sıcağa dayanıklı makyaj

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
sıcağa dayanıklı makyaj
suya dayanıklı kapatıcı
Yazın sıcağa, neme ve suya dayanıklı bir makyajın bazı önemli pğüf noktaları var. Kalıcı bir makyaj için ilk adımm doğru ürünü seçmek ve ürünleri nasıl kullanacağınızı bilmek.

Bayanlar yaz-kış bakımlı görünmek istiyorlar. Fakat yazın bu sıcak günlerinde makyaj yapmak da bir o kadar zor. Ter ve yazın sıcağı makyaj yapmayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Dilediğiniz ürünü kullanamıyor, birkaç saat sonra ürünlerin bulaşma ve birikme ihtimalini göz önüne alarak tedirginlik yaşıyorsunuz. Karamsarlığa kapılmayın yaz aylarında da makyaj yapmanın bazı püf noktaları var. Her şeyden önce sıcağa, tere ve neme dayanıklı bir makyaj için doğru ürünleri seçmeniz ve seçtiğiniz bu ürünleri kullanmayı bilmeniz gerekir. Kullandığınız nemlendirici ve kapatıcı ürünlerin formülleirnin hafif ve yağsız yapıda olmasının çok önemli olduğunu unutmayın. Ağır ve yağlı bir baz ürünü makyajın sonucunu bir kabusa dönüştürebilir. İşte kusursuz bir yaz makyajının püf noktaları:

Makyajda uzun süreli etki

Yaz aylarında uzun soluklu bir makyaj için “waterproof” bir fondöten kullanmak şart. İnce yapıda, cildin gözeneklerini tıkamayan bu ürünlerin ağır renk pigmentleri içermemeleri, likit olması makyajın uzun soluklu olması açısından çok önemli. Cilt tonunuza yakın renkte seçilen fondöteni parmak uçlarınız yardımıyla cildinizin tüm bölgelerine eşit olarak dağıtmanız gerekiyor. Suya dayanıklı kapatıcılar, su bazlı formülleriyle kompakt veya likit olarak ikiye ayrılıyor.Bu ürünler güneş koruyucusuyla birlikte kullanılabiliyor.

Akşamları ise fondötenin üzerine cilde ışıltılı bir bronzluk veren pudraları uygulayabilirsiniz.

Gözyaşına dirençli renkler

Gözyaşlarına ya da sıcağa dayanıklı olması için göz makyajında krem bir far ve suya dayanıklı “waterproof” bir maskara kullanmalısınız.krem farlar, sıcağa dayanıklı olmalarının yanı sıra içerdikleri mikro parçacıklar sayesinde gözkapaklarında oluşan nemi de emme özelliğine sahipler.

Öpmeden olmaz!

Günümüzde kadınlar tarafından en çok tercih edilen çıkmayan rujlar, dudaklarınızdan kolay kolay silinmiyor. Kalıcı bir dudak makyajı için nemlendirici ve besleyici özelliği bulunan ürünler tercih edilmelidir.

Ruju sürmeden önce dudaklara biraz kakao yağı sürebilirsiniz. Deniz kenarına giderken dudaklarınıza rek vermek istiyorsanız krem allığı hem dudaklara hem de elmacık kemiklerine uygulayarak yüzünüze canlılık kazandırabilirsiniz.
 
Üst