Sgk Sorgulama SGK.NET

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sgk Sorgulama SGK.NET
Sgk sorgulama Ssk Sorgulama SSK Prim sorgulama hizmet dökümü şifresiz olarak ssk hizmet dökümü sorgulama işlemleri tam olarak nasıl yapılmaktadır ? Bunun için e devlet şifresi edinmek zorunda mıyız ?

Sigortalı olarak bir kurumda çalışan kişiler Sosyal Güvenlik numaraları ile bundan 5 yıl kadar önce toplamları mutlak suret ile SSK Müdürlüklerine giderek ( bizzat gidiliyordu ) yaptırırken, bugün artık teknolojinin gereğine uyan Sgk Müdürlükleri ve sizlere verilen e devlet şifreleri ile bu işlemleri kolayca yapabiliyorsunuz. Sizler için Sgk Sorgulama olayında iki yol göstereceğiz.

1. YOL ŞİFRESİZ TC İLE SSK SGK GÜN TOPLAMI SORGULAMASI

Eğer adınıza aldığınız bir e dvelet şifresi bulunmuyor ise şifresiz olarak sizler ssk sgk sorgulama işlemlerini yapabiliyorsunuz. Bu yöntemde değerli sgk.net kullanıcıları sizlere bundan bahsedelim istiyorum. Öncelikle nüfus cüzdanlarınızda yazan tc kimlik numarasını ve sizden istenilen diğer bilgileride aşağıdaki bağlantıya girerek sorgula butonuna basınız.

ŞİFRESİZ TC İLE SSK SGK GÜN TOPLAMI >>>>> TIKLAYINIZ

Aşağıda resimdede doldurmanız gereken alanları sizler için gösteriyorum, buraları eksiksiz olarak dolduruyorsunuz. Siteye her girişte güvenlik kodu değişir bilginiz olsun.

sgk-sorgulama.jpg

Bu bilgileri tam olarak girdi iseniz hemen aşağıdaki gibi bir yeni pencere açacak size sağ bölümden HİZMET BİLGİSİ >>>>> 4A hizmet bilgisi ne tıkladığınızda yatırılan ve adınıza gösterilen sigorta prim gün sayısı toplamlarınıda görmüş olacaksınız.

Bu yöntem ile sonuç alamadı iseniz üzülmeyin ikinci yönteme geçiyorum.

2. YÖNTEM E-DEVLET ŞİFRESİ İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İŞLEMLERİ

E devlet şifresi SİZLERE 4A sigortalı hizmet dökümü sorgulama şilemlerinin nasıl yapıldığını çok kısa anlatayım arkadaşlarım. Babam 3600 günden emekli olmuştu 1948 doğumlu olan babamın bilgileri ile giriş yapıp sizlere anlatıyorum olayı. Öncelikle hemen aşağıda bulunan linke giriş yapıyorsunuz.

E DEVLET İLE SSK SGK 4A HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA>>>>>TIKLAYINIZ

Sisteme giriş yapar yapmaz yukarıdaki sayfa, aşağıdaki resimde göründüğü üzere sizin toplam gün sayılarınızı ve tüm bilgilerinizi size liste halinde bildirecektir. Sağ üst köşeden barkodlu olarak bu belgeyi oluşturabilir resmi işlemlerde kullanabilirsiniz. Onun haricinde Barkodlu belge oluşturun sağında bulunan yazdır butonu ile isterseniz yazıcılarınızdan çıktı da alabilirsiniz. Güvenlik gerekçesi ile babamın kişisel bilgilerini aşağıdaki resimden gizledim. Çok kolay şekilde hizmet dökümlerinizi alabilirsiniz bu arada şunuda belirtmekte fayda var. Diyelim ki şu anda biz 2013 yılının 7. ayındayız. Siz ancak 5. ayın yatırılan ve gösetrilen sigortalarını görebilirsiniz. 7. ayın sonunda 6. ayım bildirgesi tahakkuk ettirileceği için sistem geriden takip ediyor. Bunu belirtelim sonra vay sigortamız gösterilmemiş neden yatırılmamış demeyin bilginiz olsun :)

sgk-sorgulama-2.jpg

Ssk Sgk hizmet dökümü sorgulamak için birde şifresiz sistem var ama siz en iyisi e devlet şifreniz var ise bunu kullanın. Her zaman belirtiyorum bir kez daha yazmakta fayda var diye düşünüyorum. Devlet siteleri haricindeki hiç bir siteye, sisteme kişisel bilgilerinizi girmemenizi önemle hatırlatıyoruz.

NOT: DEĞERLİ SGK.NET KULLANICILARI her iki yöntemde de başarısız oldu iseniz lütfen bu konunun altından bizlere ulaşınız.

Kaynak: http://www.sgk.net/sgk-sorgula/sgk-sorgulama.html

Geri