Şiddet Gören Kadınlar Buraya!

Mawim böylesine anlamlı bir konuyu bizlerle paylaştığın için teşekkür ediyorum.Kadına şiddet konusunda Türkiye genelinde anlamlı gösteriler ,eylemler yapılıyor.Aile ve sosyal politikalar bakanı Fatma şahin hanım efendi,şiddet gören kadınlar için büyük çalışmalar yapmaktadır..Kendisini bu konuda taktir ediyor ve destekliyorum.Lakin hiç bir çaba vahşi hayvan görüntüsünde olan şiddete meyilli hayvanları malesef davranışlarından caydırmıyor.Yakın tarihte bıçaklanan ....öğrtemenin dramını ekranlardan görmeyen yoktur...
Şiddet denildiğinde hala toplumun büyük bir kesiminde tokat atmak, tekmelemek, yumruk atmak, bıçakla saldırıda bulunmak ve ya tehdit etmek gibi fiziksel hasara neden olan eylemler algılanmaktadır.Oysa psikolojik baskı,sözle taciz gibi davranışlar kadının kendine olan öz güvenini sarsarak toplumdan soyutlanmasına neden oluyor. Erkek saldırgan bir eylem yaptığında kadına göre daha fazla haklı olma olanağına sahiptir, çünkü o erkektir, ruhsal ve biyolojik olarak saldırgan olma hakkına doğuştan sahiptir..Allah katında eşit olan kadın-erkek ,malesef toplumumuzda erkek liderdir anlamını taşıyor..Bana göre Şiddet uygulayan erkeğin psikolojisinde genelde yetersizlik duygusu hakimdir, ancak şiddet uygulayarak kişiliğini ortaya koyabilecektir. Ben bu tür davranışları sergileyenlere malesef hayvan bile diyemiyorum.Zira hayvanlara hakaret etmek istemiyorum.

Ayrıca kendini deşifre etmekten çekinen ve utandığını söyleyen üyemiz;Siz utanılacak bir hayvanlık yapmadınızki..Bu davranışı size reva gören eşiniz utanmalı.Allahın emanetimdir dediği,cenneti bile ayaklarının altına serdiği bu kutsal kadına ancak ;insan görüntüsünde ki şeytanlar eziyet edebilir..Şeytan nasıl cennetten kovulduysa Allahın emanetine ihanet edenlerde ,Allahın dergahından kovulurlar!

Merhaba ben sitenize aslında üyeyim.Açık açık yazamadım,utandım yaşadıklarımdan.Yıllarca eşim tarafından haklı veya haksız çok şiddet gördüm.Bu dönemlerde kendimi ezik ve çaresiz hisettim.Dayaktan sonra kapı dışarı edildim yinede gidemedim.Beni sürekli aşşağılayıp dövmesine rağmen...Çünkü ben onu çok sevdim.Yüksek okul tahsilliyim,özel bir kurumda çalşıyorum.Ayaklarımın üzerinde durabiliyorum.Bu güne kadar kovulmama rağmen ayrılmayan ben eşimi terk ettim.Eşim 2 hafta kadar yalnız kaldı.Değerimi ve hatasını anladı.Şimdi bir aradayız çocuğumuzla birlikte mutlu bir yaşantımız var ama;geçmişin izleri hala üzerimde diyebilirim..Lütfen kendinizi ezdirmeyin
yasadiklarin cok zor arkadasim evet tahsilli bi kadinsin malesef en cok dayak yiyen kadinlarin tahsilli kadinlar oldugu soyleniyor belli arastirmalara gore ama bu erkeklerin hep kendini daha guclu gormek istemesinden ve konusan kadina tahamulu olmamasindan ama yazinda bi bolum aklima takildi hakli veya haksiz siddetin hakli kismi yoktur bunu dusunme asla ve yasadiklarinda olan siddeti kafanda boylede degerlendirme sen guclu bi kadinsin ve esini buna ragmen seviyorsun esinde pismansa insallah hersey duzelir RABBIM butun kadinlari yuvalarini korusun ve eslerinin nefsini ve gucunu aciz kadinlarla sinamasin bizler ailelerimizin ve eslerimizin en buyuk sinaviyiz aslinda keske bunun bilincinde olunsa

Ya nefsin gunahlari bi kadina indirgeniyor neden kiz evlat bi hata yaparsa fiili yada fikri hemen assaglaniyor eve kapatiliyor hatta olduruluyor bizim ulkemizde ee gunahsa erkek evladada gunah aslinda unutmamak lazimki erkek evlatlarini cehennemin kucagina atiyorlar ogluandir yapar diye dusunen zihniyet buda gosteriyorki bizim toplulumuz dini bilmiyor bizim toplulumumuz sadece gorenek adet ve anenelere gore yasiyorlar kim ne der diye aslinda ve bunu dinin arkasina sigindiriyorlar ki cok kiziyorum ben sunu bilir ve soylerim ki gercekten inanan korkan insan kiz evlat erkek evlat ayirmaz gercekten inanan insan esine siddet uygulamaz ama boyle cahil kaldikca siddette articak ben bundan korkarim

Zamanın da herkes kız çocuğunu toprağa diri diri gömerken H.z Muhammed(S.A.V) kızını omuzları üstüne alıp Mekke sokakların da gezdirmiştir. Kız çocuğunu hor gören zihniyetlere ibret olsun!.

Geri