevsim sonbahar Kim çeker kim bekler bu kadar Sofrandaki kırıntılar kadar Bile mi olamadım Bu akşam adres defterinde S harfinin olduğu yerde Bulup ya çiz ya yak adımı Ya da sessizlik koy yerine Allahın varsa Vicdansız Rüyama, şarkıma, şiirime girdin Sanki kendi bahçelerin misali arsız Be vefasız Sana martılar getirdim Kanatlarım var beyaz Ama acımıyor yüreğim Elde sazlar, sarı...
  3. Sezen Aksu - Akasyalar Açarken

Sezen Aksu - Akasyalar Açarken

Yar yolunu kolladım İpek mendil salladım Yar yolunu kolladım İpek mendil salladım Ona çiçek yolladım Akasyalar açarken Ona çiçek yolladım Akasyalar açarken Yarim gelir yanıma Kanı kaynar kanıma Yarim gelir yanıma Kanı kaynar kanıma Neşe katar canıma Akasyalar açarken Neşe katar canıma Akasyalar açarken Yarimle biz biz bize Otururuz diz dize Yarimle biz biz bize Otururuz diz dize Sevişiriz...
  4. Sezen Aksu - Ağlamak Güzeldir

Sezen Aksu - Ağlamak Güzeldir

Aglamak guzeldir Suzulurken yaslar gozunden SakIn utanma| Aglamak ofke delice nefret Doruklarda ask doyumsuz sevinc Kahreden keder kIsaca hayat Ve nefesindir ve nefesindir Aglamak su gelip gecici dunyada Herseye ragmen varolmak demek Aglamak yasanan binlerce duygu insanca coskunun guzel bir seyidir Aglamak senin kara dunyada Hala sevdigin ve hissettigin Tum guzelligin ve cirkinliginle Var...
  5. Sezen Aksu Kimdir?

Sezen Aksu Kimdir?

sezen aksu, kimdir, hayatı, biyografisi, şarkıları, müzik hayatı, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Güçlü sesi ,yorumu ve yaptığı şarkılarla gönüllerimize taht kuran Sezen Aksu'nun hayatıyla ilgili ayrıntılar şöyle; Sezen Aksu’nun yaşam macerası 13 Temmuz 1954'te Denizli Sarayköy'de başladı. Üniversite de dahil olmak üzere eğitim sürecini İzmir’de sürdürdü. İlk...

Sayfayı Paylaş