1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  SGK Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Uzun bekleyişin ardından,bebek sahibi olamayan çiftler için artık tüp bebek yöntemi var.Tüp bebek tedavi yöntemine başvuran çiftlerin anne baba olma şansları oldukça yüksek.Ülkemizde,yaklaşık yirmi yıl önce tüp bebek tedavisi yapılmaya başlanmıştır.Tüp bebek yönteminin uygulanabilmesi için,bazı testler yapılır.Kısırlık başta olmak üzere,başka sebeplerden dolayı anne baba olamayan çiftler için tüp bebek umut ışığı oluyor.

  Anne adayından alınan yumurta ile babadan alınan sağlıklı spermleri kullanarak,döllenme işlemi gerçekleştiriliyor.Bu işlemden sonra anne rahmine döllenmiş yumurta tekrar enjekte ediliyor.Artık günümüzde,kısırlık tanısı konulan ve asla çocuğun olmaz denilen bir çok çift,tüp bebek yöntemi ile anne baba olabiliyor.
  < Konu Resmi..>  GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE


  Sosyal Güvenlik Kurumu Tarafından Belirlenen Bazı Koşullar Şunlardır:


  Tüp bebek tedavi yöntemi için anne adayının 23 yaşında olması gereklidir.Aynı zamanda 40 yaşından gün almamış olmalıdır.

  Anne baba olmak isteyen çiftlerin genel sağlık sigortası en az 5 yıllık olmalı ve sigorta piriminin en az 900 gün ödenmiş olması gerekmektedir.

  Bebek sahibi olabilmek için diğer tedavi yöntemleri denenmiş ve olumsuz sonuç alınmış olduğuna dair belgelerin olması gerekir.

  Çiftlerin normal yollardan bebek sahibi olamadığını ve gerekli yöntemlerin denendiği,yetersiz kaldığını belirten bir raporun olması durumunda.  2016 TÜP BEBEK FİYATLARI BU LİNKTE

  Tüp bebek tedavisi biraz pahalı bir uygulamadır.Dünyada,gelişmiş ülkelerde uygulanan tüp bebek tedavi ücreti yaklaşık olarak on bin doları bulmaktadır.Ülkemizde ise tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 3000 tl yi bulmaktadır.Bunun yanı sıra tüp bebek yöntemi uygulanması için 1400 ile 1700 dolar arası uygulama maliyeti alınır.İlaç maliyeti olarak da yaklaşık olarak 1500 ile 2500 tl arası ücret alınabilir.Bu ücretler tüp bebek merkezlerinin sizlere sunduğu hizmete ve ek tedavi yöntemlerine değişiklik gösterir.Tüp bebek yaptırmak isteyen aileler,tüp bebek merkezlerine başvurmadan önce bir kenara 5000 tl kadar para ayırmalıdırlar.


  Eğer herhangi bir kuruluşa bağlıysanız,mesela emekli sandığı gibi,tüp bebek yönteminde size sağlanan avantajları kullanabilirsiniz.Sağlık bakanlıklarına bağlı ya da üniversite hastanelerinden,tüp bebek tedavisine uygundur diye çiftler rapor almalı.Bu rapor ile birlikte,tedavinizin 1.123 tl lik kısmı size ödenecek olan ücrettir.

  Tüp bebek tedaviniz tamamlandıktan sonra ilaç verildiği takdirde,raporunuz ile ilacınızın %80 bölümünü,kurumunuz ödemektedir.


   
SGK Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

  Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

  Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bu konuda bana acil bilgi lazım. Bebeğim olmuyor tüp bebek düşünüyorum ama maddi durumumuz pek iyi değil acaba Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bilen var mı?
 2. Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013

  Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013

  Bu konu; tüp bebek masraflarını devlet karşılıyor mu 2013 hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyip doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlerin imdadına önce aşılama , eğer o da olmazsa tüp bebek yetişiyor. Ancak bu sürecin hem psikoljik hem de maddi olarak yıpratıcı olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Özellikle tüp bebek uygulaması hakkında merak...
 3. SGK Tüp Bebek Katılım Payı Hakkında Bilgiler

  SGK Tüp Bebek Katılım Payı Hakkında Bilgiler

  sgk tüp bebek katılım payı 2013, sgk tüp bebk, tüp bebek sgk Sevgili melekler, tüp bebk tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için önemli bir konu olan SGK Tüp Bebek Katılım Payı Ücretleri hakkındaki yasa bilgilerini sizlerle bu sayfamızdan paylaşıyoruz... YARDIMCI ÜREME YÖNTEMİ TEDAVİLERİ (TÜP BEBEK) 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel...
 4. SGK Tüp Bebek Denemesi için artık 2 değil 3 denemeyi ödeyecek

  SGK Tüp Bebek Denemesi için artık 2 değil 3 denemeyi ödeyecek

  tüp bebek tedavisini devlet yardımı,sgk tüp bebek denemesi kaç kez,tüp bebek tedavisi ve sgk,tüp bebek tedavisinde sgk dan yararlanmak için şartlar,tüp bebek tedavisi ve sgk hakında bilgiler Torba yasada yapılan SGK kanunundaki değişiklikle, tedavisinin başka tıbbî bir yöntemle mümkün olmaması nedeniyle yapılacak yardımcı üreme yöntemi tedavisinde deneme sayısını 3 e çıkarılmaktadır....
 5. SGK Tüp bebek deneme sayısı ikiden üçe çıktı

  SGK Tüp bebek deneme sayısı ikiden üçe çıktı

  devletin tüp bebek yardımı,devletin tüp bebek yardımı hakkı,devlet kaç defa tüp bebek masrafını karşılıyor,tüp bebek deneme şansı devlet yardımı,tüp bebek yapıcam devletten kaç hakkım var,tüp bebek torba yasası hakkında bilgiler Yeni yasaya göre vatandaşlar ilk denemede yüzde 30, ikincisinde yüzde 25, üçüncü denemede yüzde 20 oranında katılım payı verecek Halen Türkiye’de yılda...

Sayfayı Paylaş