1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  shan

  Konu, 'Feng Shui' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Shan, tepelerin ve dağların farklı biçimlerini betimlemek için kullanılan bir sözcüktür. Yüksek bir araziler tercih edilir, çünkü göksel ejderhalara ev sahipliği yapar. Ancak bir dağ ya da tepe bir ötekinden çok farklı olabilir ve size en uygun olanının hangisi olduğunu bilmek önemlidir.
  Beş ana dağ tipi vardır: Konik, kare, yuvarlak, dikdörtgen ve kabartmalı.

  Konik biçimli bir dağın, bir tepe noktası vardır ve sivrileşir. Özellikle eviniz bu sivri tepeye bakıyorsa, kötü Ch'i kaynağıdır. Mars gezegeni ve ateş elementiyle ilintilidir. Özellikle metal simgesi altında doğan insanlar bu tip dağların yakınında yaşamamalılar. Ama toprak yılında doğan kişiler böyle bir alanda zenginliğe kavuşurlar.

  Kare biçimli dağın geniş ve düz bir zirvesi vardır. Toprak elementini ve Satürn gezegenini simgeler. Su simgesi altında doğan insanların kaçınması gereken bir yer olup metal yılında doğanlara avantaj sağlar.

  Yuvarlak dağlar dar ve diktir ancak zirvelerine varınca yuvarlaklaşır. Ahşap elementine ve Jüpiter gezegenine bağlıdırlar. Ateş yıllarında doğan insanlar için elverişli olup, toprak yıllarında doğanların kaçınması gereken yerlerdir.

  Dikdörtgen dağlar hafifçe yuvarlaktır. Geniş bir tabanları ve hafif eğimleri vardır. Venüs'e ve metal elementine bağlıdırlar. Su yıllarında doğan insanlar için çok elverişli mekânlardır ama ahşap yılında doğanların kaçınması gerekir.

  Kabartmalı dağlar, yani sıradağlar sivri dişler gibi pek çok tepelerden oluşur. Merkür gezegenine ve su elementine bağlıdırlar. Ahşap yıllarında doğanlara uygun, ateş yıllarında doğanlara uygun değildirler.


   

Sayfayı Paylaş