sezeryan doğum olacam ama....

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
sezeryan doğum olacam ama....
merhabalar iki haftaya kadar doğumum gerçekleştirilecek. doktorum sezeryanda karar verdi ama ben yinede korkuyorum sezeryanda genel anestezimi yoksa epudralimi tercih etmiliyim bilmiyorum hangisi daha rahat bir doğum olur acaba fikir verirmisiniz.

Bu şekilde doğum yapan kişilerin önerilerini bekliyorum

Merhabalar... Ben genel anestezi sezeryan ve epudral sezeryanla doğum yapan tecrübeli biri olarak şunları söyleyebilirim. Genel anestezide çok sıkıntı yaşadım çok fazla ağrım oldu ve günlerce bu ağrıyı çektim birde uyanma esnasında yine acı ve zorluk yaşadım son doğumumda epudral anezteziyi tercih ettim ve çok memnun kaldım bebeğinizin ilk doğduğu saniyeleri ve ilk sesini duymanın mutluluğunu tarif edemem o anı yaşıyorsunuz:)

Ağrılarım genel anesteziyi sezeryana göre daha az oldu ve hatta üçüncü gün ben yavaş yavaş eğilip toz almaya başladım:)

Ama şimdi anestezi uzmanları günümüzde çok başarılı genel anestezide bile bünyenize göre narkoz veriyorlar ve daha çabuk uyanabiliyorsunuz. Kişiden kişiyede değişebiliyor bu durum kimi bünye çok çabuk kalkabiliyor ayağa kimininde çok ağrısı oluyor. Ama ben dediğim gibi epudralden çok memnun kaldım...

bende ilk doğumda genel anestezi oldum biraz uyanırken sorun yaşadım oda bilinç altımla alakalıydı ikinci epüdüral oldum ilkinde hiç ağrı kesici vurulmadım ama bunda 3 kere ağrı kesici vuruldum 9 ay oldu hala belime ara ara ağrılar giriyo bazen çok şiddetli oluyo fakat ikisindede ilk gün ayaklandım evime geldiğimde işleirmi yapabilicek durumdaydım

Geri