gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.246
  Beğenilen Mesajlar:
  2.181
  Ödül Puanları:
  113

  SGK Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Uzun bekleyişin ardından,bebek sahibi olamayan çiftler için artık tüp bebek yöntemi var.Tüp bebek tedavi yöntemine başvuran çiftlerin anne baba olma şansları oldukça yüksek.Ülkemizde,yaklaşık yirmi yıl önce tüp bebek tedavisi yapılmaya başlanmıştır.Tüp bebek yönteminin uygulanabilmesi için,bazı testler yapılır.Kısırlık başta olmak üzere,başka sebeplerden dolayı anne baba olamayan çiftler için tüp bebek umut ışığı oluyor.

  Anne adayından alınan yumurta ile babadan alınan sağlıklı spermleri kullanarak,döllenme işlemi gerçekleştiriliyor.Bu işlemden sonra anne rahmine döllenmiş yumurta tekrar enjekte ediliyor.Artık günümüzde,kısırlık tanısı konulan ve asla çocuğun olmaz denilen bir çok çift,tüp bebek yöntemi ile anne baba olabiliyor.
  < Konu Resmi..>  GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE


  Sosyal Güvenlik Kurumu Tarafından Belirlenen Bazı Koşullar Şunlardır:


  Tüp bebek tedavi yöntemi için anne adayının 23 yaşında olması gereklidir.Aynı zamanda 40 yaşından gün almamış olmalıdır.

  Anne baba olmak isteyen çiftlerin genel sağlık sigortası en az 5 yıllık olmalı ve sigorta piriminin en az 900 gün ödenmiş olması gerekmektedir.

  Bebek sahibi olabilmek için diğer tedavi yöntemleri denenmiş ve olumsuz sonuç alınmış olduğuna dair belgelerin olması gerekir.

  Çiftlerin normal yollardan bebek sahibi olamadığını ve gerekli yöntemlerin denendiği,yetersiz kaldığını belirten bir raporun olması durumunda.  2016 TÜP BEBEK FİYATLARI BU LİNKTE

  Tüp bebek tedavisi biraz pahalı bir uygulamadır.Dünyada,gelişmiş ülkelerde uygulanan tüp bebek tedavi ücreti yaklaşık olarak on bin doları bulmaktadır.Ülkemizde ise tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 3000 tl yi bulmaktadır.Bunun yanı sıra tüp bebek yöntemi uygulanması için 1400 ile 1700 dolar arası uygulama maliyeti alınır.İlaç maliyeti olarak da yaklaşık olarak 1500 ile 2500 tl arası ücret alınabilir.Bu ücretler tüp bebek merkezlerinin sizlere sunduğu hizmete ve ek tedavi yöntemlerine değişiklik gösterir.Tüp bebek yaptırmak isteyen aileler,tüp bebek merkezlerine başvurmadan önce bir kenara 5000 tl kadar para ayırmalıdırlar.


  Eğer herhangi bir kuruluşa bağlıysanız,mesela emekli sandığı gibi,tüp bebek yönteminde size sağlanan avantajları kullanabilirsiniz.Sağlık bakanlıklarına bağlı ya da üniversite hastanelerinden,tüp bebek tedavisine uygundur diye çiftler rapor almalı.Bu rapor ile birlikte,tedavinizin 1.123 tl lik kısmı size ödenecek olan ücrettir.

  Tüp bebek tedaviniz tamamlandıktan sonra ilaç verildiği takdirde,raporunuz ile ilacınızın %80 bölümünü,kurumunuz ödemektedir.

   
SGK Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kısırlık Tedavisinde Tüp Bebek

  Kısırlık Tedavisinde Tüp Bebek

  Türkiye’de toplum yapısının temelini aile oluşturmaktadır. Bir ailenin devamı için doğurganlığın önemi büyüktür. Çiftler evlendikten sonra çevrenin ve aile büyüklerinin en sık sordukları soru çocukla ilgilidir. Özellikle kırsal kesimlerde çocuk sahibi olmak mutlak bir gereklilik ve prestij olarak algılanmaktadır. Bu nedenle, evli çiftler 3-4 ay gibi bir evlilik süresi sonunda çocuk istiyorum,...
 2. Tüp bebek tedavisinde akupunktur

  Tüp bebek tedavisinde akupunktur

  Üç bin yıldan beri insan sağlığı için uygulanan ve son yıllarda batıda yapılan yoğun araştırmalar sonucunda gittikçe yaygınlaşan bilimsel bir tedavi yöntemidir. Akupunktur, iğne, laser, v.b. uyaranların vücut üzerinde tanımlanmış akupunktur noktalarına uygulanması ile limbik sistemi* düzenleyip, otonom sinir sisteminin simpatetik ve parasimpatetik bölümleri arasındaki dengeyi kurarak...
 3. Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

  Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

  Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bu konuda bana acil bilgi lazım. Bebeğim olmuyor tüp bebek düşünüyorum ama maddi durumumuz pek iyi değil acaba Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bilen var mı?
 4. Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013

  Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013

  Bu konu; tüp bebek masraflarını devlet karşılıyor mu 2013 hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyip doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlerin imdadına önce aşılama , eğer o da olmazsa tüp bebek yetişiyor. Ancak bu sürecin hem psikoljik hem de maddi olarak yıpratıcı olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Özellikle tüp bebek uygulaması hakkında merak...
 5. Tüp Bebek Tedavisinde Yenilikler

  Tüp Bebek Tedavisinde Yenilikler

  tüp bebek tedavisinde son yenilikler,tüp bebek ve genetik ,azopsermi ve tüp bebek,azospermi ve kök hücre tedavisi,tüp bebek 2014-2015 son yenilikler hakkında bilgiler Yeni yumurta dondurma yöntemleri ile taze yumurtalar ile eşdeğer döllenme oranları sağlanmıştır. Bu teknikten özellikle üreme potansiyeli azalmaya başlayan henüz evlenmemiş kadınlar ve kanser tedavisi (kemoterapi ve radyoterapi)...

Sayfayı Paylaş