Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Sezeryanla doğum yaptım Dikiş yerlerimin sızlaması normal mi ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  sezeryan sonrası dikişlerde ağrı olması,sezeryan sonrası dikişlerde ağrı olması normalmi,sezeryan dikişinde ağrı olanlar,sezeryan dikişi hakkında bilgiler

  Diğer birçok ameliyat gibi sezeryan ameliyatından sonra da çeşitli ağrılar olmakta ve farklı yöntemler ile bu ağrılar giderilmektedir. Doğumumu sezeryanla yaptım, dikiş yerlermin hala sızlaması normal mi diyorsanız aşağıda ki bilgilere göz atmanız faydalı olacaktır.
  Sezeryan doğum sonrası ağrıları, dikiş yerlerinin sızlaması
  Sezeryan ile doğum sonrasında ortaya çıkan ağrıların giderilmesi için ağrı kesici ilaçlar, anestezi-ağrı kesici yöntemler ile bu sorunun ortadan kaldırılması kolaylaşmıştır. Bu ağrıların ve dikiş yerlerinin sızlamasının başlıca nedeni cilt ve cilt altında yer alan dokuların kesilmesi ve yeniden iyileşme göstermesidir.


  Ayrıca normal doğumda olduğu gibi sezeryan ile doğumda da rahmin kasılması ağrıların artmasına neden olabilir.

  Sezeryan sonrasında ağrıların azalması için ne yapılır?

  Sezeryan ile doğumdan sonra ağrılar ilk 3-4 saat içerisinde fazla olmakta ve bu sırada belden iğne ile ilaç vererek bu ağrılar azaltılmaktadır. Hastaya ameliyat sonrasında ilk gün verilen serum ve içerisinde yer alan ağrı kesiciler de ağrıların azaltılması konusunda etkili olmaktadır.
  Sezeryan ile doğum sonrasında ağrı ne zaman geçer?
  Sezeryan ile doğumdan 6 saat sonra ağrılar tamamen geçmeye başlayacak ve yerini küçük sızılar alacaktır. Bu süre sonunda hastanın ayağa kalkması ve yürümesi kolaylaşmakta fakat kaslar nedeniyle zaman, zaman kasılmalar olabilmektedir. Ameliyattan bir gün sonra ise ağrının büyük oranda ortadan kalkmış olması gerekmektedir.
  Doğumu sezeryanla yaptım, dikiş yerlerimin sızlaması normal mi?
  Bu kişiye ve yönteme bağlı olarak değişmekle birlikte, 7-10 gün arasında dikiş yerlerinde görülen sızılar tamamen geçebilmektedir. Ancak bazı durumlarda 6 aya varan sürelerde dikiş yerleri sızlamaya devam etmektedir.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ağustos 2016
Sezeryanla doğum yaptım Dikiş yerlerimin sızlaması normal mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sezeryan doğum mu?Normal doğum mu?

  Sezeryan doğum mu?Normal doğum mu?

  Sevgili meleklerim;en çok tartışılan konu bence ne tür bir doğum yapmak gerekir?? sorusu.Bunu size sormak istedim.Acaba siz normal yoksa sezeyan doğum mu diyorsunuz anketimiz sonucuna bakılarak en çok hangi doğum tercih ediliyormuş öğrenmiş olacağız ve anne adayı olan tüm annelere de yol göstermiş oluruz:)evet şimdi başlıyoruz.Anketimizde yer alan seçeneklerden birini seçin ve yazın:)
 2. Sezeryandan sonra normal doğum olur mu?

  Sezeryandan sonra normal doğum olur mu?

  sezeryandan sonra normal doğum olurmu sezeryan sonrası normal doğum yaptıran doktorlar sezeryan dogumdan sonra dogum olurmu sezaryenden doğumdan Genel olarak sezeryan sonrası normal doğum olmaz inancı vardır.Gerçekten bu inanış doğrumudur acaba?Ben çevremde açıkcası sezeryandan hemde bir sene sonra normal doğum yapan kişiye rastladım bakalım bu sezeryan sonrası normal doğum hakkında uzmanlar...
 3. normal doğum mu sezeryan mı?

  normal doğum mu sezeryan mı?

  kızlar hangi doğuma karar verdiniz paylaşalım birbirimize fikir verelimyupis:cemo:
 4. sezeryanla doğum yaptım halen kanamam var normal mi

  sezeryanla doğum yaptım halen kanamam var normal mi

  slm sezeryanla doğum yaptım 40 gun kanamam oldu dr normal olduğunu sölede adet oldum 10 gün içinde 3 günde bir adet oluyorum normal mi
 5. Normal doğum mu yapmalıyım? Sezeryan mı?

  Normal doğum mu yapmalıyım? Sezeryan mı?

  normal doğum mu sezeryan mı,normal doğum mu yapmalıyım sezeryan mı,normal ve sezeryan doğum arası farklar,normal doğum mu sezeryan mı daha kolay,hangi doğum şekli daha kolay Hangi yöntemin uygun olduğuna hekimin karar vermesinin en doğru yaklaşım şeklidir.Normal doğum ve sezaryen hangi durumlarda yapılmalı? Normal doğum adı üstünde bir bebeğin dünyaya gelişinin en doğal şeklidir. Normal...

Sayfayı Paylaş