Şiddet Gören Kadınlar Buraya!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Şiddet Gören Kadınlar Buraya!
bu konu eşinden şiddet gören kadınların yaşadıkları şiddet hakkında genel bilgiler içermektedir.

8 Mart Dünya kadınlar günü öncesi böyle bir topik açma gereğini duydum... Ne yazık ki şiddet sadece Türkiye'de değil Dünya nın birçok ülkesin de kadınlara uygulanan çağ dışı bir olaydır. Bir hayvan bile şiddeti hak etmezken maalesef kadına uygulanan şiddeti şahsım adına esefle kınıyorum...

Bu topiği açmamda ki amaç, eminim ki belkide birçok kadın şiddete maruz kalırken bunu en yakınlarına bile açıklamaktan utanç duyup içine atıyorlar....

Arkadaşlar lütfen sesinizi kısmayın eğer eşinizden yada çevrenizden sözlü ve fiili bir şekil de şiddet görüyorsanız gelin hep birlikte sesinize ses olalım...Belki de bir nebze kanayan yaralarına merhem oluruz.

siddet1-1237.jpg

Şiddet denince sadece dayak ve benzeri şeyler algılanmasın... Sözlü şiddet te kadına uygulanan şiddetlerden biridir . Dil yarası dedikleri ve kapanması en zor yaralardan biridir. Lütfen şiddet görüyorsanız ve en yakınlarınıza bile bunu söylemekten korkuyor yada utanç duyuyorsanız burada bu başlık altından yaşadıklarınızı, duygularınızı bizimle paylaşın ve sakın utanmayın size bu şiddeti uygulayanlar kara bir utanç kaynağıdır bunu unutmayın... Her kadının insanca yaşaması ve değerinin anlaşılması dileklerimle şiddete hayır diyorum!...

Mawim adminime katılıyorum. İçinizde belki de fırtınalar kopuyor, söylemek isteyip te söyleyemedikleriniz var, susmayın, hiç olmazsa burada içinizi dökün. Üyemiz olup ta burada kendini deşifre etmek istemeyenler kayıtsız üye olarak kendilerini deşifre etmeden buradan tüm yaşadıklarını anlatabilirler. Kimbilir, vereceğimiz fikirlerle birbirimize yardımlarımız da dokunabilir.

Bakın Türkiye'nin ünlü kadınları da "Kadına Şiddete Hayır!" demek için şimdiye kadar şiddet görerek canlarından olan ya da onarılmaz yaralar alan kadınların anısına çeşitli pozlar vermişler.

"KADINA ŞİDDETE HAYIR!" DEMEK İÇİN POZ VEREN ÜNLÜLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

mawim sana sonuna kadar katılıyorum malasef öyle bir ülkede yaşıyoruzki en kıymetli olması gereken kadınlarımız en kıymetsiz durumda ewine bakıyorlar çocuklara bakıyorlar koca kahrı çekiyorlar bide yetmez gibi dayak yiyip dille eziliyorlar ve malesef herşeylerini içlerinde yaşıyorlar bende varım diyemiyorlar bir çok kadınımız Allah ım hepsinin yardımcısı olsun :(

Maalesef Türkiye'de kadın olmak şiddetle, acıyla, tacizle, tecavüzle ve ölümle iç içe yaşamak demek..Yapılan araştırmalar kadınların birçoğunun çok vahim ve içler acısı bir hayat sürdüğünün delilleridir. Türkiye'de kadın cinayetleri 7 yılda yüzde 1400 arttı. Kadınların yüzde 41.9’u fiziksel ve cinsel şiddete uğruyor. Eşinden şiddet gören 100 kadından 52'si, 'dünyaya yeniden gelsem, kadın olmak istemem' diyor.

Mawim cok guzl olmus ve katiliyorum bende topigi destekliyorum ne yazikki ulkemizde bi siiddet egilimi artti gordukce uzuluyorum ne yazikki kadinlar esler Allah in eslerine ve esinin ailesine emaneti oldugunu bilmiyorlar kadin anne kadin cennet ama kadinin en buyuk dusmanida bazen kadin oluyor malesef aileye yeni uye olan o kadini istemiyolar ezmek assagilamak istiyolar elalem ne der diye kisitliyolar dayagin yaninda psikolojik baskida sonuncunda hastaliklara neden oluyor ne yazikki yillar geciyor kadinlarda gecmiyen hastaliklar oluveriyor ve burada olanlar yasayanlar siddet goren ziyaretciler uyeler burada toplanip bi nebzede olsa paylasicaklar belkide emegine saglik ne diyim

Merhaba ben sitenize aslında üyeyim.Açık açık yazamadım,utandım yaşadıklarımdan.Yıllarca eşim tarafından haklı veya haksız çok şiddet gördüm.Bu dönemlerde kendimi ezik ve çaresiz hisettim.Dayaktan sonra kapı dışarı edildim yinede gidemedim.Beni sürekli aşşağılayıp dövmesine rağmen...Çünkü ben onu çok sevdim.Yüksek okul tahsilliyim,özel bir kurumda çalşıyorum.Ayaklarımın üzerinde durabiliyorum.Bu güne kadar kovulmama rağmen ayrılmayan ben eşimi terk ettim.Eşim 2 hafta kadar yalnız kaldı.Değerimi ve hatasını anladı.Şimdi bir aradayız çocuğumuzla birlikte mutlu bir yaşantımız var ama;geçmişin izleri hala üzerimde diyebilirim..Lütfen kendinizi ezdirmeyin

Yaşadıklarınız gerçekten çok üzücü ve hiçbir insan bu muameleyi hak ettiğine inanmıyorum. Yapılan araştırmalar ne yazık ki çalışan ve tahsilli bayanların daha çok şiddet gördüğü yolunda... Sanırım erkekler kendilerini eşlerinin karşısın da ezgin hissettikleri için şiddete başvuruyorlar eşiniz ve tüm böyle şiddet gösterenlerin aslında tedaviye ihtiyaçları var çünkü ruh yapıları gerçekten bozuk. Şiddet gösteren ve buna meğilli kimseler sinirlendiklerinde ne yapacaklarını kestirmek mümkün değil. Üzülürek söylüyorum ki bazı şiddet olayları ne yazık ki cinayete kadar gitmekte... Umarım bir daha böyle olayları yaşamazsınız ve eşinizde yaptığı hataları çok iyi anlayıp bunu bir daha tekrar etme yoluna gitmez.

bazı toplumlara göre çok normal geliyor bu kocan severde döverde.çoğunlukla ailelerin sahip çıkmamasındanda yaşanan bir sorun.aileler kızlarına bu evden gelinlikle çıktın anca kefenle girersin demeleride genç kızlarımızın elini kolunu bağlayan bir sebep.biz ve polislerimizde bu konuda duyarsızız karı koca kavga ediyor ona destek çıkıp doğru yol gösterene kadar kocan bi kereliğine affet.kadın zamanla derdini kimseye anlatamaz hale geliyor.polisten yardım istediğinde ise kuzu kuzu kocasına geri teslim ediliyor.şiddeti gören bu kadın sesini çıkarsada kimse sahip çıkmıyorki.

Yabancı ülkelerde erkek evde sesini yükseltitği vakit polis kapıda beliriyor bizde ise tam tersi olay biter bazen sonuç ne yazık ki hastanede yada mezarda biter ama en son gelen polis oluyor komşular ise karı koca kavgasıdır deyip çoğu zaman duyarsız kalabiliyor...

Geri